Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 08. června 2017 16:50
Reakce na Ayuri:

V tom případě 450 vyhrává první cenu co se týče doby, za jakou jsem schopná spotřebovat jeden flakon. Jako kompozice se mi strašně libí, ale už nikdy více...

No velmi. :) Bohužel mi první dojem pokazil fakt, že jsem chvíli po nástřiku dostala velmi silnou alergickou reakci. Tedy, ne na tu vůni, ale nejspíš na jáhly. Naštěstí mám od doktorky čerstvě v kabelce antihistaminika (stalo se to teď podruhé; před měsícem jsem měla téměř anafylaktický šok... no a ještě nemám výsledky, takže jsem si v nevědomosti zase "pochutnala"), takže už jsem v pohodě. 

Ale to jsem dost OT. Dojmy napíšu večer. :)

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 08. června 2017 17:01
Reakce na Hoolinkah:

Ach, no to je pekná nádielka, to sa ti asi večer nebude chcieť písať nech sa ti rýchlo uľaví. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 08. června 2017 17:06
Reakce na Ayuri:

Ale jo, už se mi ulevilo. Zareagovala jsem rychle. Posledně jsem byla v obličeji opuchlá ještě tři dny potom, ale teď už jsem - zdá se - úplně v pořádku. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2017 23:12
Reakce na Hoolinkah:

Uf, no hlavně, že ses z toho dostala.

Recenzi jsem si právě přečetla, znamená to tedy, že se s Jasmin de Nuit asi zkamarádíš? Nejsem si z toho textu úplně jistá.

Jinak s tou 450 a tím, že "nedrží", jak jsme se shodly. Dneska jsem se konečně dozvěděla, jak se to s tím vnímáním vůně vlastně má a spoustu dalších věcí. Vůně za to prý nemůže, ale amygdala v našem mozku. Pokusím se o tom co nejdřív sepsat článek, dokud si to ještě pamatuju. Je to sranda, když ti něco odbornýho vysvětluje Španěl, kterej umí anglicky zhruba jako já.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. června 2017 02:50
Reakce na wendulka:

Už se těším na podrobnosti! (Já necítím vůbec např. Cuir Belugu) Doufám, že i mně podobné tvé vysvětlení uklidní!:)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. června 2017 07:09
Reakce na wendulka:

Jasmin de Nuit se mi líbí hodně. Já jsem chvíli uvažovala, že si tu La Pluie koupím , ale pořád jsem váhala. Nechtěla jsem aby to dopadlo tak, že by mi stála na poličce, protože "zrovna dneska na to zase není chuť". La Pluie u mě taky není žádný prales, ale spíš zahradní piknik u neosecesní villy (Nejlepší kamarádka v jedné takové bydlela, tak mě to hned napadlo. Měli na zahradě chodníčky lemované květinovými záhony a altán a tmavé schovky u višňového keře...). JdN tam ale má "TO", colou na úvodu počínaje a ambrou v základu konče. No a ten terpentýn...mně to strašně voní z doby, kde jsem ještě malovala olejem...

To zní zajímavě. A to tedy platí i pro tu "výdrž"? To by totiž vysvětlovalo, proč na mně nedrží ani olejíček Bois Imperial od Daisinky, který vnímám skoro identicky...a taky má úplně stejně mizernou projekci. Ty tři ml už mám asi rok, protože asi jediná možnost, jak z toho něco mít, je odendat kuličku a vyklopit to na sebe všechno.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. června 2017 07:33
Reakce na Korsičanka:

No to nevím, jestli uklidní. Já byla doteď naštvaná na ty vůně, teď jsem naštvaná na svojí amygdalu. Takže jsem tu vlastně tématicky správně(s Cuir Belugou to mám stejně).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. června 2017 07:37
Reakce na Hoolinkah:

Tak to je super.

Ano. Většina parfémů, která nám tohle dělá, má prý ve skutečnosti výdrž 8-10 hodin, přestože my je díky amygdale už po 10 minutách nebo po hodině či dvou přestaneme cítit.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 09. června 2017 09:19
Reakce na wendulka:

Tak to nenávidím svou amygdalu, právě jsem zjistila, že z většího nástřiku přestanu velice rychla vnímat Seven Veils (zatímco večerní malý stříček na zápěstí cítím i ráno)  Totéž mi dělá i Baccarat Rouge 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. června 2017 09:28
Reakce na wendulka:

Kéž by to u té 450 bylo aspoň 10 minut... (Pokud se teda fakt nezleju.)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. června 2017 09:31
Reakce na Darya:

Jojo, to je přesně ono.

Já říkala, že to odhalení tohoto mýtu asi většinu z nás neuklidní, možná dokonce zapůsobí i opačně.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 09. června 2017 09:51
Reakce na Korsičanka:

Už se těším na podrobnosti! (Já necítím vůbec např. Cuir Belugu) Doufám, že i mně podobné tvé vysvětlení uklidní!:)

Já sice Cuir Belugu cítím, ale na pojednání o amygdale mě zajímá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:11

Grrr, tak jsem se zase napálila při pořizování miniaturky přes ebay.

Koupila jsem si od španělského prodejce přes aukci miniaturku modré LPRN. Nabízel ji za hezkou cenu. Má sice doposud samá pozitivní hodnocení, která jsem si pečlivě prošla, než jsem ji odklikla, ale má jich jen 18 a to mě asi mělo zarazit.

Dnes totiž dorazila a ten blbec, místo aby krabičku opatrně rozložil nebo aby ji pečlivě obalil, strčil ji jen do této obálky z měkkého kartonu, díky čemuž během přepravy takto dopadla.

A to nemluvím o tom, že miniaturku oblepil izolepou. No to je ochrana jak stehno. Ta teda naštěstí neutrpěla, ale co je to platné, když krabička vypadá takhle.

No už jsem prodejci napsala, že zboží, které mi došlo, neodpovídá popisu a co navrhuje jako řešení tohoto problému, jelikož v tomhle stavu je pro mě zboží nepoužitelné? Že mně se jako adekvátní jeví refundace a vrácení artiklu. Tak jsem zvědavá.

A zároveň je to pro mě poučení, že radši si příště za miniaturky připlatím u spolehlivých prodejců.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:14
Reakce na wendulka:

Edit: vyreseno.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:16
Reakce na wendulka:

Dneska jsem se konečně dozvěděla, jak se to s tím vnímáním vůně vlastně má a spoustu dalších věcí. Vůně za to prý nemůže, ale amygdala v našem mozku.

A dá se to nějak léčit .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:26
Reakce na Unnamed:

Díky za upozornění.

Uf, tu fotku jsem tam vložila omylem.

Tady je vidět, jak jsem z toho zase roztržitá.

Ještě jednou moc děkuju.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:30
Reakce na wendulka:

Neni zac, mne bylo blby to psat, ale clovek slysi tolik historek... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:35
Reakce na cinkja:

Bohužel nedá no. Jsem psala, že tohle zjištění, co za tím stojí,, asi moc uklidňující nebude 

On tímhle vysvětlením chtěl Daniel především zbořit mýtus, jímž jsem až do jeho přednášky také trpěla a to přesvědčeni, že se vonime hlavně samy pro sebe. 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:40
Reakce na wendulka:

To je teda patália tiež sa mi už stalo, že prišiel poškodený tovar, lebo predajca ho ledabolo zabalil. Ešteže  mu tak záležalo na pozitívnom hodnotení, že stačilo pohroziť negatívom. No refundácia je aj tak pre mňa vždy nepríjemná záležitosť. A v tomto prípade ešte aj sklamanie. Snáď sa nebude vykrúcať.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. června 2017 21:41
Reakce na wendulka:

Jsem vážně napnutá, vydržím negooglit