Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 15. října 2016 16:56

Ha, tohle je moc zábavné a poučné téma. :) Zkusím si tu taky zajít pro radu:

Chtěla bych si pořídit nějaký parfém se slušnou výdrží, kvůli kterému mě ale kolegové nebudou chtít vypudit z kanclu a který by zároveň plusmínus zapadl do mé aktuální sbírky. Jenže to je právě asi trochu problematické zadání, neb nosím převážně těžší vůně, bych řekla, a baví mě aldehydy, některé orienty i třeba výrazné kytky v kombinaci s kůží a tabákem třeba. Nejvíc používám klasickou Bottegu, která je super, mám teď druhý flakon, ale má na mně bohužel dost podprůměrnou výdrž, takže sice neotravuje okolí, ale za chvíli nic necítím ani já. Pak mám Marc Jacobs Decadence, který na mně vychází víc orientálně než právě-jsem-se-vyválela-v-cukřence a na rozdíl od Bottegy bohužel vyplňuje celou místnost, pak Cabochard, občas se z nostalgie šplíchnu Musk Oilem od Jovan. Mám moc ráda klasickou Chanel pětku a přemýšlím teď o zakoupení Lanvin Arpege, ale už mě to začíná rozčilovat, můj věk zatím ještě začíná dvojkou a já se dle slov mého chlapce voním v lepším případě jako stará žena, v horším případě jako starý muž. :D 

Máte někdo nějaký tip na parfém z podobného spektra, sofistikovaný, ale ne úplně klasický a řekněme trochu odlehčenější, vhodný tak nějak do práce i na večer? Nutno ale asi ještě pro jistotu dodat, že mi nesedí gurmánské parfémy, ze vzpomínek třeba na Ambre Narguilé se dodnes trochu otřásám, ta potvora na mé ruce vydržela skoro celej den, myslela jsem, že si tu ruku snad amputuju... A taky bych se i z finančního hlediska nechtěla pouštět do žádných větších akcí, cena Bottegy je můj aktuální strop. 

Za případné nápady moc děkuju. :)

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 15. října 2016 17:37
Reakce na Karoleena:

Citizen Queen Juliette has a Gun

Lady Vengeance Juliette has a Gun

Cherqui Serge Lutens

Coco Noir Chanel

Narciso Rodriguez for Her EdP/EdT

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 15. října 2016 18:24
Reakce na Karoleena:

Coco Noir od Chanel

...a trochu by som sa povŕtala v The Different Company...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. října 2016 20:16
Reakce na Karoleena:

Vzhledem k tomu, že jsi vyjmenovala převážně květinové aldehydovky a orienty, tam narazíš vždycky na problém, že pokud je budeš chtít v odlehčenější verzi, aby je sneslo i okolí, co není na parfémy tak úplně zvyklé, tak je nebudeš za chvíli na sobě cítit podobně jako tu Bottegu.

Já kromě výše uvedených tipů přidám Baghari (Robert Piguet). Ta je ještě zhruba cenově v úrovni té Bottegy.

No a pokud by to mělo být něco koženého ve stylu přímo té Bottegy (kožená kabelka), možná by šla zkusit Kelly Caleche EdP/EdT (Hermes).

dusty
Avatar
16. října 2016 20:26
Reakce na Karoleena:

Možno by ti sedela Jil Sander Simply, neobvyklá bergamotovo-fialkovo-kožená vôňa, oscilujúca na hrane unisexu.

Alebo tiež Balmain de Balmain - hladká koža so slaným akcentom a zo "starín" Wrappings od Clinique. Tieto dve však kúpiš skôr v butikoch, v e-shopoch sa rýchlo vypredajú.

Offline OliveOyl
Avatar
1715 příspěvků moje polička 20. října 2016 12:10
Reakce na Fleur:

Což takhle Estée Lauder: White Linen, Pure White Linen - tam je to prádlo sušící se letním sluníčku v mírném větru.

Cha! Tady se mi líbí, tady dostanu odpověď ještě než se zeptám. Jako parfémová tabula rasa jsem si dle rady představila, co mi nejvíc voní a vybavilo se mi, jak po velkém úklidu zotvírám všechna okna a do bytu vlétne čerstvé jarní povětří, jak vánek pohupuje pověšeným prádlem v líném slunečném dni. Přišlo mi to jako reklama na Cif a už jsem se bála, že se budu muset vonět Okenou. 

A úplně nejvíc mi voní miminka. Ne dětské olejíčky, miminka. Ale to už je spíš do vlákna "Úchylky neškodné i jiné".

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:01
Reakce na OliveOyl:

A úplně nejvíc mi voní miminka. Ne dětské olejíčky, miminka. Ale to už je spíš do vlákna "Úchylky neškodné i jiné".

Tak možná by Tě uspokojovalo TOTO

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 20. října 2016 18:31
Reakce na OliveOyl:

...takový luxusnější čerstvý vzduch, i s trochou nonšalance je

Bottega Veneta EdP,

Bottega Veneta Legére,

miminko vyloženě ne, ale nasládlá pudrově musková vůně

Clair de Musc Serge Lutens

Powder Flowers Montale

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 21. října 2016 17:04
Reakce na slniecko:

Včera dorazily parfémy od Fragonarda a oba voní nádherně, takže děkuji za radu! Překvapivě mi voní líp Grain de soleil, myslím, že to bude letosní zimu moje No.1, Eclat si asi necham na léto...

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 21. října 2016 17:21
Reakce na Camp_L:

Teším sa !

Offline miraflores
Avatar
5 příspěvků moje polička 22. října 2016 12:42
Reakce na RoSa:

A úplně nejvíc mi voní miminka. Ne dětské olejíčky, miminka. Ale to už je spíš do vlákna "Úchylky neškodné i jiné".

Tak možná by Tě uspokojovalo TOTO

Podle popisu mě tahle vůně Burberry baby touch zaujala, jelikož taky sháním něco jemného. A přijde mi, že z ní cítím vyloženě modrý dětský olejíček Aviril, tomu říkám návrat do dětství :D

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 24. října 2016 07:28
Reakce na RoSa:

Ahoj, znalkyni pánských vůní prosím o radu . Líbila by se mi nějaká pro mě, klidně může být i unisexová. Teď používám dámské - na střídačku Aqua Allegoria Pamplelune a Eternity. Líbila by se mi nějaká, která voní jako čistě vyprané prádlo a nesmí tam být aldehydy. A taky bych chtěla, aby to byl držák. Ten Allure od Chanelu, co jsi mi doporučovala, určitě vyzkouším.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 24. října 2016 08:17
Reakce na Edge:

... ještě mě určitě něco napadne, to jen na začátek (a jistě mě doplní jerry):

Hermes Eau d´Orange Verte (ta je teda unisex)

Hermes Terre d´Hermes

Dior Homme Cologne (2013)

Clinique Happy for Men

Kenzo Power Cologne

Mugler Cologne

Aigner White Man

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 24. října 2016 09:45
Reakce na RoSa:

Paráda, díky

Dívala jsem se na složení Hermes Terre d´Hermes a je tam pazourek. Kromě toho, že jsem si vzpomněla na Kopčema, si vůbec nedokážu představit, jak takovej pazourek voní... Můžeš mi to nějak popsat?

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 24. října 2016 09:54
Reakce na Edge:

... není to ambra/jantar/pryskyřice? na fragrantice uveden není...

Vendulko, pomóc!

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 24. října 2016 10:16
Reakce na RoSa:

Je uvedený na parfumo. Predpokladám, že je to nejaká zložka, ktorá vôňu pazúrika pripomína, keďže je to kameň, tak asi niečo chladné, hladké. "Úžasné" je, keď Hermes sám na stránke neuvádza zloženie, len marketingové kecy.

Online domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 24. října 2016 10:23
Reakce na RoSa:

Spíš se jedná o minerální tóny.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 24. října 2016 10:25
Reakce na slniecko:

Ano, to by mohlo být. Voní mi to tak nějak kovově chladně... jako kámen, pravda.

Offline jerry
Avatar
9051 příspěvků moje polička 24. října 2016 11:49
Reakce na Edge:

K tomu co doporučuje RoSa, bych ještě přidala:

BlL'Eau par Kenzo Pour Homme

Hugo Boss Baldessarini Del Mar Seychelles Edition

Montblanc Starwalker

Blu Mediterraneo Cipresso di Toscana

cK One

Tuscan Soul

Dior Homme Sport 2012

Hermès Eau de Néroli Doré

Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche

Hermès Bel Ami Vetiver

Voyage d'Hermès

Voyage d'Hermès Parfum

Pokud se držáku týče - to chce vyzkoušet na vlastní kůži, protože co na jednom nedrží, na druhém není k umytí.

A pazourek popsala domenica - minerální tóny (něco jako rozemletý kámen). 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 24. října 2016 12:31

Díky všem, vytiskla jsem si tahák a půjdu něco vyzkoušet.