databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Jasmin de Nuit The Different Company

Jasmin de Nuit
značka: The Different Company
parfumér: Ellena, Céline
rok: 2005
určení: unisex
složení: egyptský jasmín, badyán, skořice, kardamom, mandarinka, santal, bergamot, ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (06.4.2020 )

Povedenou směs perlivé Coca-Coly, fermežovité pryskyřice a několika kvítků jasmínu vystřídal nezajímavý sladký pudr z Must de Cartier Pour Homme (Cartier). Závěr patřil sametové vanilce. Výdrž přesáhla 4 hodiny.

Avatar
daniela (17.7.2018 )

Ve vůni Jasmin de Nuit se zajímavě prolíná nesladká vůně se sladkou. Cítím v ní koření (skořice a perníčkové koření, ale suché a nesladké), tóny připomínající Pepsicolu (také spíše nesladkou) a nějaký léčivý balzám (jako "tygří mast", třeba balzám Siddhalepa se skořicí), což je pronikavé a spíše nehezké. Dál tu jsou květy, sladké a omamné, až živočišné (možná nějaký druh jasmínu, když už se vůně jmenuje Jasmin de Nuit? Poznávám spíše sametové fialové petúnie, přesně jako ve vůni Charogne od État Libre d'Orange). A nakonec je tu hromada vanilky, skoro shalimarovské - sladké a krásné!

Všechny ty zmíněné věci se většinou objevují postupně, od koření, skořice, přes pepsicolu, tygří mast, omamné květy až po vanilku. Někdy se však pořadí zamíchá a cítím vanilku hned. Nebo živočišné květy. Někdy naopak, dlouhé desítky minut suché koření. Když už to vypadá, že se vůně konečně přehoupne do sladké vanilky, zaútočí tygří mast. Asi záleží na počasí, denní době a množství vůně, kterou na sebe naliju - čím větší je horko/dusno a čím větší počet střiků, tím sladší a omamnější vůně je. Tohle asi nebude vůně, na kterou se člověk může spolehnout, že bude vonět přesně podle momentálního očekávání. Připadá mi, že si vůně doslova dělá, co chce - někdy nesměle sedí v koutě a sem tam natáhne ruku se špetkou koření a usrkne ze skleničky s kolou, a někdy to rozbalí tak, že se skoro bojím nastoupit do autobusu :) I tak se ale spíše drží u těla a nejde moc do prostoru.

Avatar
Hoolinkah (08.6.2017 )

Po prvotním "kokakolovém" závanu dominuje sušený (nebo spíš sušící se) pomeranč s pronikavým a navlhlým kořenitým odérem připomínajícím až terpentýn. Ihned jsem si v hlavě představila vlámská zátiší...nebo spíše proces jejich tvorby. Dojem je to překvapivě svěží, nebo minimálně navlhlý, navzdory těžkosti jednotlivých složek: jako by stojatý vzduch prosáklý nahnilým ovocem a přírodními ředidly rozrážel svěží závan z otevřeného okna. Ačkoliv ve složení není uvedená vanilka, zřetelně ji tam cítím v podobě právě vyškrábnutých zrníček. V kombinaci s jasmínem, citrusy a zemitým kořením mi na kůži vytváří voňavý akord velmi podobný La Pluie od Miller Harris, ovšem mnohem prohřátější a "tělesnější". Sladké dřevo s ambrou se vyloupne až v poslední fázi a přidá k původní svěžesti šťavnatou a sladkou živočišnost, ovšem v mezích slušnosti.

Avatar
andry (28.4.2015 )

Zřejmě budu široko daleko jedna z mála, komu se nelíbí... Ale můžu to vzít velmi stručně, k základu z Opia přidali pár květů jasmínu a nějaké to teplejší, sladší koření. Výsledek je poměrně hladký, poměrně gurmánský až dřevitý, ale ten jasmín tam místy tak vykoukne, rozhodí trochu gumovitého odéru a zase se schová. Zamačkávám slzu v oku, protože tohle není pro mě. Je mi dokonce docela protivná. Milovnice Jasmin Noir hledající něco haute couture, račte si prosím poznačit, tohle by vás mohlo zajímat.

Avatar
jerry (13.1.2015 )

Tenhle „jasmín“ moc jasmínový není – je to spíš vůně vánočně vyladěné čarodějnické kuchyně – sladké perníkové koření, kousky skořice, badyánové hvězdičky, závan lékořice, sušené plátky pomerančů a santalové dřevo. Jasmín je přítomen pouze v podobě suchých květů. Typově (a hlavně pocitově) mi připomíná Mandragore. Tak tohle je zatraceně krásná vůně!!!!