Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:24
Reakce na 999:

A potom ešte môžu byť na programe laky na nechty, plniace alebo iné perá a atramenty a náplne k nim, riad z medi, sušička, rôzne športové vybavenie a potreby, ...

Doplň podľa seba. 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:39
Reakce na Camp_L:

Tak držím palce, nech sadnú a dobre sa nosia.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:49
Reakce na slniecko:

Dám vědět, až dorazí:) Ještě jednou děkuju.

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:09
Reakce na 999:

A když už budeš v Ingredients, vyzkoušej Fate (Amouage). Podle toho, jak ses vykreslila, by to mohla být trefa do černého.  A nádhernou a zvláštní tuberózovou Carnal Flower (Frédéric Malle).  

A v Institutu Guerlain doporučuju vyzkoušet, kromě už jmenované Chypre Fatal, také Gourmand Coquin, Tonka Impériale, Cuir Beluga, Angélique Noire a Mon Précieux Nectar. A Le Plus Beau Jour de ma Vie.

No a ještě mě napadá Promesse de l´Aube (MDCI), kterou můžeš vyzkoušet v Egoist Royal Parfums (Husova 5).

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 12. října 2016 01:10

To je parada tady, hlavne ty citronove tipy! Ja se vzdycky vratim k Dior Pondichery s bergamotem, ktera se mi libi moc.

Mam dva dotazy, libi se mi moc tenhle Ferragamo Acqua s matou, panske vune pouzivam bezne, uz jsem si ji skoro koupila, akorat ta mata moc nevydrzi. Nemate nejaky tip na neco podobneho? Libi se mi i ostatni slozky ve vuni, to jo, na leto bych to nosila klidne.

A pak Simply od Clinique strasne jsem ho mela rada, uz si teda ani pomalu jak voni, je neco podobnyho? Zdalo se mi, ze Sarah Jessica Parker Lovely je podobny. Ale jsita si nejsem.

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 12. října 2016 07:05
Reakce na 0zero7:

Máta

Al Amerah

Roadster Cartier

A*Men Thierry Mugler - ano, je sice orient. gurmanská, ale tuhé listy máty tam jsou...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. října 2016 07:55

Já bych také moc poprosila místní znalkyně o radu.

Má nejoblíbenější vůně jsou Hermes Jour a Hermes Jour Absolu, ty miluju od prvního přičichnutí. Ale protože jinou oblíbenou nemám, bojím se, aby mě neomrzely a taky bych ráda změnu. Hledala jsem něco, co mě okouzlí a i když hledám minimálně rok, chodím do parfumérek, kupuji odstřiky, tak nic nenacházím. Jsem asi spíše na svěží, nebo ovocné vůně.

Asi potřebuji něco svěžího, ale s nějakým lehce kořeněným ozvláštněním :) Doporučíte mi něco prosím?

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 12. října 2016 08:05
Reakce na Miru:

A*men jsem mela. Mam ho Radsi nez angel. Miluju to koreni v nem!

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:12
Reakce na 0zero7:

Bingo!

Tak pak je i velmi dobrá a levná, přesto kvalitní(měla jsem několikrát)

Au Masculine Lolita Lempicka

A určitě stojí za vyzkoušení ten Dior Homme Intense,

a

Intoxicated Kilian

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:26

Takže dík zanořila jsem se do vůní a už jsem začala utrácet. Zítra dorazí nová vůně plus odstřiky, začnu plnit poličku. Fakt vás obdivuju, jak široký máte záběr a znalosti!!!!!

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:10
Reakce na domenica:

Díky 

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:45
Reakce na nonemy:

Já bych také moc poprosila místní znalkyně o radu.

Má nejoblíbenější vůně jsou Hermes Jour a Hermes Jour Absolu, ty miluju od prvního přičichnutí. Ale protože jinou oblíbenou nemám, bojím se, aby mě neomrzely a taky bych ráda změnu. Hledala jsem něco, co mě okouzlí a i když hledám minimálně rok, chodím do parfumérek, kupuji odstřiky, tak nic nenacházím. Jsem asi spíše na svěží, nebo ovocné vůně.

Asi potřebuji něco svěžího, ale s nějakým lehce kořeněným ozvláštněním :) Doporučíte mi něco prosím?

Tak to bych zkusila například:

Mandragore a Mandragore Poupre (Annick Goutal)

Five o´clock au Gingembre (Serge Lutens)

La cologne du 68 (Guerlain, ta teda bohužel končí)

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:55
Reakce na 0zero7:

To je parada tady, hlavne ty citronove tipy! Ja se vzdycky vratim k Dior Pondichery s bergamotem, ktera se mi libi moc.

Mam dva dotazy, libi se mi moc tenhle Ferragamo Acqua s matou, panske vune pouzivam bezne, uz jsem si ji skoro koupila, akorat ta mata moc nevydrzi. Nemate nejaky tip na neco podobneho? Libi se mi i ostatni slozky ve vuni, to jo, na leto bych to nosila klidne.

A pak Simply od Clinique strasne jsem ho mela rada, uz si teda ani pomalu jak voni, je neco podobnyho? Zdalo se mi, ze Sarah Jessica Parker Lovely je podobny. Ale jsita si nejsem.

Fajn svěží, citrusová  je Les Nuits de Hadrien (Annick Goutal) třeba, nebo La Cologne du Parfumeur (Guerlain).

Když mátová, vzpomenu si na Aqua Allegorii Mentafollia (Guerlain). Už se teda bohužel delší dobu nevyrábí, ale občas se ještě objevuje v e-shopech.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. října 2016 11:46
Reakce na 0zero7:

"Mam dva dotazy, libi se mi moc tenhle Ferragamo Acqua s matou, panske vune pouzivam bezne, uz jsem si ji skoro koupila, akorat ta mata moc nevydrzi. Nemate nejaky tip na neco podobneho? Libi se mi i ostatni slozky ve vuni, to jo, na leto bych to nosila klidne."

Zrovna teď jsem v posledním článku recenzovala vůně Kerosene a mezi nimi Creature . Úžasná mátová vůně s bylinkami a jehličím a drží jak přibitá.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. října 2016 15:16
Reakce na domenica:

Mockrát děkuji. Všechno vyzkouším.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 12. října 2016 15:42
Reakce na 0zero7:

Mata, citrony, bergamot... mozna by se ti mohla libit i nejaka cajovka. Dneska jsem zkousela Robert Piguet - Chai, a je to pekna, svezi a ne nudna vune s bergamotem,  trochou caje, kouskem dreva a zelenejma listkama.

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 12. října 2016 16:02
Reakce na 0zero7:

Ja citim hodne matu v The pour un ete od L'Artisan. Je to prekrasna vune a velice chvalena. Uplnej svezi letni vanek. ;)

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 12. října 2016 17:53
Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 12. října 2016 18:07
Reakce na 0zero7:

Ptala jste se na ten Tom Ford Fleur de Portofino, tak odpovim tady. Nejprve reknu, ze parfemum nerozumim, uplne mne fascinuji ty popisy tady, to je poezie. Nemam moc vyvinuty cich, coz se ve velkomestech ale ukazuje jako vyhoda :-)

Ten parfem je velmi kvetinovy (bile kvetiny), letni. Ma tam byt citrus, ja ho necitim. Je lehky, na mne nema moc dlouhou vydrz. Vlastnim ho, protoze jezdim kazdy rok na jih Francie a ten parfem mi nejak tu oblast pripomina. 

Ale jestli mate radsi vice panske parfemy (i kdyz dnes uz se to nerozlisuje), tak nevim.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 14. října 2016 14:13
Reakce na nonemy:

Vyzkoušela bych ještě Voyage d'Hermes (Hermes).