Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:45
Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:01
Reakce na moora:

Pokud citron, možná by stál za zkoušku Chanel Cristalle Eau Verte. Mám ho moc ráda na léto.

http://www.parfumanie.cz/database/detail/cristalle-eau-verte-chanel

Offline SunEclipse
Avatar
3117 příspěvků moje polička 10. října 2016 18:55

a další začátečnická otázka: kde doporučené vůně sehnat? Zarazilo mě třeba, že v Sephoře nabízejí EPD Masakï-Masakï 40ml za 1590 Kč, přičemž na notino.cz uvádějí cenu 693Kč?

Offline moora
Avatar
7560 příspěvků moje polička 10. října 2016 19:39

všem díky za tipy na citrusy :-) sepisuju si tahák do kabelky

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 10. října 2016 19:41
Reakce na SunEclipse:

Notino je pomerne spoľahlivé, kľudne tam. V krajnom prípade, ak by bol problém - reklamácie, resp. vrátenie riešia promptne.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 10. října 2016 20:19
Reakce na SunEclipse:

a další začátečnická otázka: kde doporučené vůně sehnat? Zarazilo mě třeba, že v Sephoře nabízejí EPD Masakï-Masakï 40ml za 1590 Kč, přičemž na notino.cz uvádějí cenu 693Kč?

Marže...

Kamenné obchody mají jinou cenovou politiku, protože mají i mnohem vyšší režie.

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 11:09

Zdravím místní odbornice a prosím o radu. Už nějakou dobu hledám nový parfém, zatím marně. Jsem výrazný typ a tomu odpovídá výběr mých vůní. Když to vezmu historicky, nosila jsem původní Poison, Coco Chanel, Angel... Vždycky výrazné dramatické parfémy. Hledám opět něco zajímavého, ženského. Měla jsem několikrát pocit, že už to mám, ale vždy to nakonec nedopadlo... Takže mám Tom Ford Rose D Arabie - nejdřív krásná, pak na mě už jen sladká. Zkoušela jsem Portrait of Lady, hrozně na mě smrděl ( ale brala jsem antibiotika, může to být tím?), Back in Black Kilian - docela se mi líbí, ale prodavač v Ingrediens zdůrazňoval, že ho mám nosit jen večer. Voní na mě Velvet Orchid, ale mám pocit, že je trochu tuctová. Klasická Pětka Chanel na mě voní, ale taky to není ono. A pak ještě jedna věc, která patří spíš do Přiznání. Opravdu krásně na mě voní Womanity, často se mě ptají muži i ženy, čím to voním...

Nemáte prosím nějaký nápad, co bych měla vyzkoušet? Díky

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:02
Reakce na 999:

Jestli jsi spis na vyrazny pecky a uz znas cestu do Ingredients, zkus tam priste treba Byredo Rose Noir. Nebo neco jinyho od nich... A nebo - kousek od Ingredients v Dlouhy ulici Guerlain L´Institut, neco z jejich exkluzivek. Tady hned vedle na strance vidis link na "Guerlinade", tam najdes na ty exkluzivky recenze a muzes si udelat predvyber. Nebo v mistni databazi, samozrejme. Pripadne vzorky bys sehnala taky tady, kdyz si das poptavku...

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:10
Reakce na barbucha:

Díky

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:20
Reakce na 999:

Plum Japonais Tom Ford

Scandinavian Crime LM Parfums

...když Guerlain, tak exclusivní řada L' Art Matiere

Ale nejvic mi k Tobě napadla tahle:

 http://www.parfumanie.cz/database/detail/anonimo-veneziano-nobile-1942

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:45
Reakce na Miru:

To je neuvěřitelné, vy jste tady fakt odbornice . Z milionů parfémů vybereš jeden, ke kterému si chodím často přivonět a zapomněla jsem ho výše zmínit: Plum Japonais... 

A parfém Anonimo Veneziano mě zaujal, hlavně z vašich recenzí. Protože Italka v černých šatech se slunečními brýlemi... To jsem já . Dá se někde v Praze vyzkoušet?

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:47
Reakce na 999:

...jej, dekuji..., to mě moc těší..., ze jsem se trefila.!

No, ja Anonimo kdysi mela, ale možna ho ma jeste nekdo tady na fóru..., treba by vzorecek udelal.

Jinak - Anonimo ma jeste i neco z Coco...

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:49
Reakce na barbucha:

Tak už jsem si našla Byredo Rose Noir a dám si cestu do Ingredients .

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:56
Reakce na Miru:

Můžu se jako nově příchozí ještě zeptat, kde se mám na ten vzorek tady na fóru ptát? Otevřela jsem si bazar - poptávka a trochu jsem se tam ztratila...

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:57
Reakce na 999:

V poptávkách si založit inzerát - jako vlákno.

Offline 999
Avatar
17608 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:05
Reakce na RoSa:

Díky . To je přesně to, co mě mátlo...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:01
Reakce na rozarka:

Já bych ráda něco,kde je cítit skořice a možná malinko koňaku. Gurmánky jako takové úplně nemusím,ale skořice mě láká. Věděl by někdo?

al02 (biehl.parfumkunstwerke) - svařené víno s ovocem a kořením, především pak se skořicí

1889 Moulin Rouge (Histoires de Parfums) - švestkový likér se skořicí

Corte Belfiore (La Collina Toscana) - slivovice, skořice a perník

No a dost mě překvapuje, že ti Fleur nenavrhla Aziyadé (Parfum d´Empire) - koňak se skořicí a kmínem jak vyšitej.

Skořicovek bych nasázela i víc, ale tam právě už buď není ten koňak anebo jdou do gurmánska.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:16

Milé starousedlice z Parfumanie, máte některá zkušenost s parfémy Fragonard? Kolegyně chce objednávat z Francie, láká mě to též, podělily bychom se o poštovné, ale popravdě úplně nevím, jakou vůni vyzkoušet. Máte někdo tento parfém a jak jste spokojeny? Já mám ráda lehčí, nepříliš sladké vůně, květinovo-ovocné. Hodilo by se mi něco na zimu. Teď používám nejraději Elie Saab Le Parfum, ale už mi dochází. Ptám se jak hotentot, ale v parfémech jsem naprostý laik...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:19
Reakce na 999:

Znáš Ysatis od Givenchy?

Mírně mi připomíná úvodní "chypre" fázi Poisonu (med a tuberóza), ale je celkově méně sladký, zelenejší a krapet elegantnější (ale přitom je to pořád klasicky osmdesátková steroidová pecka).

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:20
Reakce na Miru:

...jej, dekuji..., to mě moc těší..., ze jsem se trefila.!

No, ja Anonimo kdysi mela, ale možna ho ma jeste nekdo tady na fóru..., treba by vzorecek udelal.

Jinak - Anonimo ma jeste i neco z Coco...

Miru a ktokoľvek ďalší,

pozrite ku mne na poličku (aj vzorkovú) a poraďte, čo ešte by mohlo byť zaujímavé pre 999.