databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Ambre Russe Parfum d'Empire

Ambre Russe
značka: Parfum d'Empire
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2005
určení: pro ženy
hlava: šampaňské, vodka
srdce: pravá ambra, koriandr, kmín, čaj, skořice
základ: kůže, vanilka, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (01.6.2022 )

...hutné šampaňské s vodkou - z nich připravený, akorát nasládlý, téměř sirup - ještě paradoxně zahuštněno poctivým, měkce plyšovým, nasládlým vanilkou, černým čajem a
současně s tím/okamžitvě vnímám i jistou mohérovou sametovost z aldehydů, jež objímá měkce pružné a vláčné molekuly přítomné ambry.
Vůně je lahodně hladce hustá,
konzistencí řidšího medu, delikátně provzdušněně mazlavě likérovitá,
vláčně a vlaze prachová,
zlatá,
zlatě se třpytící,
příjemně omamující nenápadně se plížící tíhou do všech údů,
horkem tající jinak pevná kvalitní kůže...
...tekuté zlato požitku
(intenzita intimní, ale vytrvale sálající... To se mi líbí. Celé. Hodně...)

Avatar
ModestMourek (04.1.2020 )

Závan éterické vodky, snítka heřmánku, olejovité labdanum, sladké sušené švestky, sametová papírová kůže a pudrová hřejivá ambra. Ruská vůně v dobrém smyslu slova, Fleur ji popisuje naprosto výstižně. Pro mě jednoznačný unisex. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Avatar
jerry (13.3.2018 )

V momentě, kdy jsem si přečetla složení (šampaňské, vodka, pravá ambra, kadidlo, čaj, kmín, skořice, koriandr), tak jsem vědela, že tohle bude opravdu NÁŘEZ. A nejdřív skoro jo!!!! Začátek sladce kadidlový, ale ne nějaký sladký kouř, ale kousky kadidla plovoucí v medu s občasným lehoučkým kmínovým závanem. Přitom ale vůně není nijak přeslazená ani ulepená, ale taková hladká. Do toho alkohol se špetkou skořice - ale žádné šampaňské nebo vodka, nýbrž jemný sladký frapinovský rum vyzrálý v dubovém soudku. Kadidlo postupně vyprchávalo, až zbyl jen lehoučký obláček. Takže ani ne tak nářez, jako zajímavý lektvar. Vůně určitě není pro denní nošení - spíš pro občasné povětrání. Ovšem obávám se, že nositelka bude obtížně vysvětlovat, že žízeň zaháněla pouze čistou vodou.... Výdrž ale není z nejdelších - po 2 hodinách nezbyla ani jedna voňavá molekula (dokonce ani atom ne!!!). Akorát si nejsem jistá, jestli je to vůně dámská či pánská – podle začátku evidentně dámská, v „rumové“ fázi pak evidentně pánská, konec je evidentně unisex. Pořídila jsem si odstřik a vůně mě převálcovala s takovou převahou , že jsem ji musela dát pryč.

Avatar
Fleur (07.1.2018 )

Carské Rusko v romantické představě tradované ve francouzských salónech, kde emigrovavší zchudlá šlechta dává volný průchod vzpomínkám nad sklenkou toho nejjemnějšího koňaku.
Sluncem zalitým březovým hájem projíždí otevřený kočár, který veze panstvo z jitřní bohoslužby. V záhybech plédu na rozpraskaných kožených sedačkách je ještě cítit nasládlé kadidlo, vozka si na sedátku pokradmu zapálil sváteční dýmku, ale už se blíží domov a s ním vůně bohatě prostřené snídaně. Pro děti je tu kaše s medem, skořicí a rozinkami a vše prostupuje vůně silného černého čaje.

Zkoušela jsem ji před deseti lety, kdy mi připadalo, že vozka si hned zrána přihnul vodky víc, než je zdrávo, a na kozlík se vyškrábal po proflámované noci načichnutý tabákem v zablácených kožených holínkách. Nyní je to v hladké kůži vázaný a secesními zlacenými motivy zdobený výtisk ruské klasické knihovny. Nádhera!