databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Amethyst Lalique

Amethyst
značka: Lalique
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: černý rybíz, ostružiny
srdce: květiny
základ: vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (04.4.2021 )

První hodinu bublifuk (nebo voda s nějakým navoněným mycím prostředkem na nádobí). A pak už kromě slaboučkého pižma nic.

Avatar
teena-s (08.10.2020 )

Plácám se v bazénu plném ovocného sirupu,Artisaní verze ostružin na mě byla málo-taková unavená,Couture od Lanvínů byla naředěná,tady se s koncentrací nezalamovali a je to superrr,prostě tam všeho chrstli kýbl,není to vůně dámsky usedlá,je to rošťáckej úsměv asi 30ti letýho "diblíka" v neonových plavkách co kope nohama do vody a děsně kolem sebe cáká,harant uječenej.Jde do prostoru a to se mi líbí,je lineární a absolutně ne-niková

Avatar
Fleur (13.9.2019 )

Amethyst mě zaujal hned v roce, kdy byl uveden na trh, a to díky vyvážené kombinaci nakysle svěžího ovoce (rybíz, ostružiny) a hebkého pižma, které uhlazovalo potenciální štiplavost ovocných složek. Hranatý flakón fialové barvy se stylizovaným dekorem ostružinových větviček klamně vzbuzuje spíše představu strohé a elegantnější vůně. Amethyst je totiž velmi nenáročná a líbivá vůně, vysloveně optimistická a rozjásaná. Dvojici protagonistů představují ostružiny a pižmo, což nevyhnutelně volá po srovnání s průkopnickou vůní tohoto žánru, dnes již legendární Mûr et Musc od L´Artisan. U L´Artisanu je zapotřebí vydat se za ostružinami na kraj lesa, kde je cítit i mech a troška toho zetlelého listí, případně do zarostlé stinné zahrady, riskovat nějaký ten škrábanec od trnitých šlahounů a občasné zaskřípání zrníček mezi zuby, zatímco Amethyst zve na šťavnaté zahradní ostružiny, které se spořádaně ovíjejí kolem podpěr na pečlivě vypletém záhonu. Skoro to vypadá, že tu před chvílí skončilo natáčení reklamy na ovocný jogurt, do kterého ty lesklé bobule ostružin a černého rybízu samy nadšeně naskákaly.

Avatar
slniecko (23.1.2016 )

Černicový čajík...

Avatar
wendulka (02.9.2015 )

Fialová barva se k téhle vůni hodí. Od počáteční, trošku až řezavé rybízové svěžesti se na mně během pár minut pokaždé změní v ostružinový bonpar. Po rozvonění se přidá pižmová růže s jemnou pivoňkou a trochou dřev, čímž se bonpar ještě jednou přetransformuje a to podoby jogurtového ovocného želé (toho fialového). Ale proč bych tak měla chtít vonět?