Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 27. června 2021 07:28
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. června 2021 10:16

svěženkář 

Díky; některé recenze jsou starší, některé novější, nová je ta na La Dompteuse Encagée, byla jsem na ni zvědavá, jako na vše nové od SL... A pořád bohužel/bohudík platí to, že moc nových recenzí nenapíšu, mám vzorky, občas něco vyzkouším, jen se mi pořád špatně skládají slova, uvidíme, jak to bude dál... Ta slova, že divná láska je lepší než žádná, řekla hrdinka mého dospívání Buffy, přemožitelka upírů, která se bohužel zamilovala do upíra, no jak už se to tak stává, myslím ale, že původně je autorem těch slov Stephen King. A k "divným" vůním - já pořád doufám, že až budu velká, dokážu ocenit všechny ty krásné, klasické, elegantní, dobře propracované vůně i jinak než jen teoreticky, jak je tomu teď, protože teď mě pořád baví všechny ty neobroušené hrany, nevhodnosti a divné pocity, pořád miluju Outrageous!, to je láska forever, zdá se mi, včera jsem ho lehce navrstvila s No 19 Chanel, moc pěkné to bylo... :)


... a ráda bych dodala to, na co vždy zapomenu - blackviolet + andry - díky za všechny recenze, jsou skvělé a ráda si podle nich vybírám kousky z vyzkoušení, díky, jste báječné!

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 27. června 2021 12:10

Malaga, 1964 (Morph) - košíček plný sladce pudrokrémových květů, bez kousku zeleně. Ovčem rozvoněla do podoby hodně zvláštní, až neuchopitelné - jako když se v jednom hrnci smíchají květiny, ovocně ovoněný sypaný bílý čaj a oslazený růžový pepř. A kupodivu se mi to líbí.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. června 2021 17:19

euridike Steven King, resp. jeho knihy, patří k mým oblíbencům. Nejradši mám paradoxně jeho knihu O psaní jako řemesle.

Vidíš, mně se v době mládí víc líbil Angel, tedy ta poslední řada. 

Teď už moc na takové věci jako výplach hlavy moc nekoukám. Pokud se nepočítá Zaklínač a Bad Boys... vlastně počítají!

Radši si hlavu vyplachuji čtením.

Mám teď nepsavé, redukční období. Ale to redukování mi moc nejde.

Pořád ještě kupuji i vůně, které mám jen pro potěchu a ne na nošení jako Decay of the Angel, kosatcovky a divnovůně. I když některé se třeba na vernisáž nebo tak vzít dají. Třeba ten Rudis.

A teď zkouším vůně Ensar oud a zamiloval se do těžce dostupné Iris Ghalia! Je o světy lepší než Areejova Plumeria de Orris. 
Vždycky jsem měl divnovůně rád a taky je nosil. Teď se chystám na MGO Duftmanufaktur. Asi předběhnou i Prina, který má také pěkné počiny. A dobrá třicítka vzorků mi tu leží ladem.

A naposledy mi učarovala Ferrum od Cutuli. Nezralé fíky a kadidlo, výdrž přes 24 hodin!

Ale to je specifická vůně, ne divnovůně. Nebo jen malinko zvláštní.

překvapivě mi neučaroval Bogue a zůstávám u Timothy Hana a Melegů.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. června 2021 18:38

slniecko Já ani v teple v ní Tobacco V. nemám

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. června 2021 21:59

Korsičanka v normálnom počasí ani ja nie a mám ju už nejaký čas, preto ma to včera prekvapilo...ale bolo strašne teplo a vlhko.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. června 2021 22:00
Reakce na svěženkář:

Ale to redukování mi moc nejde.

O tom tu niektorí niečo vieme

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. června 2021 22:08

euridike děkuji, to mě těší

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. června 2021 22:18

slniecko proto se to tu jmenuje parfu-mánie, ne? Moc se mi líbí výraz fragraholic (mám od jednoho Němce).

Jinak dnes je světový den vůní! Tak se hodí i ouddiction. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. června 2021 22:34
Reakce na svěženkář:

Jinak dne je světový den vůní! Tak se hodí i ouddiction.

​Jé, to je super!!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. června 2021 15:16

Dnes jsem měla možnost díky dvěma gentlemanům vyzkoušet vůni Eau de Space. V databázi ji nemáme, což vzhledem k její limitovanosti a povaze asi ani nevadí, ale pro zajímavost něco o její genezi (kdyby se třeba wendulka a slniecko rozhodly přidat ji): https://forbes.cz/eau-de-space-nasa-uvadi-vlastni-parfem-ktery-voni-po-ozonu-a-horkem-kovu/

A zde jsou dojmy, první a zároveň poslední, neboť jsem zkoušela pouze z testovacího papírku:

Na první nádech je tam minerální prach jako v dílně, kde se pracuje s kamenem, ovšem hned vedle dělá někdo pokusy s tavením plastu a řeže se tu kov. A potom se rozvine oblá vůně rozvařené rýžové kaše s pastózním přelivem vonícím jako kdysi lepidlo Drago. Velmi přiléhavý (a bohužel nikoliv můj) postřeh byl, že je to chvílemi cítit, jako když se otevře tubička temperové barvy a vytlačený kopeček se začne rozmíchávat s vodou. Štve mě, že jsem na to nepřišla sama. A vůně se mstí, protože talíř té stydnoucí škrobově rýžové kaše podle vymění za pseudohovězí vývar z kostky Masoxu. Zlaté amarouny! A nos už to pomalu vzdává, je to nerovný souboj: umakart, Masox, mléčná rýže, Drago, řezání kachliček, škvařící se plast a dáme si to ještě jednou s nepatrnou obměnou Masoxu za Maggi, Draga za tempery... A ano, v dnešním letním počasí se fakt skvěle rozvinula. Testovací papírek jsem se neodvážila dát do kabelky, chtěla bych ji v nadcházejících týdnech nosit... Tu kabelku, pochopitelně. 

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. června 2021 15:22
Reakce na Fleur:

chtěla bych ji v nadcházejících týdnech nosit... Tu kabelku, pochopitelně. 

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. června 2021 22:15
@Fleur boží recenze :D
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. června 2021 23:05

teena-s Jestli takhle voní vesmír, jsem raději oběma nohama na zemi .

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. června 2021 09:00

Fleur 

Skvělá recenze!

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 30. června 2021 11:18

Montmartre, 1894 (Morph) - nektarově sladký a zároveň svěží balzám, jemné kouřový a zároveň chladivý. V pozadí se míhá lehký dřevitý živočišný tón. Vůně protikladů, navzájem se proplétajících. A ve finále vše přikryje jemná tenká zapudrovaná kůže.  Solidní intenzita i výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. června 2021 16:53

euridike Děkuji!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2021 17:58

Fleur 

Už jen kvůli tvojí recenzi jsem přidala do databáze.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. června 2021 22:15

wendulka Díky, má chabá reflexe si to nezaslouží, ale databáze je tak zase o krok dokonalejší v celém vesmíru .

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 30. června 2021 22:39
Reakce na Fleur:

 má chabá reflexe si to nezaslouží,

​Ále zaslouží