Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Cervanek
Avatar
08. února 2018 19:31

Dalia vuni neznam, znam od Gritti Doped Tuberose, coz je klasicka aldehydova tuberoza a ze vzorku Fenice

Nejak me posledni dobou chyta za srdce kosatec. Divala jsem se, ze tu Tvou maji na neos1911.

Ale momentalne mam STOPKU. Ale urcite vyzkousim. Diky za tip 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2018 20:09

Cervanek Mě kosatec za srdce bere neustále.  Ráda bych si časem znovu pořídila Bois d´Iris, který jsem neuváženě prodala.

Cervanek
Avatar
08. února 2018 20:29

Dalia Nekdy delame chyby s temi prodeji. To ja tez znam! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2018 20:46

Cervanek Ani mi nemluv!  Lituju prodeje hezkých pár vůní. A některé už jsou možná i nesehnatelné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. února 2018 10:50

Rosa Nobile (Acqua di Parma)

Za vůní květinové víly …

Citrusové zajiskření probouzí ospalé poupě. Na pomoc přichází pár krůpějí rosy a netrvá dlouho, než ke slunci obrátí svou tvář rozvitý květ. Obklopen nasládlou aurou krášlí svět a čeká na svou vílu … už je tu! Odkudsi přitančila éterická bytost a pouhý obláček fialkové vůně napovídá její přítomnost. Stačí se jen zastavit a srdce nechat běžet za vůní květinové víly …

Půvabná růžovo fialková kompozice!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:18

Dalia tTa to máš s Rosa Nobile velké štěstí  Na mně v ní hrozně zlobí ten cedr v základu . Jinak by to byla něžná růžička. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:21

wendulka Moc mi voní. Přijde mi podobného ražení jako Stella. 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 09. února 2018 14:41

Blossom Love (Amouage)

Třešňový květ, který nebudí dojem svěžího jara. Naopak je sladce prohřátý. První asociace byla krásná: déšť okvětních plátků třešňového květu se snáší na sluncem prořáté dřevěné střechy japonských pagod. Ovšem potom se mi tam objevil pěkný malý... kakánek. A už tam zůstal

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. února 2018 16:01

Prvé zoznamovanie sa s Vala's Enchanted Perfumery:

Gnógr-fysa: Názov by mal znamenať niečo ako  „výdatná  túžba“, respektíve prvý záchvev ľudskej túžby, ktorú zacítil lesný duch. Nuž, túžba je silná emócia. A toto je silná vôňa. Ťažkotonážny sladkozelený úvod, ružová pelargónia s galbanom, postupne sa vynára ruža. Vôňa zjemňuje, je cítiť jazmín a mimózu, ale potom sa vracia galbanum a znova naberá na sile, len v trochu inej tónine. Balzamy vytvárajú trošku lesný a veľmi hutný podmaz. Po čase príde „druhá vlna“ zjemnenia a skvetinovatenia, ale ani táto nepôsobí naivne. Výdrž dobrých 12 hodín, v drydowne pomerne nepochopiteľne cítim Nag Champu.
Milovníčky staromódnych kvetinovo-zelených vôní by mali spozornieť.

Bragi: Na úvod tón, ktorý ma preniesol do detstva – drobné čierne cukríky proti kašľu, ktoré mával starý otec v malej kovovej plechovke. Na to nastupuje ostrý Bergamot s veľkým B. Vôňa na to náhle zjemňuje, mäkne, prilnie ku koži jako flanelová košeľa. Jemne nasládla, ľahunko zadýmená, hebká, takmer nežná. Drží sa při koži. Označená ako pánska, ale pokojne unisex.

Idunn: Čerstvé, prskavé jabĺčko v machu. Rozkošná, hravá, iskrivá vôňa, ako spokojné veselé dieťa. Pri machovom vankúšiku rastie fialka, odtrhne ju a aj s ďalšími kvietkami si uvije venček a odtancuje-odskacká. Je označená jako unisex, ale na mužoví, ktorý má viac jako 15 rokov si ju úprimne neviem celkom dobre predstaviť.

Forseti: Rozmarín, tymián, drevo: kombinácia, ktorá ma spoľahlivo dostane do kuchyne:)....ak sa fakt veľmi odosobním, tak len do aromaterapeutickej lekárničky. Pôsobí domácky a upokojujúco, ale nie „parfémovo“. Skôr si ju viem predstaviť ako bytovú vôňu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. února 2018 16:25

alibi  "Ovšem potom se mi tam objevil pěkný malý... kakánek. A už tam zůstal" ...  

Myslím, že mám ještě vzorek, tak schválně jestli tam ten kakánek najdu. 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. února 2018 18:17

alibi  hehe, ja tu vuni neznam, ale zni to prinejmensim zajimave

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 09. února 2018 18:21

alibi 

Si ma pobavila  

...a tak krásne poeticky si začala..

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 09. února 2018 18:29
Reakce na Ayuri:

alibi 

Si ma pobavila  

...a tak krásne poeticky si začala..

Luna Dalia  jsem si jistá, že na ostatních je ta vůně poetická. Na mě se občas takto zvrhne nějaká kombinace dřev. Ale ten nepříjemný odér byl jen nepatrný, proto ta zdrobnělina 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. února 2018 19:07

Fleur Oriental (Miller Harris)

Přišel déšť …

Nasládlé tóny květin těžknoucí ve vodou prosyceném vzduchu, který jakoby houstne kolem hřebíčkově vonícího karafiátu. Aroma mokré hlíny přidává svůj nahořklý dech a snaží se porazit dotírajcí jantarově vanilkovou sladkost, která přichází neznámo odkud. Každá kapka deště pohlcuje všechny ty jednotlivé vůně kvetoucí zahrady, aby se sama stala půvabným parfémem přírody.

Květinová skladba temnějších odstínů, lehce tajemná a velmi krásná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. února 2018 19:10

alibi A já ji tak miluju . Kakánek tam zcela náhodou nemám. 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 09. února 2018 19:22

Renusatko když si ho odmyslím, je ta vůně krásná. Kupovat ji nebudu 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. února 2018 19:24

alibi To chápu. Tak nemůže se nám líbit všem všechno.  A  ušetříš .

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. února 2018 22:46

alibi A proto jsou na druhém obrázku ti holubi?

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 09. února 2018 22:51
Reakce na Luna:

alibi A proto jsou na druhém obrázku ti holubi?

​Dobrá práce.  Já věděla, že si toho nakonec někdo všimne .

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. února 2018 23:06

alibi Jak nakonec? Bylo mi to jasné hned. Ale ovonět jsem nešla - abych ho tam neměla náhodou taky:)))

Jinak je odstříkáno a připraveno k odvozu Písnu, až budu vědět, zda tam synek vyrazí už v po.