Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3957 příspěvků moje polička 05. února 2018 14:04

Baiser de Russie (Guerlain)

V roce 2018 můžeme přivítat v kolekci Les Parisiennes novou vůni Baiser de Russie. Pravda, úplně nová není. Je totiž reedicí již nevyráběné vůně Moscow, která byla uvedena na trh v roce 2011 v řadě Une Ville, un parfum.

Podle oficiálních promo textů je tato ovocná pižmově květinová ultra-ženská vůně poctou Moskvě a Moskvanům. Odráží srdeční tep pulsujícího ruského hlavního města, znovu objevuje bohatost ruského tradičního bohémského stylu. Potud nabubřelý reklamní text.

https://alibi-notes.webnode.cz/l/baiser-de-russie-guerlain/

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. února 2018 18:51

Já teď moc nezkouším nové vůně, spíš se vracím k těm starším. Přijde mi, že i tak mám vůní až moc.  A na to, že mi tak 7 let zpět nevonělo vůbec nic, jich mám mraky . Bodnutí u srdce už teda ani nehledám.  Přijde mi, že i u těch vůní, co se mi líbí si řeknu, že mám na poličce něco hodně podobného a nakonec po nich ani netoužím. Mám ještě teda spoustu přání a plánů, ale nemám ten pocit, že musím prozkoušet vše. 

Jinak tady čtu recenze a všechny jsou moc krásné a zajímavé. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:05

Lyric Man (Amouage)

V zajetí smaragdových slz …

Všudypřítomná chladná zeleň dýchající vlhkostí a vzlínající z letmé nahořklosti skrze dřevitě svěží aroma borovice. Jediná růže kýmsi zapomenutá na mechem obrostlé kamenné šedi. Květ uvadající němou opuštěností v zajetí smaragdových slz …

Jak ráda mám ženský protipól této vůně! Vášnivě rudou, sladce kořeněnou, živoucí růži … zde se však ztrácím v plazivých stínech smutku. Lyric Man je pro mě až takřka depresivní záležitostí.  

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:44

Korsičanka woman27 ak ste z houbigant objednávali, dostali ste prosím na mail potvrdenie o objednávke? 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:50

lemon29 Ano, potvrzení, že objednávku obdrželi a pak až balík - mezitím nic, až tak za 6 dní volalo DHL, že to vezou.

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:03

Korsičanka ok ďakujem, ja som objednala aj zaplatila ráno a zatiaľ potvrdenie objednávky nemám, tak im radšej napíšem 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:46

Dalia 

ad Lyric Man (Amouage)

Působivý popis a k němu skvělá fotka. Hned jdu hledat vzorek a zkoušet. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 07. února 2018 18:17

II-I Luci ed Ombre (Masque Fragranze Milano)

Začátek je překrásný, jiskřivý a barevný, připomíná atmosféru temného chrámu, kde se najednou rozsvítí tisíce světel a navodí slavnostní atmosféru.  Je cítit kovové kadidlo (řekla bych spíše směsici různých druhů a vůní kadidel). Tento, pro mě majestátní úvod však netrvá dlouho. Vůně se začíná na kůži zahřívat a sládne -  je to směs teplého kadidla a potom hlavně tuberózy, která však nemá šanci se stát omamnou, protože je po krátké době zasypána jemným, jen lehce štiplavým popraškem (zázvoru, pepře?…nedokážu rozlišit). A tam, někde v dálce, v pozadí stále cítím dozvuky jiskřivého kadidla. V této podobě a bez většího vývoje na mně vydrží vonět opravdu dlouho.

Když vůně začíná ztrácet dech, stává se suchou a vyprahlou. Pačuli s cedrem mi neudělá dobrou službu, připomíná mi to dozvuk chypre vůně, který mi nevoní. V této souvislosti si vzpomínám, jak jsem kdysi dávala přičichnout Fleur ke svému zápěstí a ptala se jí, ...to je vůně? To tak má vonět? To jako někomu voní? A ona se usmála a přikývla.:)

 

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:13

Vetyver (2015) (Le Galion) - svíravě nahořklý bergamot s levandulí a strouhnutou citronovou kůrou pokryly rozemnuté listy verbeny a vůně zjemněla pod nasládlým závojem. Po rozvonění se objevil i lehký svěže zelený vetiver a ač název napovídá, že by měl dominovat, opak je pravdou. Nadmíru příjemná svěže nasládlá bylinná decentní vůně na hranici unisexu a vůně ryze pánské. Ovšem mezi nikovky patří spíš jen svou cenou

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 07. února 2018 22:09

wendulka Micuska 

Taky jsem údajně saň, malá Napoleonka, takže podpadky a opojné vůně to jistí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. února 2018 07:02

janejane Ano, také si vzpomínám , zato Luci ed Ombre si budu muset připomenout.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 08. února 2018 12:27

Comme des Garcons 2

Před mnoha lety jsme u otevřného okna staré dílny přemýšlely s kamarádkou, jak by to bylo úžasné, kdyby existovaly opravdické metalické barvy. Ne stříbřenka v prášku, která se musí používat na odmaštěné sklo, míchat s hnusným lakem a stejně dělá pitomý fleky, ale dokonalá tekutá stříbrná barva, která háže takové odlesky, za které by se nemusela stydět ani Sněhová královna. Dnes jsou takové barvy běžně dostupné, ale žádná z nich není jako Comme des Garcons 2. V metalické a nádherně hladké lahvičce se skrývá tajná tektutina, která vytváří dokonalý stříbrný kovový efekt, aniž byste do ní ponořili štětec. Je jako kouzelná Alladinova lampa, která ovšem neskrývá úslužného džina, ale ledovou vílu a ta dokáže vykouzlit nejen dokonalé květy na okenním skle. Když jsem tuhle vůni zkoušela, v duchu jsem jí střibrným inkoustem psala tajné vzkazy. Chvíli to trvá, než se s kovovým inkoustem naučíte psát, ale ten efekt stojí za to!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. února 2018 13:36

Luna Krásná recenze !

CDG 2 jsem spotřebovala letos v létě, tak jenom nostalgicky přivoním k prázdnému flakónu (a do fotografií parfémů vkládám jednu starší momentku)...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. února 2018 14:15

Luna To se ti zase jednou povedlo. Až rozchodíš počítač, tak recenzi určitě ulož.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 08. února 2018 14:19

wendulka Provedu!

Ale bojim se od nich tedka dal zkouset...

Offline alibi blogger
Avatar
3957 příspěvků moje polička 08. února 2018 14:20

Luna Fleur  krásná fotka, ještě hezčí popis

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. února 2018 14:24

Luna Mno ale to bys měla. Minimálně alespoň ještě tu Wisteria Hysteria.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2018 16:21

Magnifica Lux (Gritti)

Chyť si mě a potom pusu mi dej,

polibek sladce medový,

se mnou si na kouzla života hrej

a květ utrhni mi nachový …

Modrofialová, zelenohnědá, bronzová … kolotoč barev a vůní, rozpustilost vytouženého jara. Vlahý vzduch vonící dřevem a zemí, sládnoucí po květinách, živoucí vším probuzeným. Sametový tón kosatce s jemnou medovou nuancí rozpouštějící se v mízách cypřišů. Je to krásné!

Cervanek
Avatar
08. února 2018 17:23

Dalia je to krásné Dali, jak popis tak ta fotka - nemohu se od ní odlepit

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2018 17:31

Cervanek Děkuji moc!  A vůni znáš? Je skutečně krásná a připomíná mi Bois d´Iris.