Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. července 2019 21:33

Renusatko Muzu se zeptat (samo mi nemusis vubec odpovidat) kolik stoji v cz fitko a kolik trener? Ja mam pass na celej rok tak to vyjde na dolar za den, coz je super, vetsina mist ma vlezny 7 dolaru a vic na jeden vstup. Tak to s trenerem neni zas takova palka, protoze dobryho a levnyho trenera jsem jeste nepotkala hehe

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. července 2019 21:49

Tak já celkem vždycky sama už vidím, kde mám jaký cvik změnit a kde přidat. Nehodlám jít do žádné soutěže, jen potřebuju funkční tělo a spíš překontrolovat, že nedělám něco špatně. Jinak momentálně jsem víc než spokojená. Taky si můžu zaplatit trenéra jen na jeden den třeba, ale i tak je to pro mě celkem pálka. Za měsíční vstupné dám 900 Kč. Delší si nekupuju, jednak nemůžu, ale měla bych i strach. Loni jsem odcvičila 3 měsíce z celého roku. Trenérky u nás v posilovně si berou kolem 300 Kč, tak i jednou týdně je to přes 2000 za měsíc a to se mi moc nechce. Mám těch koníčků víc.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. července 2019 23:07

Renusatko tak to je celkem darda, kdyz clovek plati dalsi veci. Dik za odpoved, ptala jsem se z ciste zvedavosti. Kdyby byl ten trener dobrej, tak potrebujes podle me jen malo, proste zkontrolovat. Ja to sleduju, ze mas hodne zkusenosti. Pomahaj i zrcadla, ale u nekterych cviku se to blbe kontroluje.

Ja chodim hlavne proto, ze mi to cisti hlavu a bez cviceni me boli starsi zraneni. Dneska mi fyzio napichal 12 jehel, tak uz se tesim teda. Vidim to jen na ruce asi, to nerada, ale spodni polovina byla vcera . Jeste teda utracim hodne za jidlo, muziku a cestovani, takze te uplne chapu. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:07

Tak ja hlásim, že včerajší tréning sa mi veľmi páčil! Tréner je milý, vtipný a pekne ma vie postrčiť k vyššiemu výkonu Dnes som ešte sadla na bicykel, ale svalovica zo zadku a stehien aj tak nepustila.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:12

sisa.b a dáváš si i nějaký pauzy na zotavení? měla jsem za to, že cvičit denně může být kontraproduktivní?

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:17

viktorka_od splavu jasné, cvičím len 3-4 dni v týždni

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:18

0zero7 jako ja do toho nechci rypat, ale ty mas nejaka zraneni dost casto ne?

Mozna prece jen nemas spravnou techniku nebo zvedas velke vahy. Ja taky zvedam, sice o neco min ale taky o neco min vazim.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 18. července 2019 16:46

0zero7 V Praze jsem nejčastěji viděla cenu trenéra kolem 500,- , vstupy od 75 Kč do X, s permicí je to samozřejmě lepší, ale ne vždy je to realizovatelné, např., když pendluješ a celý měsíc by se prostě nevyplatil, tak pěkně platíš za ty jednotlivé vstupy.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. července 2019 17:14

Candance Ne, nemam. Zranila jsem si mirne koleno pred cca 4 lety tak na to davam pozor. 2017 jsem mela skriply nerv v rameni, to nebylo ze cviceni, ale musim na to davat pozor, protoze se mi to obcas rozjede do svalu okolo lopatky. Spoustecem je stres. 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. července 2019 17:25

Candance JInak teda pred kazdym cvicenim cca 15-20 min cviky co mam od fyzioterapeuta a mobility warm up co me naucil byvalej rugby trener. Plus na me dohlizi 2x tydne ten nynejsi, ten by me spatnou formu nenechal treba drepnout. Akorat nemuzu moc cvicit prave to rameno, je to porad jedno a to samo zraneni. Mluvila jsem o tom skrz to, ze dobrej trener se te oblasti vyhne, pokud musi, nebo naordinuje mensi zatez a treba tahy misto kliku atd.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. července 2019 17:31

whiskas dik za info

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. července 2019 15:28

viktorka_od splavuspíš jde o to jaké cvičení. Všeobecně je dobré proložit to nějakým volnem, ale spíš jde o zo, co přesně děláš. Cvičit v posilovně denně, 7x v týdnu to stejnéje k ničemu. Pokud střídáš svalové partie a nebo to prokládáš jógou nebo kardiem, tak je to v pohodě. Kardio každý den vůbec nevadí pokud je to kolo nebo chůze, běh asi taky už je náročnější. Takže zase běh prostřídaný s jiným cvičením. Sama potom taky musíš odhadnout jestli tě tvoje kombinace cvičení unavuje nebo naopak se cítíš dobře a máš víc energie. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:06

Renusatko cviceni po kterem mam vic energie se jmenuje gaucing

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:19

Renusatko nevim ani s tou chuzi teda. Pokud se chuzi nemysli dojit dve zastavky autobusu. Loni jsem zhruba od cervence zacla chodit cca 8-14km denne (z toho nekolikrat tydne 8km v kuse v tempu) mesicni prumery jsem mela lehce nad 10km denne, ale chodila jsem fakt denne, to je podstatne. K tomu jsem jeste nekolikrat tydne plavala (1-2x). Papirove zadna velka zatez. Bavilo mne to i jsem se dlouho citila dobre. Kolem Vanoc ( po cca pul roce) jsem toho zacla mit fakt dost a uz jsem se citila vycerpane a v unoru  jsem to dost odskakala vleklou nemoci. 

Osobne se mi zda lepsi par dni maknout a dalsi den restak nez to tlacit opravdu denne, i kdyz v takovych mensich davkach. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33664 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:28

continuity hele, to ale slyšim prvně, že by někoho chůze takhle složila, vždyť je to úplně bežnej a přirozenej pohyb a ty kilometry jsem dávala úplně normálně, ani mi to nepřijde nějak výjimečnej počet kiláků (venkovem tenhle pohyb paradoxně dost trpí)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:39

continuity tak jsem to i psala, že je lepší mít odpočinek a jet podle toho, jak se cítíš. Jde určitě i o to na co je tělo zvyklé. Začit z lehu na gauči sportovat každý den určitě dobře není pro nikoho. Já s tím problém třeba nemám a pokud se cítím unavená, tak posilovnu vynechám. Udržuju denně tu chůzi 15 km a 3-4x týdně posilovna, ale to chození jako sport neberu, i když jdeme rychle. Prostě mi to tak vyhovuje a cítím se dobře. Naopak problém pro mě je, když nemůžu dělat nic, sedět nevydržím. Naštěstí to tak máme celá rodina, tak mi to nepřijde nijak divné. Všichni čtyři denně nějaký sport máme. Starší i dva, protože ten je v pohybu pořád.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:41

Potrefenáhusa ja nevim, tak jsem asi slabsi kus. Kdyz jsem zacla do toho davat restaky, tak se to vyrazne zlepsilo a i ta kondicka sla nahoru lepe. Ale mam tam jenom km, ktery hodinky posoudi jako chuzi, tj minimalne 10 minut v kuse v rozumnem tempu, smatlani byte, cestu na obed a nakup v samosce uz ne. 

Dodnes velmi citim i vidim na case, kdyz se jdu rano projit a vecer plavu, nebo jenom plavu. Ale projit u mne znamena 8km v tempu cca 6 km/hod. Ale mozna fakt jenom slabsi kus. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33664 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:44

continuity já zas k tomu neplavu, neběhám, nic, ale tím, jak mám 20 let čokla, jsem byla vždycky zvyklá chodit poměrně dost, teď dost trpim, ta chůze mi chybí

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:48

Renusatko cviceni po kterem mam vic energie se jmenuje gaucing

​Tak však jo, když ti to dodá energii, tak dobrý. Já to mám opačně. Čím víc posedávám tím jsem línější a nic se mi nechce a když to trvá dlouho, tak jsem akorát otrávená a protivná

Online viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:51

continuity no ja jsem po prodelanem unavaku “slabsi kus” uz asi trvale, taky to nedavam dlouhodobe, a hlavne uz bych to nechtela opakovat. ono taky zalezi, jestli mimo tech 15 km uz jen odpocivas to by bylo v pohode..