Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. června 2021 07:56

slniecko hodně zajímavý článek. a to o té vodě jsem vůbec netušila

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. června 2021 20:11

alibi no on je alkohol hodne prchavý, takže keď znížiš koncentráciu vonných látok a nerozriedila by si alkohol niečím neutrálnym, tak by výdrž bola ešte kratšia. A vďaka!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 16. června 2021 20:19

slniecko moc zajímavý!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. června 2021 21:43

slniecko Krásně srozumitelně napsáno - i pro chemické analfabety:) Už se těším, až někde vyzkouším. Mám obavu, že se mnou "nehne"

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. června 2021 23:40

Strangers Parfumerie: Eternal Summer

Než K. poprvé poznala B., vídala se tou dobou už pět let s A. Chodili spolu na procházky s piknikem v trávě, popíjeli na verandě citronovou limonádu nebo ledový zelený čaj. Způsobně hrála na čekanou, jak se od dívky z její sociální třídy očekávalo. A. byl totiž partie přesně pro ni. Byl celkem pohledný, elegantní a uhlazený, i když veskrze nudný patron. B. byl jeho přesným opakem. Jenže tenhle prostořeký floutek se špatnou pověstí dobře věděl, jak moc tahle hra na čekanou K. unavuje a nudí. A tak jí jednoho podvečera nekonečného léta přinesl košík lehce natrpklých hrušek a kytici růží...

(= sofistikovanější, dospělejší a sebevědomější růžová sestřenice Petite Chérie, jejímž otcem je Eau Parfumée au Thé Vert na měkce dřevitém základu s tóny chypre, který prodlužují její výdrž)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 17. června 2021 08:55

wendulka 

Krásná recenze...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. června 2021 14:24

euridike 

Děkuju.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 17:33

Tar Miguel Matos

...kouř, dehet, studená garáž, zteřelé a téměř na kostru ojeté gumy, a ještě, v té garáži, někde v rohu, zapomenutá kupka špatně nasušeného/vlhkého sena

a pak

zatuchlá půda - napřed vlhká, s lehkým nádechem plísně, po chvíli to vlhko začíná přebíjet pach tepla a sucha - drze zvědavé slunce skrz vikýř dělá své...

Nepředstavitelné na nošení.

Melancholické, pochmurné, pocitově/povahově/vnitřně

těžké.

...ano, flakon s tekutinou - ztvárnění, barvy - to odpovídá =

zapomenutý, vlhnoucí bordel v garáži...

(i se všemi smutky světa)

A pak - světlo...

...nasládlý, velmi měkký tabák a teplo těla, lehce zpoceného, ale vůbec ne nepříjemně, a možná v ústech zapomenutá, vyčpělá chuť, spíše než karamel tak lékořicových špalků

a ostré stéblo trávy v mezírce mezi zuby

a přimhouřené oči do slunce

a odér kolem mužské postavy ohřátý prací kolem starého bouráku...

a nanostopy z prašných cest vnucující, schovávající se mezi mikroskopické chloupky na kůži...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 17:48

No. 06 Incense Rose Tauer Perfumes

.,..mýdlově klementinková růže,

vyleštěná,

vyblejskaná téměř do oslepujícího jasu jak chromové doplňky na luxusním auťáku.

Delikátní éterické likérovo nadlehčuje podprahově živočišný kosatec, zde

pichlavý jako zvuk Zanotti heels po dlažbě...

Bonbonky,

skleněné bonpari s příchutí vodově cedrové zeleně a

labdanem orientálně laděné, ovšem velmi lehounké růže v křehké mydlinkové bublině.

Děvka kikinovsky běžící na vysokých podpatcích, koulející velikýma naivníma očima za závoji uhlových řas a s hodně dlouho žvýkanou buble gum(= žvejka už bez chuti).

Představte si oblázek...

...totálně průhledný,

ne tvrdý, ale pružný jak bublina v animovaném filmu,

vyplněný labdanem nasládlou mýdlovostí,

odlehčenou chutí okvětních plátků růží a

s křídly,

jak mohérové pohlazení,

utkanými z kadidlového vánku.

Vůně nadpozemsky éterická, ale plná.

Dokonalá.

(oproti mým dřívějším recenzím ji nyní vnímám jako lehounkou, relativně neškodnou, ale s ukrytým tajemstvím...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:08

Baghari Robert Piguet

...ach - 

bergamotovo aldehydovo neroliovo nesladce likérově hedvábné

fialky

s luxusně delikátním vintage tónem(jakoby  mi kolem chřípí na arabském plnokrevníku plavným cvalem proplula poctivá, původní princezna guerlinade...)

Nesmírně lahodná kompozice ze všech zúčastněných ingrediencí ve vláčné, prachově peříčkovo mohérové podobě.

Neuvěřitelně jemně(velmi příjemně, krásně) orientální pudrovka, měkounká, lehoulince vláčná, podprahově mikroskopicky perfektně rajcovně kouřová...

...me

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:21

Casbah Robert Piguet

...prý andělikový kořen.

Hm.

Tak jo, no.

 Prostě příjemně husté likérově vodové zeleno, proslazené paradoxně měkkým pepřem s delikátní pikantností muškátového oříšku(tu chuť/vůni miluji, když ho dvakrát strouhávám do leča...)

Pak, po chvilce, vůně z poměrně sladkého začátku přechází do měkce dřevitě prachové zelenosti.

Jakoby si parfumér uvědomil, že dělá vůni přece pro dámy a ne pro malý pitomý holky.

A dámy někdy kouří.

Cigára.

Taky...

Takže kouřovost.

Ale taková nonšalatní,

zjemněná trapnou snahou o zamaskování s pomocí velejemně větrové žvýkačky.

Ovšem celkově to působí nenuceně a

příjemně.

Řekla bych - dámštější/sofistikovanější a zajímavější verze vůně Cabochard Gres.

...a dáma nasedá a odjíždí v auťáku s koženým polstrováním

(a možná muž, co jí hladil po tváři, měl dlaně od motorového oleje... Jenže to vůbec podstatné není... Jen ta chuť. Ta chuť a vůně...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:36

Fracas Robert Piguet

...prvoplánová živočišnost tuberózy zejmněná čistotou z podprahově houbičkově živočišných gardenií s kostelní voskovostí jemně namedovělých narcisek,

...měkce hutná a teplá zelenost hyacintů - jakoby je někdo ve skleníku rozvářel na nesladkou sirupovitou nit 

...delikátně přiopilé/navláčnělé likérově  éterické neroli s ústy plnými mýdlových bublin,

jež pukají při každém nádechu, při každé snaze o nadechnutí se, při zoufalém pokusu o zachycení čerstvého vzduchu v tom zajetí maso/těložravých květin/rostlin dýchajících svým horkým nitrem...

Vůně pro nevěstu.  Ale pro nevěstu, ženu,

která miluje nejen svého budoucího muže, ale která miluje i své tělo, sebe samu a je si vědoma své vnější i vnitřní krásy a je na to náležitě 

hrda

A nebo vůně pro

osobnost...

...a v kontrastu s oblečením to musí být 

úchvatné!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:51

Bandit Robert Piguet

- vůně začíná jak pro milovníky vůně Chanel Cristale a No. 19...

...jenže ve chvíli se přidá naoříškovělý vetiver zastrouhnutý velmi měkoučkou lesklo matnou černou kůží.

Ovšem výše zmiňované Chanely jsou takové relativně strohé, jasné svou podstatou.

Jenže my tu máme nositelku, která není pokaždé vzorněnka, která nenosí jen kostýmy nebo bílé košile a černé kalhoty.

Máme tady ženskou, která má drive, má ráda všechny dobré věci a umí si je užít a

umí si říct´o to, co chce a

umí říct´i to, co ji prostě 

sere.

Jo a taky kouří, a měla milence, i když byla vdaná(no, proč asi...),

a stejně je pořád malou holčičkou,

jež čeká na svého prince na bílém koni, který uvidí všechny její kvality...

...jenže, jak mi dnes, shodou okolností, řekla moje kolegyně, jakoby na těch koních jezdili jen samí hajzlové...

Takže ta holka musí bejt i, chca nechca,

držák.

A až konečně narazí na toho pravýho, tak pak si může dovolitonen luxus -

býti křehkou...

Sofistikovaná verze Cabochard Gres, resp. Casbah s podprahovou živočišností.

...koukám, že Robert Piguet si s vůněmi hraje, různě mezi sebou kombinuje podstaty svých jednotlivých děl tak, aby každá dáma si vybrala tu, která jí momentálně vystihuje, vyhovuje...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:54

Portrait of a Lady Frederic Malle

...myslím, že by mi slušela.

Hodně...

(tmavě rudá, masitá růže s velmi silným, tmavě zeleným stonkem, přelitá téměř nesladkým, nadýchaně hustým likérem, jenž hladí i opadané lístky a hlínu zpod které královna květin vzešla...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. června 2021 19:11

24 Faubourg Hermes EdP

Lahodnost.

Křehká, plná měkce pružná, vláčně mohérová, tmavě naoranžověle zlatavá.

Křehká samice v hedvábí...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. června 2021 21:31

Miru No. 06 Incense Rose Tauer Perfumes

Krásné, a to by se mi určitě líbilo

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:10

Parfum d'Empire: Mal-Aimé 

Plevel. Šťavnatě zelený a když zmáčkneme lístky a stonky, teče z nich lepkavá nakyslá šťáva. Zeleň se suší na slunci a najednou je tu louka na Korsice. S drobnými kvítky odolávajícími slaným větrům od moře a plnými medově zlatého slunce. A jako třešinka na dortu elegantní suše máslový kosatcový kořen.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. června 2021 09:09

blackviolet Na tuhle recenzi jsem netrpělivě čekala, moc za ni děkuji! Obávala jsem se, aby se do té zeleně nepřimíchalo něco sladkého, nebo aby to nebyly jen nějaké ostré travní tóny. Tuhle značku miluji a pořád jsem na vahách, zda pořídit Salute!, Eau Suave (ta je sice z úplně jiného soudku, ale když já tam cítím tak krásnou růži...), nebo si počkat na tuto novinku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. června 2021 09:12

Miru Hezké recenze!

A pořídíš si Portrait ?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. června 2021 12:24

Fleur Rádo se stalo, myslela jsem na tebe, když jsem to psala, vím, že je to i tvoje oblíbená značka.

Stříkla jsem si na ruku, řekla jsem si o vzorek, protože ta zeleň se mi zdála ideální na léto. Pak jsme chvíli probíraly s prodavačkou tu korsickou květinu inula a pak, po dalším přičichnutí, jsem ji musela koupit . Sladké vůně v poslední době vůbec nemůžu, citrusy v létě nedrží a navíc kysnou, takže zelená vůně je pro mě na léto to pravé.