Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 03. července 2021 14:33
Reakce na Fleur:

mám jen koňakově přezrálé švestky, květinový prach a v závěru hebký semiš a nosím ji moc ráda. 

​To buď ráda - pokud by na mě byla taková švestková hned od začátku, byla by mou...ale ta uzená kůže mě bzdí.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. července 2021 16:53

jerry Fleur 

...obě Vaše reakce se mi líbí..., myslíte, že by se mohla 

Il Giardino delle Delizie Nobile 1942

líbit i mně.?.

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 03. července 2021 20:46

Miru 

Vzhledem k tomu, že ty uneseš leccos, tak mohla.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. července 2021 22:59
Reakce na Miru:

Delle Delizie Il Giardino Nobile 1942

...tuberoza. Ta invazivní, ze které mám žaludek na houpačce. Stará parfemová škola intenzity a nešizenosti.

Děs.

Pak se pumový útok poživačný kytky zmírní davanou v mandlovém mléce. Už to není tak zabíjející, ale ta tekutá mléčná mandlovost s tuberozou mi navaluje pořád.

Ke všemu - do toho vlažného lektvaru vmíchali švestky s mýdlovými bublinami a to je konečná.

Pro mě.

Stručně.? Tlumeně ale hodně šťavnaté ovoce v teplém mléce, do kterého vsypali i galon tuberozového květenství = naovocněle mléčná, hutně éterická tuberoza.

Možná tak pro Sophii Loren, pro dámu, no...

​Tady máš odpověď , za půl roku se asi tvoje vnímání vůně moc nezměnilo, neztrácej s ní čas...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. července 2021 05:51

Fleur

díky

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 04. července 2021 19:30

Nudo, 1912 (Morph) - mořené dřevo, rozžhavená výheň, tak trochu lakýrnická dílna....a z toho všeho se vynořily suché byliny, které nabraly podobu na troud vysušeného vetiveru, nasypaného do trochu zaolejovaného koženého váčku. Jen ten pudrově pižmový dojezd ve stylu "andělská křídla" k tomu všemu nějak stylově nesedí...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. července 2021 10:58
Reakce na Fleur:

jerry A bude to zřejmě karma, to mám za to, že jsem tak zneuctila vůni, kterou má ráda euridike .

​... já samozřejmě naprosto chápu a respektuji, že se mnohým SM nelíbí, no jenže když já mám k celé značce takový specifický /a někdy snad i trochu nekritický, přiznávám/ vztah, to je jako byste mi kritizovaly dítě /které je sice trochu mizera a imrvére zlobí, ale stejně ho miluju/! :)) Navíc! Pro mě je zásadní, že my dvě se shodneme na vztahu k CdG2 - a to je pro mě nejvíc!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 06. července 2021 16:01

euridike Fleur Děkuji, dámy! Píši si na seznam "nutně" vyzkoušet. Určitě to bude lepší než spocený, tlustý elektrikář. A ten mne bavil. Byť od ELO mám nejradši Rien Incense Intense... než zesládne.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 06. července 2021 18:53

euridike ELO je super znacka, jen SM je teda na me moc velky art. Ale treba bez cigaretovych jasminu si neumim predstavit zivot a taky jsem slysela od mistnich zen reakci: "TO myslis vazne?"

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 06. července 2021 20:10

Rose Pivoine (Parfums de Nicolaï) - svěží pižmově zelená růže s lehoučkou ovocnou nakyslostí, po rozvonění lehce zapudrované fialkové lístečky. Vůně jemná a něžná, vysloveně jarní. Bohužel intenzita nevelká, výdrž nedlouhá.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. července 2021 22:39

Altaia: Atacama 

Sladký květinový poněkud syntetický krém mi poušť Atacamu opravdu nepřipomíná. Sice sladkost časem ustoupí, ale teprve až se vůně trochu usadí, krém vyschne na prach se zrnky soli a objeví se trochu zeleně, dovedu si v tom trochu přírody představit.

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 08. července 2021 19:07

Kolonaki, 1977 (Morph) - lehký sladší balzám se sametově nahořklými citrusy a jemným sladce kořeněným nádechem, vypodložený sušenou šalvějí. Na můj vkus trochu moc syntetické "vzdušnosti".

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. července 2021 22:13

Ex Nihilo: Gold Immortals 

Krásná harmonie lehce orientální ambry s květinami. Sladká hrušková šťáva s bergamotem, kde už prosvítá orient a pak... ve zlatavém hedvábném balzámu potopené okvětní plátky jasmínu, ylang ylangu a pivoněk.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. července 2021 18:21

Creed: Viking Cologne

Na tomhle Vikingovi toho moc vikingského nezůstalo, možná kromě úvodní koupele v citrusově ledové vodě. Zatoulal se nám totiž do Anglie, kde si osvojil zálibu v bylinné kolínské s mátově svěží pelargónií a kafrovou levandulí. Plnovous byste u něj taky hledali marně. Rašící strniště okamžitě holí ostrou kovovou břitvou a nechal se pokřtít v kostele, provoněném kadidlem.

Jardin de France: Bois Premier

Na první přivonění mi stylem zpracování pocitově připomněla Fleur de Santal, kterou pravděpodobně vytváří cedrové odřezky s krémově sladkou tonkou. Další zkoušení ale ukázalo, že je dřevitější fialkově zelené Dans Tes Bras s věnečkem slaměnek ve vlasech. Pochází z venkovské farmy s malou rodinnou pražírnou kávy. Ve srovnání se svojí živočišnější příbuznou je spíše jehličnatě pichlavá a miluje dlouhé procházky lesem.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. července 2021 23:26

Shay & Blue

Lilacs & Gooseberries

Viac egrešov ako orgovánu, ale aj ten je tam jednoznačne cítiť a to vo veľmi príjemnej, priezračnej forme. Aj egreše sú krásne, čisté, nelepkavé. Zaujímavá predstava veľmi zručne uvedená do reality. Pôsobí príjemne a oddychovo - aj čarodejky potrebujú občas relax;).

Framboise Noire

Tmavšie lesné ovocie v jemnom letnom šerom vytvoreným z trochy akožeoudu, púdrového kosatca a drevitých tónov. Príjemná vôňa, obzvlášť odporúčam komukoľvek, komu sa páčia vône ako Aoud Black Candy od Mancery, ale sú na neho prisilné, alebo si na ne netrúfa. Toto je ten istý štýl, len dôkladne rozriedený pre absolútne bezpečný pocit.

Dandelion Fig

Púpava. Podobná tej od Demeter, ale tu doplnená citrusovými a zelenými tónmi. Postupne jemne zhorkne. Príjemná nie úplne tuctová svieženka.

English Cherry Blossom

Chcela som čerešňový kvet, dostala som trochu nariedenú šťavu z čerešňového kompótu. Nie je to ale ani sladké, ani lepkavé, ani otravné. A podľa uvádzaného zloženia som to asi mala čakať.

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 11. července 2021 19:22

Velvet Sicily (Dolce & Gabbana) - hladké dřevo plné mízy, vypodložené jemnou hořkokyselostí a zaobalemé do mýdlových teplých aldehydů se příliš dlouho nezdrželo. Přešlo do sladkého coca-colově heliotropového mýdélka s lehkými tóny marcipánu. Konec je sametový, santalově uhlazený - sice pořád znatelně květinově mýdlový, ale zároveň i jemně svěže vanilkový. Tohle je vskutku reinkarnace tolik oplakávané původní Sicily - reinkarnace sice malinko moderní, trochu odlehčenější, ale pořád nesmírně blízká původní Sicily. Nápadně nenápadná elegance...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 11. července 2021 22:28

Shay & Blue

Blood Oranges

Šťavnatý pomaranč. To mám rada. Šťavnatý, príjemný. Nie síce ten krvavý, ale ja mám aj tak najradšej ten bežný. Kožený tón je nadávkovaný veľmi ľahkou rukou, dostatočne málo na to, aby si ho človek nejako všímal, ak ho nehľadá, ale tak akurát, aby nám pomaranč nezosladol a nezlepkavel. Veľmi pekné, také easy-peasy prázdninové. Ako človek si z toho na zadok nesadne, ale je to na slušnej úrovni a za tie peniaze...Shay & Blue zase raz predviedol peknú profi prácu.

Scarlet Lily

Rozkošná nebolehlavová ľalia so štipkou skoro nežného, len mierne opaľovacokrémového ylangu. Pohodová bielokvetinovka, vhodná aj na leto.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. července 2021 09:19

TIHOTA

"Čau, já jsem Tihota a budu u tebe bydlet. Kde máš postel? Jo tady... Bílý povlečení?! To nemáš špetku fantazie? Co třeba sytě žlutá, co?! No nic, něco s tím uděláme. Koupelna? Bílý kachličky? No že se vůbec divím... A nechápu, proč máš všechny ty věci na mytí neparfémovaný. Fakt nechápu. Kuchyni už jsem viděla. Jeden jedinej vanilkovej lusk, to je ubohost. No nic, neboj, vezmu to tady do rukou. Každý bude vědět, s kým teď žiješ - s do-ko-na-lou vanilkou, Francis na mě bude hrdej, si myslím. A ty nebreč. Nikoho nezajímá, že na vanilku moc nejseš. Si zvykneš. Uvidíš."


P. S .Musím poznamenat, že slovo "uvidíš" mělo poněkud výhružný nádech...

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. července 2021 09:46

euridike Jsem se pobavila, a to vůni neznám. Ráda vyzkouším, ale vypadá to, že jí nepropadnu. Vanilkomilů je spousty a na parfumo po ní hned skočí. Mě občas uspokojí moje "bláznivá"

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. července 2021 12:50

Korsičanka 

Díky :), Tihota je taková invazivní, urputná, hlasitá, nepřehlédnutelná vanilka, taková trochu prvoplánová, nic pro ty, kteří si se samotnou vanilkou neumí moc poradit - a mezi ty se počítám i já. :)

/Miru ji vystihla hezky, řekla bych./