Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 20:19

Tak v Premiere Avenue drží bobříka mlčení a můj tulák Lubin se opět vydal na cesty - u včerejšího data, které se zobrazuje ve sledování až dnes, je uvedeno, že je právě doručován. Komu asi, když ne mně?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 20:37
Reakce na Fleur:

Ajaj. No jo, písemná komunikace s Francouzi je vždycky o nervy. Mně teda od Kiliana před Vánoci sice odpověděli už následující pracovní den, ale vůbec se mi neobtěžovali říct, že už odeslali. Naštěstí uvedli na balík můj telefon, ale sledovací číslo zásilky mi vůbec nedali k dispozici.

Četla jsem, že jsi je kontaktovala prostřednictvím formuláře na jejich stránkách. S těmi formuláři já mám obecně špatnou zkušenost, že z nich odpověď přijde málokdy nebo až s několikadenním zpožděním (i v Německu). Koukala jsem, že Premiere Avenue tam má uvedený i e-mail info@premiereavenue.fr . Nebylo by lepší zkusit to přes něj? Mám z poslední doby všude zkušenost, že vždycky je lepší urgovat a ozvat se ještě jednou, když z nich chce člověk vyrazit odpověď.

A jaké město nebo země se ti zobrazuje u toho údaje, že je balík doručován? Totiž ještě mě tak napadla jedna věc. Pokud v Premiere Avenue neuvedli na balík tvůj telefon, mohl se na doručení řidič DPD teoreticky vykašlat a odvézt ho zpět na depo, že byl líný vylézt až ke zvonkům. To se stává. To by se potom dalo jedině zjistit zavoláním na infolinku DPD 225 373 373 zítra během dne.

Jak jsem psala, to už se mi jednou stalo, že jsem si takhle musela ten balíček dohledat. Vysvětlila jsem slečně na lince, že očekávám balíček z Francie, o němž vím, že ho doručují oni, ale že mám k dispozici jen francouzské sledovací číslo, řekla jméno a adresu a ona ho podle toho našla, zavolala mi pak o něco později zpátky, doplnila si můj telefon a domluvila jsem si s ní opakované doručení.

A jednou se mi na ALZD dokonce stalo, že mi poslali špatné číslo zásilky. Telefon na balík neuvedli, ale tehdy ještě naštěstí doručovala balíky od nich Česká pošta a ne PPL, jinak bych na to asi bývala nepřišla.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 22:30

Musim si postezovat, ze Rouge Bunny Rouge neposila parfemy do Finska . Nesmirne touzim po Incognito a do CR pojedu az cervnu a ten odstrik, co mam, do ty doby fakt nevystaci. A pokud bych si to nechala poslat k rodicum, kteri by mi to preposlali, tak bych si musela nepochybne poslechnout prednasku o tom, jak zase utracim (podotykam, ze pracuju a nikdo me nezivi) . Navic jsem nalakala kolegyni na Embers, tak ta byla taky zklamana, kdyz jsem ji to rikala... 

Celkove tady neni k sehnani nic moc zajimavyho, v kamenych obchodech je jen mainstream a na internetove jsem vzdycky nasla spatne recence, vcetne toho, ze poslali nacatou vuni a pak neuznali reklamaci, ze nacatou nelze vratit .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 10:40
Reakce na wendulka:

Díky za všechny rady! Balík má ve spárech francouzské Colissimo, takže na DPD zatím nemá smysl volat.

Psala jsem před 3 dny na kontaktní formulář z webovek i na jejich dva maily a nulová reakce.

Zato Lubin si trošku odpočinul a opět se vydal na cesty. V těch mrazech mu to nejde tak rychle, takže podle sledovacího formuláře se od předvčerejška, kdy nocoval v městečku Malsch, dostal včera až do Ludwigsburgu. Když se dívám na mapu, mohl by to tímto tempem ke mně stihnout do Velikonoc (tedy pokud si to po cestě nerozmyslí a nevrátí se zpátky do Francie). Skoro to vypadá, že ho nějaký kurýr nese pěšky. Zlatá dostavníková pošta!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 11:25
Reakce na Fleur:

Kdepak, francouzské Colissimo už ho určitě nemá. To funguje jen na území Francie. Už v tom Německu je předaný DPD. Tohle vím stoprocentně. Ono jim německé i české DPD posílá informace o postupu balíčku, ale se zpožděním. Bohužel ale to jejich číslo nefunguje ani na německé, ani na české DPD. Dohledat se právě dá jen telefonicky. Oni ve svém interním systému to původní francouzské číslo mají.

No hele ale jestli je už v Ludwigsburgu, tak to se už blíží k hranicím. Pokud se dobře pamatuju, poslední zastávka DPD v Německu před českými Říčany u Prahy je Nürnberg, který je už Ludwigsbergu docela blízko nebo nějaká ta vesnice poblíž, kde mají pobočku. Čili pokud by se dnes dostal tam, měla bys už skoro vyhráno za předpokladu, že ti poslali správné číslo zásilky.

I když teda to, že Premiere Avenue mlčí i po kontaktu na email, to je sprostý.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 11:31
Reakce na wendulka:

No vida, to jsem netušila, že se už v Německu předává DPD - ty jsi studna informací nejen o parfémech, ale i o jejich doručování ! Dík za podporu, probudila jsi ve mně naději, že se dočkám!

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 11:58
Reakce na Fleur:

Díky za všechny rady! Balík má ve spárech francouzské Colissimo, takže na DPD zatím nemá smysl volat.

Psala jsem před 3 dny na kontaktní formulář z webovek i na jejich dva maily a nulová reakce.

Zato Lubin si trošku odpočinul a opět se vydal na cesty. V těch mrazech mu to nejde tak rychle, takže podle sledovacího formuláře se od předvčerejška, kdy nocoval v městečku Malsch, dostal včera až do Ludwigsburgu. Když se dívám na mapu, mohl by to tímto tempem ke mně stihnout do Velikonoc (tedy pokud si to po cestě nerozmyslí a nevrátí se zpátky do Francie). Skoro to vypadá, že ho nějaký kurýr nese pěšky. Zlatá dostavníková pošta!

držím palce!

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 12:03
Reakce na Friga:

Musim si postezovat, ze Rouge Bunny Rouge neposila parfemy do Finska . Nesmirne touzim po Incognito a do CR pojedu az cervnu a ten odstrik, co mam, do ty doby fakt nevystaci. A pokud bych si to nechala poslat k rodicum, kteri by mi to preposlali, tak bych si musela nepochybne poslechnout prednasku o tom, jak zase utracim (podotykam, ze pracuju a nikdo me nezivi) . Navic jsem nalakala kolegyni na Embers, tak ta byla taky zklamana, kdyz jsem ji to rikala... 

Celkove tady neni k sehnani nic moc zajimavyho, v kamenych obchodech je jen mainstream a na internetove jsem vzdycky nasla spatne recence, vcetne toho, ze poslali nacatou vuni a pak neuznali reklamaci, ze nacatou nelze vratit .

Jo...toto poznám. Otec mi z USA previdelne volá, čo mi má doniesť/poslať a ak aj niečo chcem, tak je z toho polhodinová hádka cez telefón, že to je blbosť. Nehovoriac o tom, že ak je to náhodou parfém, tak ten jednoducho nikdy práve nemajú. A ak si to objednám rovno ja (a samozrejme aj zaplatím) na jeho adresu, tak mi to totálne skritizuje. A ak nechcem nič, tak je dotknutý.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 12:04
Reakce na Fleur:

Jo, mně už parfémové balíčky fakt doručoval kde kdo.

Balíčky, odesílané prostřednictvím francouzského Colissimo jsou vždycky o nervy, i když jde vše, jak má. Ta cesta od podání balíčku, předání DPD a jeho následná cesta Německem pokaždé trvá strašně dlouho, než dorazí do toho Norimberku.

A já MUSÍM vědět, co se s mojí vůní děje, jestli je jí dobře. Proto otravuju i telefonicky DPD.

Nicméně abych se vrátila k tvojí situaci. Tahle nekomunikace nebo minimální komunikace mě na Francouzech neskutečně rozčiluje. Při ústní komunikaci tváří v tvář jsou francouzští obchodníci ohromně milí a přátelští, ale jakmile dojde na písemnou a řešení nějakého problému, mají spoustu času a drží bobříka mlčení. Já to měla s tím Kilianem teď naposled zrovna tak, i když mi ho nakonec doručili (nedoručit mi ho, bombarduju je e-maily doteď, ačkoliv já to měla naštěstí placené PayPalem, ne kartou). Tenhle přístup z jejich strany mi přijde vyloženě hulvátský.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 14:12
Reakce na wendulka:

No, přesně! U přátel jsem si na ty písemné komunikační prodlevy zvykla (dnes jsem obdržela přání do nového roku, oni to fakt posílají klidně i v únoru ), ale v obchodě bych čekala jiné tempo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 15:16

Balíček nakonec v pořádku doručen.

Ve výsledku tedy spokojenost s obchodem versus problémy v průběhu doručování zůstává nerozhodně.

Expedovali rychle, zdržení (nejspíš i kvůli počasí) nemohli ovlivnit. Adresa na balíčku byla zkomolená (týkalo se to však pouze ulice). V den doručení mi z obchodu přišly dva maily (jeden v AJ, druhý ve FJ) s dotazem, zda je vše v pořádku. Kdyby reagovali hned na můj první dotaz, tak se možná vůbec neplaším; na druhou stranu bych nedostala od Vendulky dobrou radu volat na DPD a nezachytila bych tu špatně napsanou adresu .

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 18:43
Reakce na Fleur:

Tak to mám radost, zrovna dneska jsem na ten tvůj balíček na cestách myslela.

A pěkná recenze na Upper Ten, takže se líbí?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 19:42
Reakce na Fleur:

Napsali až v den doručení? No to brzo. Ale tak co se divíme, že jo. Jsem hlavně ráda, že k tobě balíček doputoval a že jsem ti mohla být alespoň nějak nápomocná. S tou infolinkou DPD je to fakt asi nejlepší řešit.

Jinak já se teď taky zlobím s další obednávkou. V poslední době na ně nějak nemám štěstí. Tentokrát se to týká doteď spolehlivé holandské parfumarie. Včera mi jejich platební brána odmítla platbu kartou. Přitom to byla ta samá karta a ty samé údaje jako při předcházejících objednávkách. Z e-shopu mi pochopitelně tvrdili, že volali k nim do banky a že u nich je prý všechno v pořádku. Tak jsem zaplatila PayPalem a to už prošlo, akorát si u tohoto způsobu platby účtují drobný poplatek navíc.

No ale jak byli doteď při všech objednávkách rychlí a expedovali buď ještě ten samý den, nejpozději následující den, tak tentokrát ticho po pěšině. Tak už jsem jim taky psala, co se zase děje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 21:24
Reakce na blackviolet:

Moc se mi líbí. Zaujalo mě složení, ale definitivně mě nalákala tvoje a Vendulčina recenze.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 21:27
Reakce na wendulka:

Pochopila jsem, že asi vždycky čekají, jak se to nakonec vyvrbí.

Tak nápodobně budu držet palce, aby tvoje objednávka nikde dlouho nebloudila.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2017 23:59
Reakce na Fleur:

No to je trochu zvláštní přístup. Co kdyby ten balíček do ČR nakonec nedoputoval? S tím bys jako příjemce asi jen těžko něco zmohla. Ale tak podstatné je, že se nakonec tím Německem prokousal. Jak jsem říkala, jakmile se balík dostane na centrálu do Říčan, už se to dá vytelefonovat.

Ale oceňuju, že na rozdíl od Kiliana se alespoň obtěžovali ozvat.

Díky. Já věřím, že to bude O.K.. Jen to uhánění je otravné, no. Tím jsem tě jen chtěla povzbudit, že v tom zlobení nejsi sama.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. března 2017 18:32

Tentokrát si musím postěžovat na sebe. Při dnešním doplňování Le Plus Beau Jour de ma Vie jsem drcla do kabelkáčku a asi 3 ml vůně se roztekly po stole. Tak jsem nelenila, sundala svetr a stůl jím vytřela.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 17. března 2017 19:58
Reakce na wendulka:

To bylo nejlepší řešení! Já už zásadně přelévám jedině nad nějakou šálou.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 22. března 2017 09:02

 Můj vytoužený odstrik PORTRAIT OF a LADY neodrazí, protože se cestou rozlil, peníze posílány zpět...Achjo, tak jsem se na ni těšila...

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 14:52

K lidem z telemarketingu apod. se snažím být maximalně korektní, protože chápu, jak děsná práce to je. Ale dnešní samozvanou "vyškolenou parfumářku" jsem asi vytočila na tolik, že mi s tím sama praštila v půlce věty. No prostě nedokázala pochopit, že nechci naslepo kupovat nějaký smrádečky.