Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:36
Reakce na michaela:

Bohemian Spice April Aromatics

Ibitira

Patchouli

Manoumalia

Bois Copaiba

Brun Sicilien

1697 Frapin

Cosmic

Honey Blossom

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:54
Reakce na Camp_L:

Milé starousedlice z Parfumanie, máte některá zkušenost s parfémy Fragonard? Kolegyně chce objednávat z Francie, láká mě to též, podělily bychom se o poštovné, ale popravdě úplně nevím, jakou vůni vyzkoušet. Máte někdo tento parfém a jak jste spokojeny? Já mám ráda lehčí, nepříliš sladké vůně, květinovo-ovocné. Hodilo by se mi něco na zimu. Teď používám nejraději Elie Saab Le Parfum, ale už mi dochází. Ptám se jak hotentot, ale v parfémech jsem naprostý laik...

Milujem Fragonard!!! (A Galimard a Molinard.... tiež z Grasse...)

Podľa toho, čo píšeš, by som odporúčala asi najviac Eclat, potom možno Etoile, Frivole, Bleu Riviera - aj keď posledne zmieňovanú ja vnímam ako vyslovene letnú.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:05
Reakce na slniecko:

Díky moc! Na Eclat jsem se právě dívala, líbil se mi podle popisu, mám ráda frézie. Jen jsem se trochu zalekla marshmallow v základu - jestli nepůjde moc dosladka. Ještě se mi pozdává popis u Mon Cherie, nemáš zkušenost? U Etoile jsem poněkud zmatená z popisu...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:18
Reakce na Camp_L:

Na mne Éclat rozhodne do sladka nejde, ale to môže závisieť aj od pokožky. Asi myslíš Belle Chérie, tá je príjemná, ovocná, ale do sladka trochu ide.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:19
Reakce na slniecko:

Belle Cherie, jasně:) Je vidět, že v popracovní únavě myslím víc na čokoládu:) Ale jestli jde do sladka, tak to není nic pro mě.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:21
Reakce na Camp_L:

:)))

Inak, už roky sa snažím naraziť na vôňu, ktoré by mi propomínala Mon chérie :)))

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:26
Reakce na slniecko:

Jednu znám, jmenuje se griotka. Akorát ji teda nemají v parfumérii:)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:30
Reakce na 999:

S tipem od Miru na Anonimo Veneziano naprosto souhlasím, pokud se ti líbí a nosila jsi Coco Chanel, toto je vyšší level. V Praze se sice vyzkoušet nedá, ale zrovna od ní si myslím, že by neměl být tady problém koupit vzorek - minimálně o jedné vím, která ji má.

Líbít by se možná mohla i Shangri La (Hiram Green).

Pak by možná stálo za to zkusit v Institutu Guerlain v Dlouhé v Praze Chypre Fatal od Guerlainu. Ta sice není tak dramatická, ale podle mě má k té Coco typově blízko.

No a když už budeš v Ingredients zkoušet tu Rose Noir, zkus tam i Rose of No Man´s Land taktéž od Byreda, jestli byla Portrait of a Lady moc drsná.

Zmiňuješ Angel - nový Angel Muse už jsi zkoušela?

"Back in Black Kilian - docela se mi líbí, ale prodavač v Ingrediens zdůrazňoval, že ho mám nosit jen večer."

To je blbost, že Back to Black je vůně jen na večer. Nic takového neexistuje. Teda alespoň já jsem na tenhle pojem skoro až alergická. Back to Black jsem měla a ona se mi i ze začátku taky trochu líbila. Jenže pravdou je, že ona je s prominutím sladká jako cecek. Vydržela jsem jí nosit jen chvilku v zimě, ale pak mě tou přeslazeností velmi rychle začala ubíjet.

Jé, Womanity! Ta na mně sice vyloženě hezky nevoní, respektive mě v ní trochu ruší kovové tóny, každopádně je to jedna z nejzajímavějších fíkových svěženek, jaké jsem zkusila.

Mno a když teda fíkovku naslano, to chce rozhodně zkusit Bois Naufragé (Parfumerie Generale). Figuier Ardent (Atelier Cologne) - tu je možno zkusit v Sephoře.

A konečně když se líbil původní Poison, zkusila bych možná zaměřit pozornost na Amorvero (Eau de Parfum) od Amorvero Profumo a Divine (Divine) to jsou podle mě nadčasové květinové klasiky s ovocnou tuberózou.

EDIT: Ještě by šla zkusit Rouge Nocturne (Terry de Gunzburg) - ta se dá zkusit v salónu Eclat v Bílkově ulici v Praze.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:36
Reakce na Camp_L:

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:37
Reakce na Hoolinkah:

Neznám, zkusím .

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:42
Reakce na slniecko:

Ne, ale zase vážně - zpátky k Fragonard: Ještě mě zaujala Grain de Soleil, má moc zajímavé složení. Ale asi není na denní nošení - spíš na večer?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:52
Reakce na Camp_L:

...už to jinde psala wwndulka -

u vůní se člověk řídí jen a pouze svým vlastním pocitem..!

Nic není dano, nejsou v podstate vůne na den, vecer, pro muze, pro zeny, atp. ...,

ale je to o tom, v cem se já momentalne citim nejlepe

(velmi sestručněno)

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:53
Reakce na Miru:

Na tom něco bude:) 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:56
Reakce na michaela:

Moc děkuji .

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. října 2016 20:58
Reakce na Miru:

Díky 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:01
Reakce na wendulka:

Díky.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:03
Reakce na Camp_L:

Ne, ale zase vážně - zpátky k Fragonard: Ještě mě zaujala Grain de Soleil, má moc zajímavé složení. Ale asi není na denní nošení - spíš na večer?

Tá je nádherná, prepracovaná, možno z Fragonardu najlepšia, alebo jedna z najlepších. Ale je to skôr teplejšia, chumlavejšia vôňa, teraz na jeseň, alebo do zimy ideálna, ale vôbec nezodpovedá popisu v Tvojom/Vašom prvom príspevku. Atmosférou by som ju možno prirovnala k Poéme od Lancome, ale je iná, to len tak pocitovo.

Na "večer" ak sa tým myslí slávnostná príležitosť ja nosím iný typ vôní, ale môže byť asi takto vnímaná. Ja ju nosím do sychravých dní.

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:06

Milé dámy, všem, které mi tu radíte, moc děkuji. Obdivuji vaše znalosti, jste fakt skvělé. Jen mám trochu obavu, že k utrácení za šperky, kabelky a oblečení se přidá utrácení za parfémy... 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:08
Reakce na 999:

"...Wattsone, jak prosté..."

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:16
Reakce na slniecko:

Díky, moc jsi mi pomohla. Tak zkusím tu Eclat. Grain de Soleil jen třeba 15ml na zkoušku. Tuším, že něco zahřívacího mi letos udělá dobře, nějak ten nástup zimy těžce nesu...