Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline moora
Avatar
7561 příspěvků moje polička 09. října 2016 17:12

ha, jdu si taky pro radu: aktuálně bych si ráda koupila něco nového, mám ráda citrusové, tedy konkrétněji citronové vůně (tuhle jsem vznesla na dotaz slečny prodavačky v douglasu heslo "citrusové" a dostala jsem něco, co vonělo jako mandarinka a mandarinky fakt nerada :-) )

dlouho jsem používala hermese zahradu nilu, ale vůbec nevydrží. nemáte někdo tip, co bych tak mohla jít vyzkoušet místo toho? ve voňavkách se skoro vůbec neorientuju, takže za nasměrování budu vděčná

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2016 17:37
Reakce na moora:

Chápu, citrusy a citróny je dost podstatný rozdíl. To jste na prodavačku vznesla už moc složitý požadavek. Nó, tak pokud to mají být opravdu bio citrony, tak to už můžeme i mezi ty fajnovější:

Acqua Viva (Profumum Roma) - čistý parfém s dlouhatánskou výdrží, k vyzkoušení v Ingredients v Praze v Jáchymově ulici a Petit Matin (Maison Francis Kurkdjian) - k vyzkoušení tamtéž

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:24
Reakce na moora:

A nebo co zůstat u Hermese a zkusit http://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-d-orange-verte-hermes nebo http://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-de-rhubarbe-ecarlate-hermes ? (to druhý je sice rebarbora, ale krásně svěží vůně)

No a nejcitrónovější citron je Citron Citron od Harrise

Offline moora
Avatar
7561 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:34

wendulka a rosa: díky

hermes orange verte mi voní, akorát jsem nějak získala dojem, že se už nedělá. všechno si značím, dojdu vyzkoušet

(ps. ač z pekla, jsem tykací :-) )

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:42
Reakce na moora:

Dělá, a na webu jsou testery (někdy bez víčka) za slušnou cenu

http://www.parfums.cz/hermes/eau-dorange-verte-kolinska-voda-tester-unisex/

nebo Chanel Cristalle Eau Verte

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:50

Já bych ráda něco,kde je cítit skořice a možná malinko koňaku. Gurmánky jako takové úplně nemusím,ale skořice mě láká. Věděl by někdo?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:55
Reakce na moora:

"(ps. ač z pekla, jsem tykací :-) )"

Tak to je super. Já začala automaticky s tykáním, jak jsem léta zvyklá, ale pak mi bylo řečeno, že tam se nosilo vykání, tak mě to tak lehce zmátlo, aby to třeba někomu nevadilo.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:59
Reakce na rozarka:

U koňaku mi vždy naskočí Frapin - co tu 1270?

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 09. října 2016 19:37
Reakce na moora:

Citrusy, citrony -

Colette Histories de Parfums

Fleur de Citronnier S. Lutens

Cristalle EdP, EdT Chanel

Unter den Linden April Aromatics

Avant-Garde Micallef

L'Eau S. Lutens

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 09. října 2016 19:42
Reakce na rozarka:

Skořice

Musc Ravageur F. Malle

Alambar Laboratorio Olfativo

Koňak

...ano, Frapin, ale hezčí než 1267 je pro mě

1697

Note Vanille Micallef

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 09. října 2016 19:44
Reakce na moora:

Čo sa týka citrónu, super sú od Annick Goutal Eau d'Hadrien čo je vyslovene ľahký citrón, alebo Les Nuits d`Hadrien , ktorý je trošku komplikovanejší, jemne živicový a bylinkový citrón, potom The Different Company Limon de Cordoza a taký jemnejší, dámskejší pocukrovaný citrón je od Galimard Si tu savais...

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 09. října 2016 19:46
Reakce na rozarka:

Koňak ma tiež vždy navedie na Frapin, ale dosiahnuteľnejšia vôňa s jemne sladkasto-koňakovým nádychom je Love, Chloé Eau Intense

Online Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 09. října 2016 19:51
Reakce na wendulka:

Já věřím, že se to nikoho nedotkne, i když sám raději vyká. Já byla mezi těmi, s kterými jsme se tu hned na začátku rády dohodly na tykání, ale zvyk je železná košile, tak už mi ruka taky automaticky někam napsala vy. Pokud by někdo výslovně napsal, že by raději, aby mu bylo vykáno, budu se snažit to udržet. Ale bez záruky.:-))

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:08
Reakce na rozarka:

Já bych ráda něco,kde je cítit skořice a možná malinko koňaku. Gurmánky jako takové úplně nemusím,ale skořice mě láká. Věděl by někdo?

Z těch, co ještě nebyly zmíněny: Hermes Ambre Narguilé, Serge Lutens Rousse. Já mám krásnou skořici i v Black Jade od Lubin, ale bohužel má slabou výdrž i projekci.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:14
Reakce na RoSa:

Já tam potřebuju tu skořici 

Miru -Alambar by se mi mohl libit.Koukám,ze se dá sehnat i vzorek. Děkuju za tip.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:17
Reakce na Fleur:

Tak já to jdu prostudovat,děkuju.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:20
Reakce na rozarka:

Tak v tom případě ten Hermes, co doporučovala Fleur!

Online jerry
Avatar
9052 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:22
Reakce na moora:

Kromě umiňovaných citrisovek ještě zkus Monsieur Balmain - to je pořádná nálož citrusů. Je sice vedena jako pánská, ale směle se dá povazovat za unisex.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:25
Reakce na rozarka:

Keď hľadáš škoricu, tak určite skús Oajan(Parfums de Marly) krásna medovo-ambrová škorica, na zimu ako stvorená. 

Inak je dosť podobná zmieňovanej Ambre Narguilé a tiež Haram, ale s týchto troch sa mi zdá Oajan najškoricovejší.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:36
Reakce na Ayuri:

Teď ještě sehnat pod stromeček oslíka,z něhož se sypou eura. I když by to stačilo v korunách