Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 11. února 2018 09:16

wendulka Vendulko, krásný popis a krásná fotka Tento šeřík mám už dlouho ve "chci zkusit" a tvůj popis zní nádherně. Vypotřebovala jsem nedávno poslední zbytky Opardu, že by náhrada?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. února 2018 10:13

fija To si piš, že líbil. Ty a slniecko byste měly vyzkoušet povinně!

Dalia Díky. Já právě taky ne. Většinou ho musím mít zamíchaný v ostatních kytkách. Tato je teprve druhá, kterou si na sobě dovedu představit.

Martula Díky. Jestli myslíš čistě jen náhradu šeřík za šeřík, tak to ano. Jinak je totiž pro mě Opardu budoárový šeřík, zatímco Lilas Exquis je čistý zahradní šeřík.

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 11. února 2018 10:22

wendulka No, tak tím pádem budu muset tyto šeříky oba

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. února 2018 11:19

Ylang Ylang (Franck Boclet)

Karamelová …

Složení slibuje moje oblíbené květiny. Jasmínu, kosatce a ylangu se však nedočkám. Pár okamžiků šťavnatosti v podání mandarinky rychle odezní a na scénu nastoupí hutný a lepivý karamel. A když budeme trpěliví a neumřeme sladkou smrtí, budeme moci zaznamenat i něco mechového akordu vetiveru. Tedy pokud se budeme hodně snažit.

Vůně poněkud laciného výrazu.

Cervanek
Avatar
11. února 2018 11:21

Martula Bez Opardu se také neobejdu díky tomu vintage nádechu

@Wendulka na Tvém novém šeříku mě láká kombinace s hyacintem, ty borůvky si zatím neumím představit, nicméně jsem 50 - tku odklikla, pauza, nepauza, díky za tip   (nevím, proč mi to píše tučně)

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. února 2018 13:51
Reakce na wendulka:

Jacques Fath: Lilas Exquis

Pořád ještě hledáte svoji vysněnou šeříkovou vůni, protože Opardu je na vás na začátku moc biolitová, En Passant moc vodnatý a Lilac Love zase moc gurmánský? Možná už nemusíte. Mistr Luca Maffei vás totiž v této svojí ódě na odstín lila zavede do tajemné snové zahrady. Nejprve nasměruje vaše kroky na záhony s plně obsypaným borůvčím, prorostlým hyacinty, za nímž už vás čeká šeříkový labyrint, v jehož srdci naleznete pižmově opylenou košatou lípu, v jejímž ambrovém stínu vykvetlo i pár fialek.

(https://i.pinimg.com)

​Toto proste MUSÍM skúsiť!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. února 2018 15:47

Iris Ganache (Guerlain)

Nejkrásnější kosatec ... 

Květ sametový, fialovomodrý, svou krásou přitahující jako magnet. Trocha skořice, zlehka pačuliové zemitosti a cedrové dřevitosti, jemná chuť bílé čokolády a našlehaná smetana. Pro mě Iris Ganache, stejně jako Angélique Noire, čaruje ... otevírá duši bránu jiných světů, nekonečných a kouzelných.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. února 2018 18:32

Dalia Tak tentokrát jsem s Ylang Ylang dopadla lépe já. To kadidlo s citrusy v ní mi vytvořilo krásný efekt venkovního kamenného schodiště, na které nejprve dopadnou kapky deště, které postupně vysuší slunečný ylang, aby na ně mohl usednout pižmový kosatec a až pak nastoupil ten karamel.

Cervanek Nepsala jsi to z mobilu? Mně to na něm občas také přeskočí a zbavím se toho jedině, když dám backspace až na doraz, aby mi na klávesnici naskočila zpátky predikce.

Jinak děkuji za důvěru. Já tam ten hyacint právě zase až tak výrazný nemám, což je přesně ta poloha, která mi vyhovuje - dřív jsem ho nemohla vůbec. Třeba v Bas de Soie už je ho ale na mě pořád moc. Tak jsem zvědavá, jak se s tím popere tvoje kůže.

slniecko Jj, však jsem to psala v předcházejícím příspěvku fije, že konkrétně Ty a ona byste měly mít zkoušku Lilas Exquis za POVINNOU.

Cervanek
Avatar
11. února 2018 19:03

wendulka Jj, psala jsem zprávu z mobilu, tak asi proto to přeskočilo do tučného písma.

Jsem zvědavá též, co  na"Tvůj" šeřík řekne má kůže, ale v podstatě si myslím, že nemohu šlápnout vedle. Tvá recenze mě přesvědčila, hned jsem si nastudovala celou značku.

Mám ráda šeřík v jakékoliv podobě. Hyacint mi nevadí, nejvíce se mi líbí v Un Coeur en Mai, kde ani není uveden a já ho zde cítím docela fest.

Pokud jde o Bas de Soie - zde žádný hyacint necítím, což mě mrzí, avšak vůní jsem teď přišla až po mnoha letech na chuť, je to na mě kosatcovka jako vyšitá a cítím v ní deroucí se jaro, teď pomalu přichází její čas, není-li už tu. 

O šeříku dám pak vědět

Offline jerry
Avatar
9053 příspěvků moje polička 11. února 2018 19:43

wendulka 

Wendulko, Wendulko, co mi to děláš - zakoupila jsem v přípravě na jaro Osé a žiju si v blahém přesvědčení, že už může klidně přijít.

A místo toho přijdeš ty s Lilas Exquis 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. února 2018 20:02

jerry Tak Osé taky není marná, ale je to jenom šeřík, no. A já s Lilas Exquis nepřišla, to Luca Maffei.

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. února 2018 20:34

wendulka vidím....a strafila si sa dobre...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. února 2018 23:48

Vala´s Perfumery Enchanted: Eostré

Eostré je v germánské mytologii bohyní jara, proto je tato květinově zelená vůně klasického střihu ódou na toto roční období. Prodíráte se s ní lány hořkého zeleného galbana a citrusově kořenitých růžových pelargónií, lemovaných keři zeleného jasmínu, zatímco vaše chodidla zlehka našlapují na mechový podklad.

Vala´s Perfumery Enchanted: Freya

Freya je v severské mytologii bohyní plodnosti a úrody, lásky, krásy, ale také války a čarodějnictví. A přesně tyto dva protipóly se snaží vůně vyjádřit. Z úvodního souboje s dřevitou myrhou a pryskyřicemi vzejde Freya jako vítěz se zelenou jasmínovou ratolestí, aby se vnořila do jezírka, obklopeného něžnými lotosovými květy.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 12. února 2018 10:20

wendulka Lilas Exquis - mám radost, že jsi pro sebe našla něco tak krásného

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 12. února 2018 11:46

Ambre Cashmere Intense Parfums de Nicolaï Je teplý jarní den a sedíme na zahrádce. Na stole stojí ve váze malá kytička s kosatcem a spoustou fialek . Plátky citrónu, pomeranče a mandarinky roztančily svůj jarní osvěžující tanec v bublinkách ve sklenici vody. Chtělo by to nějaký nový zajímavý koktejl, žertujeme s číšníkem. Asi jsme naštvaly jeho kolegyni, protože nám do sklenice vysypala celou pepřenku, která stála na stole. Škoda, takový pěkný den to byl. Trvá snad celou hodinu než nám číšník donese koktejl, který nám nemíchal jako omluvu. Vanilkový, jemný, posypaný skořicí a špetkou hřebíčku, postavený na dřevěném stolku. Tu nádhernou sladkost si moc užívám, přesto mi vůně pepře zůstává dlouho dobu v nose.
Okamžitě mi připomněla Présence d`Une Femme od Montblanc. Mají i nějaké společné složky a bohužel Montblanc se mi nějak časem převoněl a už to určitě není nic, co bych mohla nosit. A ano, sladkost stejně jako u Montblanku přichází, když pepř odchází a potom teprve se mi vůně líbí.

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 12. února 2018 11:55

Ďalšia Vala´s Perfumery session za mnou:)

Nanna: na začiatku niečo horké, postupne prejde do sušeného harmančekového čaju a taktne ma opustí.

Freya: Ostrozelený začiatok, myrha, a elemi so silným zeleným jazmínom. Pomaly sa prebíja lotos, ktorý - keď úvod vyprchá -  posunie vôňu spolu s lotosom do polohy polopriehľadnej dámskej kvetinovej štóly. V tejto polohe drží pomerne dlho, kým odvanie. Zaujímavý kontrast medzi výrazným až dramatickým nástupom a nežným, pokojným koncom.

Eostré: Silná vôňa ružovej pelargónie, prejde do kvetinovo medovej vône s jemne živičnatým podtónom.  Živice so zeleňou čoskoro prevážia  a vyvinie sa do príjemne neumelo pôsobiacej vône zelene. Neskôr sa ani nie presadia kvety, proste ako zeleň odznieva, kvetinové tóny postupne odkrýva. Drydown nežne kvetinový, výdrž pomerne slušná, nie zázračná.

Skuld: Na začiatku malý zmätok, z kterého sa vylúpne zaujímavá kombinácia vodných  kvetov  s kadidlom. Levanduľa sa ukáže tiež, ale pôsobí na mňa ľahko disharmonicky, príde mi tam tak trochu navyše. Našťastie si dá pomerne skoro odchod, bohužiaľ aj s kadidlom. Ostáva príjemná nežná vôňa lekna a lotosu. Vôňa působí krehko a jemne nostalgicky, asi ako stopy víly...

Offline jerry
Avatar
9053 příspěvků moje polička 12. února 2018 20:13

Mon Seul Désir (Jul et Mad) - jemný svěží semiš a na něm sladce kořeněné citrusy s ambrově pryskyřičným sladkým dřevem vypodloženým nasládle kouřovým oudem. Jediným slabě rušivým elementem jsou jakési olejové zelené tóny po rozvonění, které ale naštěstí brzy odezněly. Celkově vzato je to vůně poctivá, sytá a na první počich kvalitní.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 12. února 2018 20:19
Reakce na Renusatko:

alibi Jsem tě nakazila . Tak doufám, že nebudeš taky potřebovat všechny 

​Tak jsem právě na sebe dala všechny Amuažky, které mám.

Opus VI není pro mě - pepř kadidlo spálenina. Třísky se mi zapichují až do mozku

Fate - jedlé a nejedlé zároveň. Jako honácký pes slídím v mechu po tureckém medu rozmočeném v čaji

Gold - zatím stařecké aldehydy

Reflection a Ciel - můj šálek Amouage - kytky, vyprané prádlo a vodní tóny, které v jiných vůních nemusím

Memor - dřevo a kadidlo, hořké a suché. Aromaterapie

Epic - medový květový čaj

Lyric - neuchopitelné koření a sladký vlhký vzduch ze zahrady (něco maji společného s Fate )

Bracken - rozdupaná zeleň 

Blossom Love - třešňový květ a aa viz výše

:)

A momentálně z té směsice kolem mě poletuje staroba se spáleništěm a sladký kakánek .... No nic :)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 12. února 2018 20:35

alibi 

To to teda dopadlo. 

Cervanek
Avatar
12. února 2018 21:00

alibi aspon usetris