Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:16
Reakce na Krehutka:

Ty jsi ale rozumná ženaTaky bych to chtěla 100% dokázat, ale...občas mi to nedá a koupím po malém zkoušení,  nebo po poradě s majitelkou. Je to 50 na 50:) Třeba Sortilège jsem trefila skvěle, ale Eau de Madeleine na sobě cítím velmi slabě, což mě moooc mrzí

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:22
Reakce na Korsičanka:

Tak ona tomu jednak trochu nahrává cena :-), nemožnost to vrátit nebo vyměnit (jako třeba u hader) a taky moje vrtkavá přízeň (nadchnu se rychle, ale třeba za pár dní a zkoušení to vyprchá). No a v neposlední řadě si musím vytvořit i "těšení se", kdy tu vůni chodím obdivovat do eshopu, čtu si recenze atd., trochu ten nákup odkládám. Má pak pro mě větší hodnotu, než okamžitě koupená. Já vím, jsem trochu divná .

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:53
Reakce na Piňata:

Neházej flintu do žita - zkus obě na podzim, až bude chladněji. Je možné, že teplo jim nesvědčí.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:21
Reakce na Krehutka:

Nejsi divná Nebo jsme divné všechny zde

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:41
Reakce na Korsičanka:

Tak potom jsem tu správně .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:53
Reakce na Korsičanka:

Krehutka Já jsem zase takový střelec. Řadu vůní jsem pořídila úplně naslepo, ale takřka ve 100 % případů jsem se trefila a vůně mi perfektně sedla.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:56
Reakce na Krehutka:

Tak potom jsem tu správně .

Jsi tu mezi svými (stejně postiženými, kteří se ale nejprve s několika slepáky spálili)

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 30. června 2017 19:45
Reakce na jerry:

OK. Dám im ešte šancu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2017 14:32
Reakce na Piňata:

No to jsou zrovna oba Guerlainy, které stojí mimo běžnou produkci, takže obě jsou sázkou do loterie. Ale jerry radí dobře, ještě bych to s nimi zkusila i v chladnějším počasí. Taky jsem od obou brala 10 ml odstřiky naslepo a to už mám načicháno kde co a nakonec mi to vyšlo jen se Santalem Royal. S Ambre Eternel jsme se prostě nezvládly zkamarádit ani v teple, ani v zimě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2017 14:35
Reakce na Krehutka:

Tak ona tomu jednak trochu nahrává cena :-), nemožnost to vrátit nebo vyměnit (jako třeba u hader) a taky moje vrtkavá přízeň (nadchnu se rychle, ale třeba za pár dní a zkoušení to vyprchá). No a v neposlední řadě si musím vytvořit i "těšení se", kdy tu vůni chodím obdivovat do eshopu, čtu si recenze atd., trochu ten nákup odkládám. Má pak pro mě větší hodnotu, než okamžitě koupená. Já vím, jsem trochu divná .

Kde jsi byla před čtyřmi roky, když jsem tě potřebovala? Mně trvalo skoro čtyři roky se k tomuhle rozumnému přístupu dopracovat.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 15:31
Reakce na wendulka:

. Já se k tomu propracovala paradoxně přes hadry a pak přes určité životní období, které vedlo k váhovému úbytku dvou velikostí. Došla jsem do stavu, že jsem měla plnou skříň (ehm, ne jednu), plný koš s vypraným prádlem (xxl koš) a i tak jsem netrpěla oděvní krizí. Špinavé prádlo prostě šlo do pračky a po usušení jsem jej vyžehlila a hned oblékla. Pak jsem si uvědomila, že když několik měsíců neotevřeš skříň, protože to nepotřebuješ, asi máš toho oblečení o něco víc než potřebuješ. Tak jsem vyhazovala a vyhazovala a vyhazovala a vyhazování a třídění a rozdávání se na určitý čas stalo mým novým koníčkem. Před novým nákupem se teď vždy ujistím, že danou věc fakt potřebuji a že se mi hodí ke zbytku, který Velkou třídící akci přežil.

No a když jsem viděla, jak mi v poloprázdné skříni na ramínkách úhledně visí pár kousků, které pro mě mají smysl a hlavně jaký Zen mi to přináší do života, přesunula jsem se do koupelny. Vyhodila jsem jeden 120 l pytel na odpadky plný kosmetiky, která se mi tu za x let nastřádala. Rozdala jsem všechny flakony, které byly buď nevhodným dárkem nebo impulsivním nákupem a vzala jsem je do ruky jen při otírání prachu. Dodnes nechápu, jak je možné, že se sem všechny ty krámy vešly.

Takže teď mám ve skříni uklizeno, v koupelně od každého kosmetického přípravku, který skutečně! používám jen jeden kus a kupuju až když dochází. 

U parfémů si užívám nákup vzorků (to teda naslepo na základě zdejšího motivačního hnutí ) a jinak se snažím krotit. Z tužebníku jsem teď dokonce 2 vůně odebrala, protože jsem po nich toužit přestala a potkala lepší. Jako to odříkání je někdy fakt tvrdý. Na slepo bych se ale k parfému za pět tisíc v 100ml balení neodhodlala. A jestli jo, tak tu recenzi, co mě k tomu přiměla, nechám zarámovat .

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 15:32

Ááááá, tady je zas dnes někdo v grafomanském rauši .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:11
Reakce na Krehutka:

Tak šatník a botník třídím tak nějak průběžně.

Jen jsem malinko jednu dobu ujela v červených rtěnkách, že jich mám doma asi deset. Teď už se snažím krotit, protože už u toho množství, co jsem nakoupila, mám co dělat, abych je unosila.

Ovšem u těch parfémů tam jsem v době, kdy jsem vstoupila mezi zdejší komunitu, ujela hodně.

"U parfémů si užívám nákup vzorků (to teda naslepo na základě zdejšího motivačního hnutí ) a jinak se snažím krotit. Z tužebníku jsem teď dokonce 2 vůně odebrala, protože jsem po nich toužit přestala a potkala lepší. Jako to odříkání je někdy fakt tvrdý."

Jj, to je ten "zenový" stav, o kterém mluvím, přestože i ten pořád leze dost do peněz. Ale ve srovnání s dřívějším stavem už je to čajíček, tudíž jsem na sebe patřičně hrdá, že jsem ho dosáhla.

"Na slepo bych se ale k parfému za pět tisíc v 100ml balení neodhodlala. A jestli jo, tak tu recenzi, co mě k tomu přiměla, nechám zarámovat ."

Tak to já se přiznám, že jsem byla i větší střelec a to prosím nikoliv na základě recenze, ale jen podle složení. Ovšem v případě Ne m´Oubliez Pas před 2 roky jsem věděla, že to prostě nemůže nevyjít.

I když vlastně jednu vůni jen na základě recenze - té od domenicy - jsem přece jen pořídila. L´Attesu loni. Ta by si fakt zasloužila zarámovat.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:37
Reakce na wendulka:

Tak podle složek bych se to neodvažovala střílet vůbec (ale ty budeš mít načicháno o pár tisíc parfémů víc, tak možná se k tomu taky jednou propracuju ).

Asi jsem to tu už někde psala, ale to jsem tak jedno odpoledne strávila na stránkách vavavoom, podle složek si vytipovala asi 10 vůní, že to teda zkusím. Druhý den jsem tam napochodovala pěkně se seznamem, očichala co se dalo a nabrala dvě sady vzorků (včetně vůní doporučených paní majitelkou). No, dopadlo to tak, že z vůní mnou vybraných podle složek nemám ani jednu, z jednoho testeru se mi udělalo regulérně šoufl (Gigi) a ze vzorků, které mi byly doporučeny a které bych se sama neodvážila zkoušet mám teď na polici dva flakony. Takže tak.

Ale i v tom mi přijde parfémový svět krásný. Můžeš mít složení přímo podle svého vkusu, smíchané zkušeným a slavným parfumérem, opěvovaný recenzenty a stejně nemusí přeskočit jiskra a nezamiluješ se. No a pak ti na poličce sedí jen předražený alkohol v pěkné flašce.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:45
Reakce na wendulka:

Tak to jsem ráda, že to takhle s l´Attesou dopadlo. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. července 2017 18:00
Reakce na Krehutka:

"Tak podle složek bych se to neodvažovala střílet vůbec (ale ty budeš mít načicháno o pár tisíc parfémů víc, tak možná se k tomu taky jednou propracuju )."

Ono je to vybírání čistě podle složek podobná sázka do loterie jako vybírání jenom podle názvu. Uvedeno jich je jen zlomek a jak bude vůně opravdu vyznívat, jak se bude vyvíjet, jakou bude mít projekci, jak sedne, se z toho dá velmi těžce odhadnout. 

A nemusí pomoct ani mít načicháno stovky a tisíce parfémů, aby byla záruka přesného odhadu, jaké to bude, ale přeci jenom se procento mylné volby trošku minimalizuje znalostí pár věcí, jako například předešlé práce parfuméra, odhadem koncepce značky a atd. Takže i v tomto případě zůstává prostor pro adrenalin z nákupu naslepo. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:39
Reakce na Krehutka:

A tak tohle se mi stává taky úplně běžně, že si naobjednám vzorky a nic z toho.

Ty dvě vůně, co jsem jmenovala, byly světlé výjimky v nekonečně dlouhé řadě.

To zase má domenica pravdu, že obecně je to vždycky spíš sázka do loterie nehledě na to, kolik vůní má člověk načicháno.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 08:13
Reakce na Krehutka:

Mě k velkému (a aktuálně probíhajícímu) třídění VŠEHO přimělo stěhování. Před asi dvěma třemi měsíci jsem začala s flakony a prodala každou vůni, kterou jsem nosila max. jednou dvakrát do roka a co mě už prostě nebavila. Pak se třídění přesunulo na oblečení, knihy ... a nakonec to nevyhnutelně postihlo vše, včetně například nádobí. Dokonce i nábytek, který zde nechávám novým majitelům a sama si pořizuji jiný. Takže za 14 dní se budu stěhovat o dost "lehčí" do nového domova. A musím říct, že to třídění má něco do sebe!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 02. července 2017 08:16
Reakce na Dalia:

...a hlavně je to moooc příjemné.!

"Muset" si pořizovat nové věci

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 08:24
Reakce na Miru:

Ty věci ... to ano, všechno nové, krásné ... ale jinak je stěhování, alespoň pro mě, dost velký stres. A jít do neznáma ...