databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Baghari (Eau de Parfum) Robert Piguet

Baghari (Eau de Parfum)
značka: Robert Piguet
parfumér: Guichard, Aurélien
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: aldehydové tóny, bergamot, neroli, fialka
srdce: růže stolistá, růže damašská, jasmín, pomerančový květ
základ: kosatec, vetiver, ambra, moderní pižmo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (17.6.2021 )

...ach -
bergamotovo aldehydovo neroliovo nesladce likérově hedvábné
fialky
s luxusně delikátním vintage tónem(jakoby mi kolem chřípí na arabském plnokrevníku plavným cvalem proplula poctivá, původní princezna guerlinade...)
Nesmírně lahodná kompozice ze všech zúčastněných ingrediencí ve vláčné, prachově peříčkovo mohérové podobě.
Neuvěřitelně jemně(velmi příjemně, krásně) orientální pudrovka, měkounká, lehoulince vláčná, podprahově mikroskopicky perfektně rajcovně kouřová...
...me

Avatar
slniecko (03.3.2016 )

Na začiatku studené odťažité mydlové aldehydy, po dosť dlhom čase prejdú do veľmi jemnej a čistej, doslova pastelovej vône.

Avatar
wendulka (22.9.2015 )

Začíná jako jiskřivá aldehydovka, která v první chvíli díky šumivě pudrovým tónům evokuje dojem citrusového šampaňského. Až po pár minutách, když aldehydy odezní, se ukáže, že ve skutečnosti jde o sladkou, lehce bonbónkovou fialku. K té se v další fázi připojí sladký pomerančový květ a růže. Právě ta ve spojení fialkou zde vytváří typický akord, rozšiřující paletu líčidel kromě pudru i o rtěnku.

V základu pak ovšem přece jen zásluhou kosatce a bílého pižma převáží pudr. Díky ambrovým dřevům se objeví i ten toaletní stolek a vetiver tomu dodá lehký, ale opravdu jen nepatrný šmrnc moderní chypre. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, úplně zjednodušeně bych ji nejspíš označila jako křížence Lipstick Rose a Iris Poudre s výraznějším vetiverem.