Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 04. října 2017 22:26
Reakce na wendulka:

Pro mě je to poučení - posílat jako cenné psaní a pojistit na hodnotu, kterou obsah balíčku má.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. října 2017 22:39
Reakce na janejane:

Tak v případě parfémových obchodů je to určitě lepší. Za ty nervy to nestojí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. října 2017 20:32
Reakce na janejane:

Já myslím, že u cenného psaní cena balíčku nemá vliv na cenu poštovného. Já tam teda naopak píšu hodnotu alespoň o 300 víc. Ale teda taky koukám,že je možné to vůbec někde založit, protože kamarádka mi vykládala, jaké se s tím dělají manévry. Všude se to podepisuje. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. října 2017 21:53
Reakce na Renusatko:

Teď jsem to hledala - do 5000,- bez příplatku, do 30 000,- budu něco platit navíc (12 Kč asi). Uvidím zítra - písnu sem.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. října 2017 22:07
Reakce na Renusatko:

U cenného psaní se platí za pojištění obsahu do 5.000 Kč částka 5 Kč. 

Pokud potřebuju obsah pojistit na částku vyšší než těch 5.000 Kč, pojistné je 12 Kč.

Nad 30.000 Kč se platí za každých dalších 10.000 Kč pojistné 12 Kč.

Já mám s touhle službou výborné zkušenosti a co se vejde do obálky na cenné psaní, neposílám jinak. Je to rychlé (do druhého dne, dokonce z neděle na pondělí!), spolehlivé a finančně přiměřené. Samozřejmě to, co se stalo Janejane, je bohužel ta výjimka co potvrzuje pravidlo a jistě to úzce souvisí s tím zaměstnancem, co odchází (s jejím balíčkem).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. října 2017 07:12
Reakce na slniecko:

já myslím, že za tím není touha splynout s davem. Mně by to taky nevadilo, že voním jak půlka Prahy, kdyby to vonělo mně, u vůní mě moc originalita nebere, voní mi máloco, tak jsem ráda, když mi něco sedne (Love, Chloe )

Ale klasická Chloe i odnože mi teda taky strašně smrdí, dělá se mi z toho až vyloženě na zvracení, já v tom cítím žluklej repelent a je to ve všech. Taky je pro mě díky tomu ta vůně jednoznačně identifikovatelná, narozdíl od většiny ostatních.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 06. října 2017 10:25

pomoc do kanclu nam dali novou kolegyni, a ta dneska prisla zlita nejakym prisernym preslazenym picifukem za stodvacet z drogerky. uplne presne ten styl detskejch parfemu chupa chups :/ ja, ktera uz od zari zaviram vsechny okna a topeni mam naplno, tady sedim u okna otevrenyho dokoran. asi by bylo velmi neslusne, kdybych ji poprosila, at si tu hruzu na sebe uz nikdy nestrika, co? 

Online jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 06. října 2017 10:45
Reakce na razorblade:

Myslím, že naopak by bylo slušné poprosit ji co nejdřív - je nováček, takže je potřeba toho využít.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 06. října 2017 11:34
Reakce na jerry:

no... ja odtamtud zase za mesic a pul odchazim, tak premejslim, ze bych to zkusila vydrzet, protoze si neumim predstavit, jak takovouhle vec rict a nebejt za hnusnou a zlou :)

Online jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 06. října 2017 11:47
Reakce na razorblade:

Co kdybys jí řekla, že její parfém je sice zajímavý, ale že tě dráždí (v krku, v nose..) a poprosit ji, aby ho nenosila, než odejdeš. Pravda - je tu riziko, že přijde s něčím ještě horším.

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. října 2017 13:10
Reakce na Potrefenáhusa:

Ale ty si ty, mnoho ľudí rozmýšľa inak. Včera som obedovala v reštaurácii vedľa veľkej kancelárskej budovy. Okolo mňa úradníčky (pardon, pravdepodobne asistentky, office managerky, atď...). VŠETKY brunetky, dokonca tak podobného čokoládového odtieňa, že som rozmýšľala, či si to niekde kupujú vo veľkom, všetky s dlhými vlasmi učesanými do hladkého vysokého copu, všetky v podobnom oblečení (ok, tu sa to dá možno hodiť na firemný dress code, ale v tej budove je kopec rôznych firiem), dokonca som mala dojem že aj tvar obočia majú všetky upravené viac-menej rovnako. Bez ohľadu na to, či im to išlo, alebo nie.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 06. října 2017 14:30
Reakce na slniecko:

V budově je kadeřnice, kosmetička, vizážistka a butik 

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 06. října 2017 14:43

Jsem parfémový začátečník, vlastně před příchodem na parfumánii jsem o vůních vůbec nepřemýšlela. Chloe jsem před pár lety koupila, protože se mi líbila na kamarádce. Stejným způsobem asi dochází k jejímu šíření v pracovnim kolektivu :) Nejvíc komlimentů jsem dostala právě na ni. Teď už ji na sobě nesnesu, ale před pár lety jsem ji vnímala jako jednoduchou a žensky působící vůně. Člověk nad ní nemusí moc přemýšlet. 

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. října 2017 14:46
Reakce na Mirka:

vidíš, to ma nenapadlo. o vizážistke netuším, ale to ostatné tam rozhodne je, a tá vizážistka môže byť v tom kozmetickom salóne.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. října 2017 21:06
Reakce na domenica:

, u těch vysokých částek mi to nedošlo, že se to navyšuje. Většinou nic tak cenného neposílám, ale líto by mi těch pár korun nebylo. To pojištění (obzvlášť u cenných parfémů) se určitě vyplatí. 

Ale jak píšeš...nenapadlo by mě, že se to může stát. Kolikrát čekáme na medvědy od tebe třeba půl roku, než se naplní a na dlouho je pak smůla. Nebo něco, co už nejde sehnat...to by mě hráblo. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. října 2017 21:30
Reakce na Renusatko:

To jo. Za těch zhruba deset let a stovky cenných psaní se nikdy nic neztratilo. Reklamace - úspěšně vyřížená - byla jedna.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. října 2017 21:39
Reakce na domenica:

Tak naše pošťačka asi přehlédla pojištění na 6000,-, neb jsem dnes platila za cenné psaní jen o 6 Kč víc než obvykle:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 08. října 2017 09:29

DSD mi sepsula Unknown Pleasure.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 08. října 2017 10:40
Reakce na Sweet Potato:

Kdo je DSD?? Taková krásná vůně!?!

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 08. října 2017 10:49
Reakce na Korsičanka:

Drahá starší dcera. Jako puberťačka, jasně, ale tahle nelibost byla zcela nelíčená, žádný pateticky prehrávaný výlev, fňuk. Kdyby to byl Sloník, pochopím.