Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 04. března 2023 20:52

Dali2011 ále, chtěla jsem si osladit konec zimy s Aura Sublime od Bijon.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. března 2023 13:36

Mno... tak jsem zašla do Profumeria Franco pro moji oblíbenou lacinou drogérkovku, a ještě jednu jejich - novou a vyhlídnutou na internetu.

Dokonce jsem je ukecala že mi původní drogérkovku nalijou do obyčejnýho flakonu, takže výrazně ušetřím.

Takže nová drogérkovka , při zkoušení na ruce moc pěkná... se po půlhodině (to jest dávno po nákupu a už v tašce) rozležela do šílený tuberózovky. No nic, dostane ji zeťova matka neb má vhodně narozeniny.

A stará laciná drogérkovka , na kterou jsem se těšila jak malé děcko a ještě ji dostala relativně lacino, prošla zřejmě fest reformulací, a to zejména přidáním čeho? Inu... tuberózy. 

Se pominu teda

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. března 2023 14:03

barbucha 

To si dělá Franco pr...srandu. A já se chystala prstíčkem hrabat, že bych z tebe vyloudila aspoň odstřik. No, tuberózu opravdu nemůžu...

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. března 2023 14:16

jerry 

Já to někdy přinesu, uvidíš. Třeba jsem měla jen blbej den (teď potřebuju hlavně julinu, abych tam kus přelila, dali mi jen nalejvací flakon bez rozprašovače - a boha jeho, celejch 100ml!)

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. března 2023 14:23

barbucha 

Blbej den to nebyl - zřejmě si Franco oblíbil nějakou novou "sloučeninu" a nemůže se jí nabažit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. března 2023 14:39

jerry 

Evidentně

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 00:19

Vytáhla jsem dnes po velmi dlouhé době Cuir Kora, kterou jsem na sobě už rok neměla a vůbec jí necítím ani s nosem u kůže .

Buď jsem se tak vůči ní stala totálně anosmicka anebo prostě skoro celý flakón vonave vyprchal. Necítím ani alkohol, že by se zkazila, prostě nic.

Ještě nikdy se mi s žádnou vůni z poličky nic podobného nestalo .

Online Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. března 2023 05:58

wendulka 

...shodou okolností jsem dnes vydolovala dva střiky ze schovaného prázdného flakonu Coco Noir

a

i já cítím pouze něco VELMI slabounkatého, velmi špatně detekovatelného. Tak to čumím!.

Nevím teda, kde jsem tu vůni kupovala, ale momentálně mám Allure Sensuelle z Douglasu a ta teda voní mnohem lépe/intenzivněji.

Je fakt, že Coco Noir na mně nikdy nebyl nějaký zabiják či prostorovka, ale URČITĚ si pamatuji, že voněla intenzivněji...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 08:37

Miru 

Přesně tak jsem to měla s tou Cuir Kora.

Kromě velmi slabounkatého závanu kůže, když si nos vyloženě přitisknu na ruku, necítím teď vůůůůbec nic a flakon skoro plný.

Jakože se zkazí hlava, která je cítit alkoholem, než se rozvoní, to se mi už kdysi stalo s Chypre Fatal, která změnila i barvu, ale že přestane vonět.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 19. března 2023 11:00

wendulka To je hodně divné. Mně se to stalo jednou s Cuir Beluga, ale ta to prý občas dělá, že se schová. Příště už se zase chovala slušně. Schválně jsem si ji dneska dala (a to mám ten flakon už docela dlouho) a v pohodě.

Zkus ji odložit a zkusit zase po pár dnech. Ani nikdo z rodiny ji necítí?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2023 11:31

blackviolet My to měli s mužem oba při 1. zkoušení Belugy - cítili jsme jen vodu Ale to už je dobrých 5-6 let:) Teď mám taky nějakou dobu flakon a stále dobrý

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 12:02

blackviolet 

No já teď skoro tři měsíce nosila prakticky jen Les Larmes d'Ardent. Tu jsem až do pátku cítila normálně. Odpoledne jsem ale pak zkusila novou AA Harvest Mandarine Basilic a cítila jen něco neurčitě svěžího. 

Včera už byla Les Larmes na dně, tak jsem vytáhla tu Cuir Kora.

Ale teď jsem bohužel zkusila další včetně Memoir, který taky najednou jen slabounce cítím .

Minulý týden jsem teda měla rýmu, že mi teklo z očí i nosu, ale cítila jsem tu Les Armes normálně celou dobu.

Teď od pondělí rýma už dobrý a najednou tohle !

Chuť mám normální, ale skoro nic necítím, i když mám nos volný.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2023 12:15

wendulka Že by covid?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2023 13:01

wendulka Já přišla o čich až tak 8 dní po začátku covidu. Už jsem volala tenkrát do práce, že mi nic není, takže jdu a večer buch a čich pryč. Ale tak ztráta čichu při rýmě nebo dutinách taky není nic divného. Tak uvidiš.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 13:10

Korsičanka 

No ale jak píšu, já už od pondělí žádnou rýmu ani kašel nemám. A ve čtvrtek jsem cítila ještě úplně normálně.

Je teda ovšem pravda, že ve středu odpoledne u mě při čekání na informace od lékaře na chodbě v nemocnici stála paní v respirátoru, která byla na návštěvě u svého čerstvě covid pozitivního manžela. Jak jsem ale loni covid měla a s čichem mi nic neudělal a tím, že u nás stála sestřička bez respirátoru, tak mi to v tu chvíli nedošlo a neřešila jsem to nijak.

Uvědomuju si teď taky migrénu v pátek, kterou jsem ale přisoudila jednak nedostatku spánku přes týden a sníženému počtu bílých krvinek, o nichž jsem se dopoledne na základě odběru ve středu ráno dozvěděla kvůli předoperačnímu vyšetření. Obvodní mi kvůli tomu doporučil zakoupit kyselinu listovou a zinek. A ta hned včera přešla. Migrénu jsem teda loni při covidu měla a stejně tak po druhé dávce očkování.

Teď se cítím úplně dobře, jen skoro nic necítím.

Nic no, tak mi asi nezbývá, než si zajít do lékárny pro test, ať mám jasno.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 13:14

Renusatko 

Já takovou skoro úplnou ztrátu čichu zažívám prvně v životě a to jsem měla rýmu nespočítaněkrát. Poslední před touto byla ta bakteriální od ledna do února. Covid před tím taky bez ztráty čichu, tak jsem nějak naivně doufala, že jsem výjimka, když mě doteď nikdy nepotkalo. A hlavně až několik dní po rýmě, ne při ní. Hm, tak nejsem.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2023 13:20

wendulka Ona ta úplná a bez ucpaného nosu, bude spíš ten covid, ale to už ani  nemusíš být pozitivní. Hlavně až to brzy přejde. Je to strašný opruz, ale snad už to není, jak v té první vlně, kde to byl skoro hlavní příznak.

U nás to vyžral manžel, rok nic a teď trochu. Já měla čich zpátky za 4 dny trochu, pak postupně dobrý, vůně jsem poznávala, složení taky, některé vůně se mi změnily, ale tak rok a půl než můžu říct, že cítim stejně silně a dobře, jako dřiv.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2023 13:40

Renusatko 

No mně to na tu rýmu s tím kašlem fakt časově nesedí. Sestra ji ode mě sice chytla jako jediná od všech, s nimiž jsem byla celou dobu v kontaktu s respirátorem i bez, ale až o týden později, což s velice rychlou inkubační dobou covidu nesouhlasí.

Blízký kontakt si uvědomuju až teď tu středu odpoledne. Jasně, že pozitivní nemusím být už ani tak, no já jsem z té anosmie úplně rozhozená, že mi to nedá. Když budu, bude alespoň jisrotu, že to nebyla ta rýma, ale ta paní. Loni mi vyšel antigen pozitivní ještě dva dny po migréně a pozitivním PCR. Na konci izolace už ne.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2023 14:27

wendulkaJá si myslim, že už to dávno nemá žádná pravidla, i na začátku měl každý jiné přiznaky, jiné inkubační doby a teď už je to úplně mimo tabulky. Vůbec to nemusí být z rodiny, vůbec to nemusí být nemocí z minulého týdne. Třeba fakt jen blbá rýma a dá se to rychle dokupy. Budu na tebe myslet, protože přesně vím, jak jsem to blbě snášela.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2023 14:38

wendulka Já si myslim, že už to dávno nemá žádná pravidla

Souhlas s Renčou a držím ti palce, ať jde opravdu jen o rýmu - a hlavně, ať se čich brzy vrátí! U nás je to trochu větší problém než u "nečichačů"