Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 09:23

Trošku jsem si dělala pořádek ve "svých" pudrových vůních, něco se malinko změnilo, některé mi přestali vyrábět...

Teint de Neige - pořád moje jednička, ledové kry, mráz, kdy jde kouř od pusy a jemně růžový ultrasuchý pudr.

Ombe Rose - budoár kurtizány, na mně moc dusivá, ale odstřik zvládnu, spíše okolí nezvládá.

Narciso Poudre - velmi příjemné překvapení, tělová vůně s obláčkovým pudrem, druhá kůže.

Valentina Poudrée - to je ultrapudrovka s ultra suchou vanilkou. Při zkoušení krásná, ale obávám se jednotvárnosti, nevysledovala jsem žádný vývin a vůně byla spíše kolem mně, než se mnou.

L´Heure de Nuit  - kráska s perlivými akordy, které pro mě zní jako trylky, smích mladé dívky a v závěru mě jen ukolébá lehký nenápadný pudrový tón,

Ombre Mercure - pro mě je tato vůně hlavně o kosatci, máslovém kosatci, až mastném, svým způsobem divná, vlhce pudrová, ale na mně prostě voní skvostně.

Osez Moi - tak to byla moje vůně na spaní, na osušení slz, heřmánkový pudr, vůně miminek v tom nejlepším slova smyslu, moc mi chybí. Zásoby jsem si neudělala.

No. 19 Poudre - klasická, elegantní mainstreamová chanelovka, 19 pro ty, kteří, ji nevydýchají. Neurazí, nenadchne, dá se vzít vždy a všude a to není málo.

Chloe Love - elegantní dáma v kostýmky, tak odtaživá, to, co mi v ní chybělo jsem našla ve verzi -

Chloe Love Intense - kosatcovo růžová kráska s jiskřivým teplým vanilkovým pudrem, přestože je to vyloženě "suchá" vůně, má pro mě obrovský náboj.

First Edition Blanch - stejný pudr, který si ráno nanáším na make-up a také stejná výdrž.

Maitresse - jedna z mých prvních pudrovek, neztratila nic se svého kouzla, stříbrná pudřenka, budoár dámy, semišový podtón.

Omlouvám se, že se mi tu připletly i nikovky, ty bych někdy ráda rozbrala zvlášť v příslušném vláknu, snad mi to prominete.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 09:41
Reakce na woman27:

U Valentiny Poudré souhlasím s jednotvárností. Já se do ní před časem zamilovala při prvním zkoušení. Viděla jsem to na flakon. Nakonec se však zřejmě spokojím jen s odstřikem.

Ombre Mercure mě moc zajímá. Kosatec miluji!

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:05
Reakce na woman27:

Tak jsem si krásně  početla. Každá  z vůní  asi pro Tebe  opravdu  něco  znamená.

Já  tedy  asi nebudu na pudrovky, protože  skoro  k žádné  z nich jsem nenašla  vztah. Je to stejně  zajímavé, jak každý vnímáme  vůni jinak a  jak  pak na každém  voní  rozdílně.  Jen příkladem:  tolik všemi opěvovaná Teint de  Neige, jako  jemná  pudrovka je pro mne  nenositelná až  obtěžiující, nechápu.   Jako  vyznavačka  klasické  no 19  edp  bohužel  variantu Poudrée  nemohu,  je na mě  příliš  nasládlá, i když  krásně  kosatcová. Valentina  Poudrée: hmm  čekala jsem něco  jemného až  peříčkov ě krásného a  ono  zas e nic :-(.

A nakonec  L´Heure de Nuit :  tu vůni miluji prvních pár  minut  po aplikaci  ,  je úžasná,  jemná,  zvláštní. Ale  bohužel  během  těch pár minut  se začne  na  mojí  kůži  přetvářet  v takový  závan  :  mně  připomínající    barevné voňavé  gumy  na  gumování. Ale zkouším ji stále  znovu  a znovu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:18
Reakce na Dayyo:

Právě tu vůni čínské (barevné) gumy mám moc ráda. Už od dětství. Párkrát jsem její stopu vnímala i v LHB a v Insolenci.

Tent de Neige je i na mě příliš "úderná". A to mám pudr ve vůních ráda. Jenže zde už je ho moc.

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:30
Reakce na Dalia:

Jéé Dali,  to jsem ráda,  že  nemám jen sama  ten pocit  ohledně  čínské  barevné  gumy

A máš  pravdu:  vnímám ji  dokonce  i  v dalších  vůních  jako  např.  LHB a  MPN   od  Guerlaina.

Já  to nějak  nemohu  zkousnout   a moc  mě  to mrzí, protože  samotné  všechny  tyto  vůně  jsou úžasné, krásné a  jedinečné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:36
Reakce na Dayyo:

Každému sedne něco jiného, nic si z toho nedělej.

Já mám s sebou v nemocnici zbytek odstřiku N°5 Premiere 2014 a těším se, až ji dostříkám. Dřív se mi líbila a v poslední době ji nemohu vystát. Něco mi v ní začalo vadit. Starší verze mi voní zatím stále.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 20:40
Reakce na Dayyo:

Děkuji, mám pudrovky opravdu ráda, i malinký náznak labutích peříček mě potěší. Teint de Neige ve verzi EdT mi úderna v tuhé zimě nepřipadá (ale letos jsem ji ještě nevytáhla), ale zkoušela jsem EdP a to už nedávám ani já a potom pád do pudru je Montale - Powder Flower.

A k té gumě - v L´Heure de Nuit ji nemám, ale v Insolenci EdT, je to pro mě taková rozjásanost, taky mi nevadí, verzi EdT mám ráda na konci jara - je taková rozvernější. EdP to je další vůně do tuhých mrazů, ale teď v ní mám nějaký tón, který mi vadí (podivné živočišno, nebo spíše začala na mně vonět trochu kolotočově a moc mě to mrzí). 

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 17:09
Reakce na Dalia:

To se může během léčby stát,podobně jako při hormonálních změnách. Nelámala bych to přes koleno a s lehkým srdcem bych ji prostě odložila. Ted' potřebuješ jen to,co ti je milé a v čem se dobře cítíš.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 10:41

Quatre (Boucheron)

Květiny vylouhované v ovocné šťávě se špetkou dřeva. Intenzivní, syntetický bolehlavový úvod vůně, který se takto prezentuje slušnou chvíli a jen s nechutí se proměňuje v cosi pro mě snesitelného. 

Po několika hodinách, kdy mám vůni na zápěstí a jejíž část ulpěla také na rukávu svetru, začínám mít pocit něčeho důvěrně známého. Cítím vůni, kterou jsem znala, je mi to moc příjemné a chvíli si marně lámu hlavu, co za vůni to je, nemohu ji stále uchopit, až konečně dojde k prozření ... cítím Covet.

Tak a teď mě mrzí, že jsem v prvním hnutí mysli po aplikaci vůně použila celý vzorek jako osvěžovač toalety. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 18:14
Reakce na Dalia:

Quattre mi jako syntetická vůně vůbec nepřipadala - jediné, co bych jí mohla vytknout, by byla značná podbízivost líbivými ovocnými složkami v neprospěch originality. Umělou syntetiku cítím například v mainstreamové LPRN, kde mě ty křiklavé třešně vysloveně dráždí, ale zde nic takového není.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 18:26
Reakce na Fleur:

Tak první půl hodinu jsem Quatre vydýchávala těžko. Umělost jsem tam skutečně měla, což mě i mrzí vzhledem k dojezdu, který se mi naopak líbí dost.  

Online Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 18:43
Reakce na Dalia:

To je docela náhoda, zrovna včera jsem Quatre testovala spolu s dalšími dostupnými mainstreamovkami jako potenciální doporučení na dárek a v rámci zadání a limitů mi přišla jako jedna z nejméně otravných. Syntetickou bych ji taky nenazvala (i když takhle určitě vznikla), spíš jako nenáročnou a líbivou květinově ovocnou vůni s obdivuhodnou výdrží. Na zadek jsem si z ní nesedla, ale v rámci své disciplíny dobrá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 18:52
Reakce na Krehutka:

Líbivost jí neupírám. Pokud Quatre tak nelichotivě vnímám jen já, tím lépe pro ni. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 15:50

Zkoušela jsem Bottega Veneta Eau de Velours a je to bezkonkurenčně můj největší letošní parfémový objev v mainstreamu. Dokonce zvažuji, jestli si ji nemám přát pod stromeček, protože ta kombinace kůže, pačuli, růže a švestky lehce okořeněné růžovým pepřem se mi moc líbí. Má v sobě takové to pnutí mezi ženskou a mužskou polohou, což se mi v tomto případě docela líbí. No, jak to tu píšu, tak to rovnou zkopíruji dvakrát - i pro Ježíška .

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 15:55
Reakce na Fleur:

ta se mi taky líbí, včetně flakonu. na mě se tam ještě bůhví odkud objevil černý rybíz

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 16:08
Reakce na alibi:

Rybíz ne, ale růže měla v jednu chvíli mírně kyselkavou podobu, což se mi líbilo. A flakón v tomhle barevném provedení je opravdu hezký.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:18
Reakce na Fleur:

Přesně. Tohle podepisuju, nejlepší letošní počin v mainstreamu, má kůži z první BV a k ní ta růže s pačuli a švestky jsou moc pěkně nakombinované. Taky mám v plánu si ji pořídit .

Offline Nadik
Avatar
138 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 23:36
Reakce na blackviolet:

Přesně. Tohle podepisuju, nejlepší letošní počin v mainstreamu, má kůži z první BV a k ní ta růže s pačuli a švestky jsou moc pěkně nakombinované. Taky mám v plánu si ji pořídit .

BV Velours je krásná, jde hodně do prostoru, více než klasická Bottega a výdrž celodenní 

Charme a Elegance 

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 23:42
Reakce na Fleur:

Zkoušela jsem Bottega Veneta Eau de Velours a je to bezkonkurenčně můj největší letošní parfémový objev v mainstreamu. Dokonce zvažuji, jestli si ji nemám přát pod stromeček, protože ta kombinace kůže, pačuli, růže a švestky lehce okořeněné růžovým pepřem se mi moc líbí. Má v sobě takové to pnutí mezi ženskou a mužskou polohou, což se mi v tomto případě docela líbí. No, jak to tu píšu, tak to rovnou zkopíruji dvakrát - i pro Ježíška .

koža a slivka? bežím ju skúsiť...

...ok, asi až zajtra teda...

Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 05:19

nová Bottega je nádherná, potvrdzujem, mám v pláne ju kúpiť (alebo dostať pod stromček ;-))