Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 09. února 2018 23:18

alibi Tak já to též pochopila .  

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 09. února 2018 23:35

Korsičanka Renusatko  

Korsičanka MiJo děkuju a těším se

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 00:04

alibi Ten konec tu poetiku dobře zabil.

Hele ale zkus jí schválně znova na jaře, až bude tak patnáct stupňů. Protože na mně se teď v zimě taky zvrhává. Sice ne až tak drsně, no taky to není nic moc. Ovšem na jaře, když se objevila, tak byla fakt krásná.

slniecko Hm, tak z této čtveřice si asi poznačím Gnógr-fysa nebo myslíš, že i Bragi by se mi mohla líbit?

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 10. února 2018 00:39

wendulka určitě zkusím znovu, a chci se postupně vrátit ke všem Amuažkám. Přeci jen jsem je zkoušela v parfémových začátcích

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. února 2018 10:47

alibi Jsem tě nakazila . Tak doufám, že nebudeš taky potřebovat všechny 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 10. února 2018 10:53

wendulka Bragi je veľmi pohodová. Akože nič dychvyrážajúce, ale príjemné.

alibi 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 10. února 2018 11:04

Ďalšia Vala várka:

Thor: Hustý smrekový les so zmoknutou  podstieľkou z opadaného ihličia. Vzduchom vonia sladký lesný med a živica, po čase skôr včelí vosk. Zdá sa, že niekde v diaľke je aj včelár, ktorý vydymuje úle, a časom sa stál blížíme k jadru lesa a drevo je staršie, tmavšie a vyzretejšie. Sladkosť sa pomaly vytráca. Výdrž cez 12 hodín.

Lokkr: Fialka aj s lístkami a vlhkou kyprú čiernou hlinu. Veľa medu. Výsledok je krásna sladká jarná fialková vôňa, ale trošku „iná“....asi ako koláč, kde člověk v klasickom recepte vymení  cukor za med. Jedna z vôní, ktorá na mne predvedie ukážkové „vzmŕtvychvstanie“...po pomerne krátkom čase zmizne, aby sa asi po hodine zase vynořila a potom celko dobre držala.

Galdr: Galbánový úder na úvod, neskôr neurčitá kvetinová zmes. Buď  to je neveľmi vydarená verzia Gnógr-fysa, alebo som to zazdila...

Odin: Trpké borievky, drevá, lesná zemina...machové a lesné zelené tóny...a znovu sa nám tu vynárajú pre značku typické včelio-živičnaté tóny, tu s upokojujúcim nechtíkovým podtónom. Výdrž cez 12 hodín, aj keď skôr pri koži.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 12:02

slniecko A tak já nehledám bezpodmínečně něco vyloženě dechberoucího, hlavně aby se mi to líbilo. I když teda dnešní krásná recenze Thor zatím vypadá nejlákavěji.

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 10. února 2018 12:35

slniecko To je v alkoholu nebo olejové? 

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 10. února 2018 13:08

Renusatko nakazila :) ale tuším,  že je potřebovat nebudu, je to bezpečné neboj :)

slniecko  taky mě Thor zaujal. Pekne recenze

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:40

haschm vzorky sú olejové, myslím, že má v ponuke okrem olejových aj alkoholové a tuhé parfémy. Neviem, či zo všetkého všetko.

wendulka ešte ich mám pred sebou 7

alibi vďaka

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 22:18

Jacques Fath: Lilas Exquis

Pořád ještě hledáte svoji vysněnou šeříkovou vůni, protože Opardu je na vás na začátku moc biolitová, En Passant moc vodnatý a Lilac Love zase moc gurmánský? Možná už nemusíte. Mistr Luca Maffei vás totiž v této svojí ódě na odstín lila zavede do tajemné snové zahrady. Nejprve nasměruje vaše kroky na záhony s plně obsypaným borůvčím, prorostlým hyacinty, za nímž už vás čeká šeříkový labyrint, v jehož srdci naleznete pižmově opylenou košatou lípu, v jejímž ambrovém stínu vykvetlo i pár fialek.

(https://i.pinimg.com)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. února 2018 22:49

wendulka Vendulko, doufám, že nejde u nás sehnat a dlouho neuvidím nikde vzorek. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 22:55

Renusatko No jestli myslíš přímo v ČR, tak to zrovna ne, ale jinak je vzorek dostupný hned za humny. A pozor, to není všechno. Je levnější, než všechny zmiňované šeříkovkyhttp://www.ausliebezumduft.de/jacques-fath-parfums-fath-s-essentials-lilas-exquis.html .

Jak jsem si stěžovala, že už dlouho nemůžu na nic pořádného narazit. Tohle je ono. No Luca, no.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. února 2018 22:59

wendulka Je to vidět. Pěkná recenze a působivý obrázek, takže je vidět, že ti sedí. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 23:15

Renusatko Díky. Ona teda chce ideálně asi spíš to jaro. Přesto oproti ostatním šeříkovkám má tu výhodu, že voní výborně už teď v zimě, což je pro tento typ vůní dost neobvyklé.

Hlavně se mi teda líbí, jak tam zapracoval ty borůvky. Nic přislazenýho cukrem, nic umělýho. Opravdu nepřezrálé a zároveň ne trpké borůvky, který si utrhneš v lese (nebo na zahradě) a dáš rovnou do pusy. Ani kytky nijak nepřisladil, jen jim nechal jejich přirozenou "sladkost". Zkrátka autentický šeřík, pár snítek lipového květu a autentické fialky. Obsahuje sice pižmo, ambru a špetku mošusového semínka, no kupodivu se to nijak nekříží, takže žádný obvyklý dojem líčidel, ale fakt jarní zahrada v květu.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. února 2018 23:25

wendulka Já jsem na jaro pořídila Lilac Love a víceméně i Blossom Love, takže letos budu mít klid, ale ke zkoušení třeba někdy si ji značím. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2018 23:42

Renusatko Tak mně taky od loňska ještě zůstalo relativně velké množství Lilac Love ve flakonu, ale nezaškodí mít v záloze alternativu,

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 11. února 2018 08:25

wendulka Líbil by se mi, co myslíš? Víš, že jsem na šeřík ujetá...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. února 2018 09:07

wendulka Moc pěkné! A skvělý obrázek!  Na šeříkové vůně moc nejsem, ale tuto bych ráda poznala.