Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:51

continuity Kašlala bych na slabší kus, každý to má jinak, a co hůř, ta samá osoba to má v různých fázích života jinak. Když jsem začala mít zdravotní potíže, o kterých jsem si myslela, že je to jen špatná kondice  spojená s věkem a narůstající pohodlností, tak jsem měla puzení  chodit ty samý štreky jako předtím, jen už jsem z toho byla čím dál tím víc unavenější, a výsledek bylo, že jsem se často nedokopala vyjít vůbec. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. července 2019 16:53

continuity kluci chtěli na zkoušku půjčit hodinky. Jeden měl za den 28 km a druhej 32. A prý takovej běžnej den. Já mám teda těch 15 co opravdu ujdu rychlou chůzí + nějaký šmatlání po bytě a akční práce u které nesedím. 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:32

Sportuju cca 4 - 5x týdně, ale čas od času si dám týden nebo dva pauzu. Tělo si řekne, kdy má dost. O to větší chuť pak mám.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:07

Tak ja do toho môjho - 3-4x za týždeň - počítam aj bicyklovanie. Vo fitku som bola štvrtý raz tento rok.

Dnes som nevyspatá, ani som sa neprinútila vysadnúť na bicykel. Nejak som nevedela v noci seriál vypnúť

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 25. července 2019 00:03

Candance jsem si na tebe vzpomela vcera, ze jsi psala o tech zranenich, ze kdyz necvicim (treba 4 dny) tak je to horsi, lepe receno to citim a kdyz se hybu tak necitim, dneska jdu na bikram tak se tesim! 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 25. července 2019 12:36

Tak mňa niečo zložilo - fasa, pár dní pred dovolenkou Bolia ma žily, všetky slabiny, pichajú celé lýtka... a dnes ráno už aj hlava a hrdlo. Takže nútené voľno mám.

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 25. července 2019 15:43

sisa.b tak ať je brzy lépe.

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 25. července 2019 15:45

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. července 2019 18:55

sisa.b Ať je ti brzy lépe. Já měla volný víkend a pondělí. Nějaký střevní úlet po obědě v restauraci na chalupě

Dneska ráno posilovna a nohy. Už po cestě domů se mi podlamovaly na schodech. Potom ještě nachozeno 15 km a jsem moc zvědavá na zítra.

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 25. července 2019 22:16

Mám radost a doufám, že druhá půlka roku bude podobná.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 26. července 2019 13:29

Tak som bola včera u lekára a vraj riadna vyčerpanosť. Mám si zobrať dovolenku a kúpiť e-bicykel. A to som na ňom chodila iba 2-3 krát do týždňa a minulý týždeň som mala jeden silový tréning Vo fitku som bola za tento rok iba 4x a raz som si zabehla 4km!!! Asi som už fakt stará alebo čo

Catherinne ty si vážne skvelá!

A ďakujem vám

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 26. července 2019 14:29

sisa.b já mám ráda větu

☆ bolest ma svůj informační význam ☆

Prostě tělo ti dává dost jasně najevo, že má dost.

A je na tobě, jestli ho poslechneš.

Vypni.

Prostě 2-3 měsíce NIC! nedělej. Žádný běh, kolo, fitko.

Jen práce, domácnost, děti?, procházky. Ty taky s rozumem.

A s prvním svěžím, říjnovým vzduchem to zase půjde. Zkus to.

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 26. července 2019 15:17

Chodím na jógu už asi víc než 7 let, na různé lekce. Přes léto nebývají, tak jsem poprvé letos začla cvičit doma. A musím říct, že mě chytla Z. Klingrová. Včera jsem si s ní našla starý rozhovor. Tady kdyby někdo měl zájem. Mimo jiné mluví o tom, že už moc neumíme odpočívat. A taky z jejího pohledu o ne úplně zdravé bikram józe. Vzpomněla jsem si hned na 0zerro7, že na ní ráda chodí. Já bych jógu ve vedru nedala a obdivuju lidi, co zvládnou ve 40 st. cvičit. Jednou jsme měli v sále, kde cvičíme power jógu omylem přetopíno asi 26 °C a já málem zdechla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 26. července 2019 15:38

lysianthus super, diky za tip!

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 26. července 2019 15:41

Catherinne ja som vôbec na nejakú vyčerpanosť ani nepomyslela. Tie žily ma boleli, horúčava v každej slabine, do toho hlava, hrdlo, ... až dnes cítim takú riadnu únavu, ale že fest riadnu, len sa niekam zvaliť a oddychovať. Tie príznaky z predchádzajúcich dní som tipovala na nejaký vnútorný zápal, nie vyčerpanie a už nie pri tej mojej frekvencii športovania.

Prestať sa hýbať nemôžem, celý deň sedím pri počítači, tak minimálne nejakú jogu a pilates na vnútorné stabilizačné svaly potrebujem. Inak za mesiac zdochnem od bolesti

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 26. července 2019 16:51

sisa.b ale vycerpani nemusi byt je  z cviceni,ne? co stres a tak?

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 26. července 2019 17:28

sisa.b nepotrebujes pilates, jsou rehabilitacni cviky, co zvladnou i lidi po urazech. Ja bych to uplne nehrotila, unavovy syndrom neni zadna sranda. 

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 26. července 2019 17:56

sisa.b hele, přesně jak píše continuity , zdravotní či rehabilitační cvičení samozřejmě ano, já myslím vypustit to ostatní. Já jsem dost velky magor, ale když mi teče do bot,  musím mu umět dát i pohov. 

Ať je líp

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 26. července 2019 18:06

lysianthus pustila jsem si ten rozhovor, urcite ma slecna Klingrova rozsahly znalosti. Co se tyce te hot a bikram jogy, tak to hani docela dost, zajimalo by me jak rozsahly ma osobni zkusenosti. Mluvi o 100 umrtich spojenych s bikram jogou ve 2014, nic jsem k tomu nenasla

No a atrofie svalu z bikram jogy, to je myslim ad absurdum osobne neznam nikoho komu by to ublizilo, mela by to necim podlozit, kdyz to tvrdi. 

Vyssi teplota samo neni pro kazdyho, nekdo to snasi lip a nekdo hur, nekomu to vylozene vyhovuje, ja jdu driv a lehnu si v tech 40C na 20 minut, ve stredu jsem 2x usnula, uplna lahoda, telo si zvykne na teplo. Nejvetsi benefit to pro me ma jako doplnujici cviceni 2x za tyden k fitku a fyzio cvikum. 

Nejvic co jsem kdy dala bylo 32 dni hot/bikram v kuse a to se neda teda. Neni to nic na kazdy den, byla jsem vycerpana. Jinak samo jakakoliv joga, pokud je provedena dobre tak je supr! Slecna akorat dost hejtuje tu hot no.... asi ma duvod, ja bych to tak dramaticky nevidela. 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 26. července 2019 18:07

lysianthus 999 jeste by me zajimalo co si mysli 999o riziku atrofie a umrti