Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. února 2023 22:29

marieu Přijde mi, že díky počasí už vyhledávám něco květinového a optimistického.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2023 06:12

marieu buď je to, jak píšeš a chybí ti vůně, která by tě nabudila (energie, optimismus). Nebo ti chybí naopak nějaká vůně, kterou můžeš kdykoliv. Pro tebe úplně neutrální. Já mám takovou např. M.Micallef Mon Parfum Pearl. Když nemám na nic výrazného nebo specifického chuť, sáhnu po ní.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. února 2023 09:07

Korsičanka no, já se nějak proberu krabicí vzorků a třeba mě něco napadne. Spíš to ale bude celkově blbým obdobím, co teď prožívám- toužebně se upínám k prodlouženýmu víkendu v březnu..
Renusatko taky bych to viděla na kytky, jen mě teď nenapadlo jaký. Utkvěle se mi vrací představa Fracasu, ale nevím, jestli si ho nějak neidealizuju.

Paris vůně, kterou můžu prakticky kdykoliv je rudá No.5- v létě v efemerní, ale svěží variantě L'eau. Mám asi parfémový nechutenství...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 17. února 2023 09:21

marieu 

...tak třeba:

(hledala jsem, aby to bylo z jednoho eshopu kvůli případným vzorkům...)

Genesis

Cuir d´Iris

Bois d´Ambrette

Pura Lux

Baptisma

...z mainstreamu Allure Blanche Edition Chanel. Sice je psána pro pány, ale to bych neřešila, je to krásná čistá, hladce namýdlověle hebce citrusově osvěžující vůně

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. února 2023 09:42

marieu Taky to nechutenství na vůně můžeš řešit jen tělovým mlékem. K Chanelce No.5 je nádherné

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. února 2023 11:53

Miru obě značky mám tak nějak v plánu zkoumat, děkuju za tipy!

Korsičanka v životě jsem žádný vlastně neměla/nezkoušela... dneska mi přijde balíček z Lookfantastik, tam mám dvě mléka takové neznámé značky, jedno je bergamot&jasmín, druhý eukalyptus&rozmarýn, tak uvidím, co to se mnou udělá.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 17. února 2023 12:26

marieu 

Já bych se přikláněla spíš k tomu "blbému období" - málo slunečního svitu, únava (fyzická i psychická), chladno, příp. spánkový deficit, pracovní vypětí.

Ono to všechno dohromady je na jednoho někdy moc.

Nemyslím, že spásou bude nová vůně - souhlasím s Korsičanka, zkus nejdřív parfémované tělové mléko/krém. Ta objednaná mají na první pohled povzbuzující parfemaci.

Osobně mám jako povzbuzovač už dlouhé roky na poličce nějakou zelenočajovou vůni s citronem, ale co funguje na mě, nemusí fungovat na jiného. A předminulý týden jsem vytáhla náhodně zakoupené tělové mléko Eau de Lancaster a budu se muset poohlédnout po novém balení.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. února 2023 12:33

jerry já taky nemám hned v plánu něco kupovat. Prostě opravdu nechutenství, nevůle... snad to bude rychle pry,'.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 17. února 2023 14:34

marieu Fracas může být velmi zrádný, jeho pojetí bílých květin je dost migrenózní, tohle bych v nemocničním prostředí fakt potkat nechtěla. 

Podle toho, co píšeš, nepotřebuješ žádnou novou vůni, jen si odpočinout, aby se radost z nich zase vrátila. Tak ať je to co nejdříve !

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. února 2023 15:45

Fleur měla jsem vzoreček kdysi ještě z Notina, vůně je určitě výrazná, ale migrenózní mi nepřišla. Aplikaci lehkou rulou určitě vyžaduje.  Jestli byl vzorek ředěný, samozřejmě nevím. Byla by to spíš vůně pro mě osobně. Do práce- nevím. 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 17. února 2023 18:22

marieu 

Současný Bandit od téže značky není jako Bandit dob minulých. Předpokládám že i Fracas dostihla reformulace (já tedy znám Fracas původní, což je pro mě zbraň hromadného ničení - je pravděpodobné, že současná verze je krotší).

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. února 2023 18:27

marieu Mě jedinou vůni chválí kolegyně a to když občas vytáhnu vzorek Dilettante (Hiram Green). Jinak nikdy nikdo nic. Ale zase mi nikdo žádnou vůní ani nepohanil, tak to beru z té lepší stránky

Fracas je hezká, jen musí být nálada.

Jinak občas mám období, kdy se prostě navonět nechci. Tak to nelámu přes koleno. Ono to přejde, obvykle do druhého dne. 

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. února 2023 18:52

Ignis Greena jsem taky kdysi zkoušela, ale nějak mi nic neutkvělo. Myslím, že se teď nebudu nutit naprosto do ničeho, není takový čas.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 22. února 2023 21:19

jerry 

Fracas bych nesnesla, to by mě zabilo... ale Bandit se mi líbil! Ten bych asi i unosila.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. února 2023 21:51
Reakce na marieu:

Myslím, že se teď nebudu nutit naprosto do ničeho, není takový čas.

​Mám to teď velmi podobně. Není to žádná tragédie, ale jelikož kromě sebe se na mě během lednového marodění a po něm navalilo víc věcí, bohužel mi stále absolutně nezbývá jakákoliv energie na zkoušení vůní, natož si nějak užívat stávající co mám, takže prostě střídám od začátku roku defakto jen dvě vůně, jako takovou "povinnou součást", jako je se obléknout, kdy některý den si třeba vzpomenu navonět se jen jedenkrát za den.

Já to prostě tak mám, že na vůně potřebuju být v pohodě, abych si je dokázala užít. A ten čas teď není no. Vše se už řeší a určitě to dobře dopadne, ale holt to bude ještě chvilku trvat.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 23. února 2023 20:51

wendulka ano, mám to teď velmi podobně. Navoním se prakticky z povinnosti, snažím se vydržet spoustu náročných dnů, přežít k nejbližšímu volnu a lepšímu počasí. Všechny moje trable to nevyřeší, ale víc energie a lepší vyladění snad ano. A pak snad budu vědět, čím se potěšit. Přeju ti, ať máš taky brzy lepší období! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2023 10:11

marieu 

Díky. Já tobě zrovna tak!

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 04. března 2023 15:45

Tak jsem si v návalu blbý nálady objednala slepáka z Essenza Nobile. Nejprve se mi nezprocesovala platba, což jsem zjistila až po týdnu když jsem se jim ozvala, kdy můžu čekat objednávku. Platba napodruhé prošla a pak mi za 3 dny napsali, že vůně není skladem a neví, jak dlouhé bude dodání... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. března 2023 17:41

marieu To zamrzí, obzvlášť když vůně měla sloužit ke zlepšení nálady.

Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2023 20:38

marieu A co sis hezkého objednala?