Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:08

wendulka Jestli jsem to dobře pochopila, tak tě čeká operace, která ale není životně důležitá a snesla by odklad. Já osobně bych se za těchto okolností, kdy máš evidentně sníženou imunitu, rozhodně jakémukoliv invazivnímu zákroku vyhnula. Nebo to alespoň pořádně zkonzultovala s lékaři tam, kde ti to budou dělat, ať raději sami rozhodnou. Stejně se teď sama trápíš nejen ztrátou čichu, ale i přemýšlením, co ti vlastně je. 

V každém případě moc držím palce, ať to dobře dopadne !

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:21

Fleur 

Ale obvodní ten výsledek leukocytů viděl v pátek a řekl mi, že operace schopna jsem. To jen já si v tu chvíli neuvědomila ještě, že nemám čich. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:27

wendulka Já bych to pro jistotu konzultovala tam, kde budou tu operaci dělat.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:36

Fleur

Hm, asi máš pravdu.

Jestli se to během pár dní nezmění, zeptám se tam.

Jen se domnívám, že stejně musím čekat, až se to spraví samo. Anosmie se léčit nedá stejně jako Toddova obrna po epileptickém záchvatu, prostě se musí počkat, až to odezní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:42

wendulka Jasně, s tou anosmií se to zřejmě nespraví tak rychle. Ale vzhledem k tomu zákroku by bylo dobré vědět, co ji způsobilo a jestli to nemůže negativně ovlivnit operaci a následnou rekonvalescenci. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 08:16

Fleur 

No pořád všechno nejvíc nasvědčuje covidu i přes ten negativní test. Napadá mě teď, že se objednám a zajdu si nechat zítra změřit IgA a IgM protilátky.

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 20. března 2023 15:29

wendulka Já taky svého času ztratila čich bez jakýchkoli jiných příznaků, respektive až s odstupem .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 16:35

Sweet Potato 

Po covidu nebo zánětu dutin? Jak dlouho to trvalo?

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 20. března 2023 17:28

wendulka Po covidu. Respektive, já nevěděla, že ho mám. Ale bylo to někdy v době, kdy ho bylo všude plno, cca tři týdny předtím jsme ho měli i doma a mně se vyhnul - aspoň zdánlivě. Trvalo to asi týden, co si tak vzpomínám.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 18:19

Sweet Potato 

Jasný. Já si zajdu na ty protilátky a uvidím, jestli budu díky tomu moudřejší.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 20. března 2023 18:54

wendulka celé je to nepříjemné. Ztráta čichu i to, že člověk neví, co mu je. Ať je ti brzy líp.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:30

alibi 

Díky. On už ale ten šok z plného uvědomění si situace u mě opadl. Když si uvědomím, že sestra momentálně po odeznění té akutní rýmy s kašlem momentálně vykazuje stejné příznaky jako loni u potvrzeného covidu, kdy čich sice na rozdíl ode mě má, ale ty poslední dny teď skoro celé prospí a nemá prakticky chuť k jídlu. Já ji neměla jen ty první dva dny předminulý týden, kdy mi teklo i z očí, měla jsem i odřený nos a lehce zvýšenou teplotu bez zimnice.

Že by se mi to překlopilo do zánětu dutin, mi s ohledem na to, že mám nos úplně čistý, mi přijde nepravděpodobné a jiné možnosti s ohledem na časový sled ještě méně.

Navíc jsem si dnes přečetla, že ztráta čichu během a po prodělání covidu, i když ji nemám totální (ta neurčitá svěžest, jak momentálně cítím růže, citrusy a kadidlo je fakt vtipná, aspoň něco), je už zase na seznamu. Loni nebyla. To si pamatuju.

Test na odběr IgA a IgM protilátek už mám zaplacený. Víc už v tuhle chvíli stejně udělat nemůžu. To bude v pohodě všechno.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 20. března 2023 23:34

wendulka To buď ráda, já neměla pár dní čich vůbec a co bych pak dala za růže. Cítila jsem neustále všude strašný smrad, když se mi čich vracel, vše smrdělo a některé pachy se mi úplně vnímáním změnily a už tak zůstaly. Třeba teď úplně jinak cítím pot (než mi to došlo) nebo pach z jídelny, kočičí záchod. Naštěstí příjemné vůně se mi nezměnily a růže je pořád růže a tak. Ale dlouho jsem zkoušela, jestli je to v pořádku a celkem nechápu, že ty pachy se mi tak zménily

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. března 2023 06:17

Renusatko 

Tak ona je to fakt jen taková neurčitá svěžest a stejně tak mi teď voní i šafrán - včera jsem zkusila Noir de Noir. Šafrán je svěží a pak už nic, žádná nálož pačuli nebo něčeho, co by ho jen vzdáleně připomínalo.

Ale skořice voní kromě té neurčité svěžesti slaboučce jako skořice, když jsem teď přičichla k čajovému pytlíku s ní. A nevnímám ho najednou v ústech tak pikantní jako doposud, určitě víc skořicově nasládlý, co jsem ho měla před dvěma týdny naposled.

Tak myslím, že teď už je to prakticky jasné i bez výsledků protilátek, co byl ten kašel s tou hnusnou rýmou před dvěma týdny.

Ale tak už na ty protilátky půjdu, když jsem si je zaplatila.

Výhodou současného stavu je, že kromě toho, že necítím absolutně žádné smrady, tak nemám vůbec takový ten nepříjemný pocit v žaludku, jak jsem nalačno.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. března 2023 12:29

wendulka držím palce

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. března 2023 06:10

alibi 

Díky. Jsi zlatíčko. Teď, když už nepochybuju o příčině, věřím, že se to dá zase dohromady. S nosem u ruky dnes už slabě chvílemi cítím kardamom a datle se skořicí v Aziyadé. Pachy pořád zatím ani náznakem.

Aspoň jsem už konečně na vlastní kůži pochopila, co znamená, když o vůni, kterou jsem doteď cítila intenzivně, Miru napíše, že je to řídká vodička.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 22. března 2023 06:12
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 22. března 2023 10:49
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:11

wendulka Vendulko, myslím na tebe a držím palce, ať je brzy líp! Tuhle situaci důvěrně znám, vloni přišla viroza (covid byl opakovaně negativní) a přišla jsem o čich.

Z toho, jak popisuješ, že některé vůně už vnímáš, věřím,  že se brzy "rozčicháš"

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:58

janejane 

No kolegyně mi dnes říkala, že její syn to samé co já teď, že test mu vyšel negativní. Tak jsem jí rozbořila bábovičku, že byl.

U mě je to zatím opravdu jen ta Aziyadé. Dnes jsem zkusila ještě dvě další a ty jsou taky jen neurčitě svěží. Jinak vůbec nic. Káva chutná, ale nevoní, ani boby. Ale jsem vděčná v tuhle chvíli tak krátce po i za to.

Ségra, jak ho ode mě chytla, tak ta o čich sice nepřišla, ale dolehl na ni po odeznění rýmy a kašle stejně jako loni únavový syndrom a nechuť k jídlu. Až dnes ji to přešlo. Já neměla chuť k jídlu, jen ty první dva dny předminulý týden, kdy mi teklo i z očí a měla jsem lehce zvýšenou teplotu. Právě to mě spolu s tou změnou vnímání menší intenzity pikantnosti koření v jídle definitivně utvrdilo, že to těžko mohlo být něco jiného.

A jak jsi na tom Ty, už se to od loňska trochu zlepšilo?