databáze 112518 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Ambre Russe Parfum d'Empire

Ambre Russe
značka: Parfum d'Empire
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2005
určení: pro ženy
hlava: šampaňské, vodka
srdce: pravá ambra, koriandr, kmín, čaj, skořice
základ: kůže, vanilka, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (04.1.2020 )

Závan éterické vodky, snítka heřmánku, olejovité labdanum, sladké sušené švestky, sametová papírová kůže a pudrová hřejivá ambra. Ruská vůně v dobrém smyslu slova, Fleur ji popisuje naprosto výstižně. Pro mě jednoznačný unisex. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Avatar
jerry (13.3.2018 )

V momentě, kdy jsem si přečetla složení (šampaňské, vodka, pravá ambra, kadidlo, čaj, kmín, skořice, koriandr), tak jsem vědela, že tohle bude opravdu NÁŘEZ. A nejdřív skoro jo!!!! Začátek sladce kadidlový, ale ne nějaký sladký kouř, ale kousky kadidla plovoucí v medu s občasným lehoučkým kmínovým závanem. Přitom ale vůně není nijak přeslazená ani ulepená, ale taková hladká. Do toho alkohol se špetkou skořice - ale žádné šampaňské nebo vodka, nýbrž jemný sladký frapinovský rum vyzrálý v dubovém soudku. Kadidlo postupně vyprchávalo, až zbyl jen lehoučký obláček. Takže ani ne tak nářez, jako zajímavý lektvar. Vůně určitě není pro denní nošení - spíš pro občasné povětrání. Ovšem obávám se, že nositelka bude obtížně vysvětlovat, že žízeň zaháněla pouze čistou vodou.... Výdrž ale není z nejdelších - po 2 hodinách nezbyla ani jedna voňavá molekula (dokonce ani atom ne!!!). Akorát si nejsem jistá, jestli je to vůně dámská či pánská – podle začátku evidentně dámská, v „rumové“ fázi pak evidentně pánská, konec je evidentně unisex. Pořídila jsem si odstřik a vůně mě převálcovala s takovou převahou , že jsem ji musela dát pryč.

Avatar
Fleur (07.1.2018 )

Carské Rusko v romantické představě tradované ve francouzských salónech, kde emigrovavší zchudlá šlechta dává volný průchod vzpomínkám nad sklenkou toho nejjemnějšího koňaku.
Sluncem zalitým březovým hájem projíždí otevřený kočár, který veze panstvo z jitřní bohoslužby. V záhybech plédu na rozpraskaných kožených sedačkách je ještě cítit nasládlé kadidlo, vozka si na sedátku pokradmu zapálil sváteční dýmku, ale už se blíží domov a s ním vůně bohatě prostřené snídaně. Pro děti je tu kaše s medem, skořicí a rozinkami a vše prostupuje vůně silného černého čaje.

Zkoušela jsem ji před deseti lety, kdy mi připadalo, že vozka si hned zrána přihnul vodky víc, než je zdrávo, a na kozlík se vyškrábal po proflámované noci načichnutý tabákem v zablácených kožených holínkách. Nyní je to v hladké kůži vázaný a secesními zlacenými motivy zdobený výtisk ruské klasické knihovny. Nádhera!

Avatar
andry (30.1.2015 )

Z dálky mě láká vůně kandovaného ovoce, hlavně švestek. Přijímám lákavé pozvání, seberu odvahu a přiblížím se. A v té chvíli dostávám ránu, pořádná dávka zakouřené kůže a tabáku (trvám na tom, že se zastavili i u Philipa Morrise), bez varování, bez pardonu. Když chvíli počkám, vrátí se k tomu i ta ovocná sladkost v podobě rozinek naložených v alkoholu. A ambra schovaná pod nánosem pochutin a luxusu je skvělá. Velmi opulentní, z atmosféry dýchá dostatek prostředků moskevské smetánky. K nošení doporučuju rudou rtěnku, norka, cigaretu ve špičce, kožené rukavičky, sklenku alkoholu, kaviár každý den a pár bodyguardů. A zlato, zlato všude kolem…