Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. července 2021 22:42

Shay & Blue

Black Tulip

Kam sa podela snežienka s hrachorom neviem, ale tak poznáte to. Usporiadate udalosť a pár hostí sa ani len neobťažuje oznámiť neúčasť. Ovšem tón, ktorý by mohol vyvolávať pocit obrázku čiernych tulipánov na čiernom pozadí tam je, rovnako ako zrelá tmavá šťavnatá slivka, svetlá čokoláda a tmavé drevá a spolu vyznievajú ako stará dobrá temná Fordovka....no dobre, tak stará dobrá temná Fordovka v zrkadle....zahmlenom....a o miestnosť vedľa...Proste a jednoducho, ako stará dobrá temná Fordovka pre tých, ktorí si na starú dobrú temnú Fordovku netrúfajú....

Blackberry Woods

Príjemná lesná černica osviežená citrusovými a zelenými čerstvými tónmi. Neroli skôr pre určitú rovnováhu, plnosťa jemný kvetinový "touch". Milá, príjemná,nenápadná, akurát neskôr sa trochu rozplizne do takej typickej mejnstrímovej neurčitosti, aspoň ale neobťažujúcej.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 14. července 2021 09:42
Reakce na euridike:

invazivní, urputná, hlasitá, nepřehlédnutelná vanilka,

​Přesně takovou má ráda na zimu moje dcera - ale je fakt, že jí tenhle typ vůně sedí.

Jen můj nos u toho tiše trpí - hlavně ráno, po čerstvém nástřiku (to někdy trpí i žaludek).

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. července 2021 17:21

jerry Vstávat později/ dříve než dcerka

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 14. července 2021 22:57

Korsičanka 

Já právě vstávám později (a i to je na mě moc brzy).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. července 2021 04:01

Annette Neuffer

Per Fumum: A Sanctified Rose

Hneď od začiatku výrazný akord živíc, tak typický pre Annettine vône. Treba počkať. A človek sa dočká. Tu nádherného kadidla. Čistého, silného, nadčasového, pretrvávajúceho.Všetky ostatné zložky postupne blednú, kadidlo vytrváva (nie, ruža sa nekonala, jedine ak v tom zmysle, ako keď sa pália na kahančeku vysušené ružové lupienky, to by som si tam možno vedela niekde priradiť, ale mohlo to byť aj čokoľvek iné)....Takže nádherné, nadpozemské, nečakane upokojujúce kadidlo, ktoré ma neopúšťa a drží a drží...

Avicenna Myrrha Mystica

Tu sú živice hneď od začiatku odľahčené zázvorom a citrusmi, pôsobia až ľahko pomarančovo a veľmi im to tak pristane. Do toho tón myrhy (mystická je asi preto, že aká už len môže myrha byť, ak nie mystická...ts-ts...) spolu s ružami, čo je mimoriadne pekná kombinácia. A trocha kadidla - konieckoncov, kam by sme prišli bez kadidla, ak dáme do názvu mystiku, ale tu je naozaj pekné, nie je ho priveľa a vôňu pekne dopĺňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. července 2021 04:06

Miguel Matos

Fado Jasmim

Roztomilý ovocný úvod, ako zimný ovocný šalát z tropického ovocia s fakt podareným banánom a doplnený domácimi kompótmi. Potom pritancuje ľahučký, krásny, žiarivý neindolický jazmín s nevalcujúcou tuberózou, pôsobia radostne, mladistvo a napriek tomu tak trolinku klasicky. Vzdialene mi evokujú Floret od Antonia's Flowers, ale veľmi vzdialene. Skôr radostne kvetinovou atmosférou. Do toho jemný úsmev okoloidúcej ružovej ruže, ale tá sa len mihne a nechá za sebou trošku svojej vône. Uvádzaný kokos necítim, jedine, že by to bol ten jemný tón, ktorý sa na mne tvári ako spoza kríčka vykúkajúca troška ylangu. Živočíšne tóny sa na mne prakticky vôbec nepresadia. Ako cíim malú trošku teplej mäkkej ambry v podklade, ale to je všetko. Je to proste stelesnená vôňa radosti zo života.

Tar

Čerstvo položená asfaltka, počas leta, pravdepodobne cez malebnú krajinu aby spojila dve malé ešte malebnejšie usadlosti. Alebo jednoducho taká tá stará asfaltka, ktorá sa ešte za horúčav topila a mäkla. Proste a jasne. Asfalt, resp. "smolu" tam cítiť, ale oveľa viac je cítiť množstvo lúčnych kvietkov, vzdušné tóny, niečo jemne sladké, prázdninová atmosféra niekde na vidieku - takmer počujem bzučať hmyz na lúke. A cez tú lúku tá cestička, možno do nej šliapnem, aby tam ostal otlačok mojej tenisky.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. července 2021 09:43

Krásné recenze, slniecko!  Moc díky  Ani nevím, co vše ve vůních mám

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. července 2021 09:45

jerry Není proč si zakrývat oči Můj nejmilejší vstávací čas v důchodu je půl desátá

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. července 2021 10:44

jerry 

... no pro mě když vanilka, tak jedině v zimě, nějaká pěkná a kořenitá, pokud možno negurmánská, to by šlo, jinak prostě ne a ne a... A ne. :) Což mi připomíná, že už se asi dva roky chystám dát sem recenzi na Sensual & Decadent, ale zatím jsem na to neměla odvahu, tak uvidíme... :)

slniecko 

Skvělé recenze i článek!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2021 12:51
Reakce na euridike:

TIHOTA

A ty nebreč. Nikoho nezajímá, že na vanilku moc nejseš. Si zvykneš. Uvidíš."

​Já si teda nezvykla no. Ale jinak dobrý.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2021 12:53

slniecko 

Přemýšlím, že bych od Shay & Blue zkusila tu Lilacs & Gooseberies. Angreštovou vůni asi ještě neznám zatím žádnou....

Ale ještě víc asi potřebuju zkusit Tar.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. července 2021 14:50

wendulka :) já už dopřemýšlela a objednala (jak je v tom zaklínač...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2021 15:18

Strangers Parfumerie: Burning Ben

Love is a burning thing,

and it makes a firery ring.

Bound by wild desire,

I fell into a ring of fire.

Láska prochází našimi životy v různých obdobích. Někdy je to dospívání, jindy život osaměle jen tak plyne v každodenní šedi dehtového kouře, pořád to samé dokola a objeví se, když to čekáte nejméně. V životě B. ženy přicházely a odcházely, dokud se jednoho dne, neobjevila J. v čokoládově hnědých šatech, s vlasy v barvě zlátnoucího sena a oříškovýma očima. 

A konečně i B. poprvé pocítil tu opojnost, kterou dosud nacházel jen na dně láhve švestkového vína, griotky nebo archivního koňaku. 

Po jejím ambrově vřelém pohledu a semišově měkkém doteku začal toužit stejně jako po doutníku z kvalitního tabáku.

Jeho kadidlově temné srdce začalo bušit tam, kde doposud bylo prázdno. 

(Burning Ben má v sobě purpurově sladkou záři Magenta Pop s její koženou živočišnou smyslností. zdrsnělou rurálním Gheorghem.)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. července 2021 15:41

wendulka 

...celé je to

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 15. července 2021 19:51
Reakce na Korsičanka:

jerry Není proč si zakrývat oči Můj nejmilejší vstávací čas v důchodu je půl desátá

​Môj o pol deviatej, vďaka tebe už nemám výčitky.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. července 2021 19:59
Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 15. července 2021 20:27
Reakce na Korsičanka:

jerry Není proč si zakrývat oči Můj nejmilejší vstávací čas v důchodu je půl desátá

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. července 2021 12:23
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 16. července 2021 14:19

wendulka Slečno, mám doma takovou malou sbírku térových vůni... dovolil bych si Vás pozvat

... udělal bych vzorečky a stavil se po cestě do Berlína (plán v 2. polovině srpna)... ta kavárna u Vás už otevřela?

Birch Tar & Russian leather (Meleg)

Black Tar (Parfumerie Particulaire)

Tar (M. Matos)

Sea salt tar (S. Pritzkoleit)

On the Road (Timothy Han)

...

a pár dalších térovek včetně Lonestar Memories (Tauer)...

Především Han je krásně kytičkový!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. července 2021 17:00
Reakce na svěženkář:

Slečno, mám doma takovou malou sbírku térových vůni... dovolil bych si Vás pozvat

​Kam se na to hrabe sbírka motýlů