Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 14. února 2018 18:21

alibi Koukej ty Amouage popsat poradne, znam jen Dia a Interlude. Kde berete vzorky? Tez musim sehnat, to je desnej nedostatek, ze to neznam.

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 14. února 2018 18:43

Luna Až pojedeš do Prahy, vyzkoušej v Ingredients.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 14. února 2018 20:03

Luna to si s dovolením  nechám na nějakou masochistického chvilku 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 14. února 2018 20:41

Luna Já sem teda hodím všechny popisy co mám...myslím to mám kompletní, ale občas jen takové krátké postřehy a jak alibi to teda neumím. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:25

U Amouage jsem málokdy schopná rozlišit všechny složky, všechny jsou propracované, z kvalitních ingrediencí a závislé na počasí. I když se mi kolikrát nelíbí, tak určitou krásu nejde upřít žádné z nich. 

 Lyric Woman - Krásné složení, krásná vůně.  Kořeněná, aldehydová, což pro mě stále zůstává trošku pojem stará skříň, ale poslední dobou jim začínám přicházet na chuť. Aldehydová poloha netrvá dlouho, růže není omamná, i když je hodně důležitá. Není to uřvané, není to těžké. Rudá růže posypaná malinko skořicí. Zjemněná vanilkou, tonkou. Kadidlo? No je tam, ale určitě ne moc a určitě ne dominantní. Dokonce bych řekla, že je vůně jemná.

Epic Woman - Silná, ale krásná vůně. Mírně z ní cítím vůni z chalupy, věci uložené ve skříni, koření. 2018 zima...tak na tom, že je silná trvám, ale překvapilo mě, že je celkem sladká, až moc. Spojení koření, růže a vanilky mi vůbec nesedlo a strašně mi něco připomíná, jen nemůžu určit co.

Memoir Woman V začátku se mi zdál parfém silný až nenositelný. Směs nějakého koření a alkoholu s troškou citrusů. Pak ho zaoblily bílé květy, tady ve velice příjemné podobě. Převažuje koření a nastupuje styrax, který dodá vůni švih. Ještě bych rozpoznala dřeva a kadidlo a rozhodně bych ji nosit mohla.  

Beloved - Tahle je jediná bez letošního opakovaného zkoušení. Začátek téhle vůně je vzhledem ke složkám, které tam mají být, dost zvláštní. Cítím vůni starší kolínské, kterou používal můj dědeček. Okamžitě mi tím pádem přijde, že jde o pánskou vůni. Alespoň vím, že ji nebudu potřebovat, kamarádky asi nebudeme. Postupně odeznívá kolínská a přidávají se složky, které vůni zjemní. Nemůžu vůbec s jistotou najít ani jednu konkrétní ingredienci a říct, že ji tam cítím. Čím déle ji mám na ruce, tím víc se mi líbí. 

Dia Women - Koukám, jak blázen...jo, jo, jo. Proč mě minula a proč podle popisů nevypadá, jako něco pro mě a přitom se mi líbí. Tenhle typ vůně možná jen neumím nosit, ale vylitá v bytě na rukách a všude je nádherná. Něco mi připomíná. Krásná jemná aldehydovka. Nejsem schopná říct, co v ní je. Prostě kompaktní, nic nevyčuhuje. Z počátku je hodně mýdlová, ale celkem rychle přejde ke květinám a její mýdlovost mizí. Květiny jsou příjemné. 
Ubar Women - Překvapila, aldehydová v začátku cítím až mýdlovost. Mírně sladkokyselé ovoce tvoří podklad pro pestrobarevné květy. Jsou to hlavně bílé květiny, ale santal, vanilka a ambra jim dodají sladkost a barevnost.
Jubilation 25 Woman - Rázem se přenesu na nějakou exotickou dovolenou. Vůně je orintálního typu, kořeněná a nevšední.  Vetiver,  mi u vůní navozuje pocit pánské kolínské. Tady je ovšem umírněn ostatními složkami. Myrha a kadidlo dodává pocit návštěvy orientu a ambra potřebnou sladkost. 
Gold Woman - Vůně, která začne aldehydy má pro mě rázem ten punc vůně mojí babičky. Babička cestovala a ze světa si vozila kvalitní vůně. Bohužel já do dnes nejsem schopná tyhle skvosty docenit. Přesto nemůžu říct, že by se mi nelíbila. S 5 bych ji srovnávala jedině typově. V kombinaci s jasmínem a konvalinkou a růží se tomu opravdu až divím. Začátek je tedy silně aldehydová nálož na květinovém podkladě. Nejvíce cítím jasmín. Začíná se vkrádat mírně svěží a kyselý tón a aldehydy se stahují do pozadí. Mění se spíš na mýdlovou, ale svěží. Po chvíli, když se usadí je z ní další krásná vůně. Santal a ambra ji odliší od Chanelu.
Honour Woman - V začátku mám opravdu bílé květiny, které jsou hned doprovázeny ambrou. Takže nic zeleného ani příliš květinového. Malinko tuberózy, jasmínu i gardénie bych jí přiznala. Není v ní nic rušivého, je pěkná Za tu cenu jsou příjemnější letní květinové vůně.

Bracken Woman - mě překvapila, bohužel hooodně nemile. To je totálně silná, úderná vůně. Myslela jsem si, že mám lilie ráda, ale v tomhle spojení se mi značně zprotivily. A narcis na mně vylezl ve své ošklivé podobě moči. No začátek byl naprosto otřesný. Teď už asi 30 minut sedím a přemýšlím nad umytím. Všechno teď utlumuje kůže a není to tak strašné, ale jinak to manžel nazval zbraň hromadného ničení a prý to mám chránit, jak oko v hlavě, aby se mi to nerozbilo. . Omlouvám se milovnicím této vůně. 

Reflection for Woman - Nejjasněji je cítit omamná magnólie a fialka. Přesto bych vůni zařadila jako vodní. Jsou to takové svěží tóny jako po dešti v květinové zahradě. Rozhodně to není nic pro mě. Po dlouhé době se ztratí vodní tón a parfém se zjemní ambrou a santalem. Hned je z ní úplně jiná vůně.
 Interlude Woman - První závan byla skořice...nevím, kde se tam vzala, ale trvalo to jen krátce. I dál jsem cítila až kořeněnou vůni a nevím co to mohlo způsobit. Mám pocit, že tady zkouším úplně jinou vůni než všichni ostatní....žádné citrusy v úvodu. Hlavně vylezou bohužel ty živočišné tóny a vůně mi připomene silnou hovězí polévku s libečkem. Nic víc se nekonalo. 2018..tak ten libeček tam pořád mám, dívám se na složení a nevím, co by to mohlo způsobit, ale je jen v začátku. Tentokrát tam nemám koření, ale spíš opravdu štiplavý zázvor, slaměnky a sušené květiny. Taková suchá svatební kytice. Ještě není dlouho po svatbě, ještě pamatuje ten slavný den a když k ní přivoníme, tak se nám vrátí vzpomínka. Jak krásně jemně voněla růže, ve svatební kytici a kožené rukavičky, které ji držely. Jak jí doplnila vůně jasmínu, kolem kterého se procházelo do kostela v tom krásném jarním počasí. Vůně kadidla a santalu při vstupu do kostela. Je to prchavá vzpomínka na krásný okamžik. 

Journey Woman - svěží, květinově kořeněná, mírně sladká. Chvíli tam cítím zvláštní tón... gumy nebo kůže, který není ve složení. Možná to dělá nějaké spojení bílých květin, protože to mám ve více vůních. Naštěstí to netrvá dlouho a je z ní krásná hladká a příjemně sladká vůně. Zakončená je velice příjemně. Sladkou vanilkou s oříškovým nádechem, troškou tabáku a vše zabalené do pižmového obláčku a zakončené krásnou medovou vůní. Moc povedená. 
Ciel pour Femme - Překvapilo mě, že je květinová a přesto zajímavá. To asi moje oblíbená gardénie. Žádná z květin není nijak dominantní, prostě květinová vůně. Květiny jsou dost omamné a i po dlouhé době výrazné.
Myths Woman -Takový krásný barevný flakón a přitom vůně v něm je zelená až do černa. Narcis v začátku nezklamal, tentokrát cítím koňské stáje, včetně suchého sena. Mimo narcisu je to podzimní doba dušiček, hřbitov, kostel, vlhký mech, věnce z jehličí, smuteční květiny a hořící svíčky. Neřadila bych ji mezi chypre, nebo možná chypre po arabsku. Je zajímavá, nevšední, ale je vůbec na nošení?
Sunshine - Skončila u mě nějak nečekaně rychle jako dárek. V první chvíli jsem si říkala, že se dlouho nezdrží. Hořký pelyněk je zabiják. Hořko-kyselý úvod, kdy jsem přemýšlela jestli se půjdu umýt nebo se dřív otrávím, naštěstí trval jen chvilku. Tu chvilku jsem si ovšem říkala, že vůbec nechápu, proč ji mám ve zkušebníku, že se mi líbí a že jsem ji určitě zaměnila s jinou vůní. potom se vůně jako zázrakem změnila, začala být spíš mírně sladká, květinová. Necítím v ní klasický jalovec, spíš je taková trošku kořeněná. Svému názvu a barvě opravdu dostojí a určitě jí sedí. Po delším čase je pudrová, letní, takové to opalování, kytky voda a slunce.. Dlouho drží a celé odpoledne jsem si musela dávat ruku k nosu, abych si ji dostatečně užila.
Lilac Love - Přesná, pozdně jarní, zahrada. Pivoňka, šeřík a gardénie...růži nijak zvlášť necítím. Květinová část trvá jen chvíli a začíná koncert kosatce, vanilky a tonky. Za mě jedna z nejkrásnějších u Amouage. Je spíše jemná, nijak otravná. Prostě nádhera. Na mé kůži nemá dlouhé trvání, ale na oblečení krásně voní celou noc.
Blossom Love - Naprosto jí sedí ta barva flakonu. Připadá mi mléčná s nádechem třešní. Je to velice příjemná, krásná vůně. Čím déle ji mám, tím je krásnější, jemnější a sladší, ale ne otravná. Začátek je zelený, květinový, takový jarní. Potom postupně jdou všechny složky, přes amareto, bílou čokoládu, vanilku a ambru. Je něžná, ale vytváří příjemný obláček. Krásná i v horkém počasí.

Figment Woman - Ach bože. Amouage mi byl čert dlužen. Další krásná. Květinová. Bílé květiny ty já můžu. Miluju gardénii, miluju tuberózu, miluju kosatec. Toho všeho je ve vůni dostatek. Aromatický šafrán provází vůni celou dobu. Pepř tady nijak necítí. Malinko kadidlový nádech ji udělá moc zajímavou a nositelnou i pro ty, které bílé květiny úplně nemilují. 
Fate jsem měla asi špatný vzorek a zatím jsem neměla možnost ji zkusit znovu

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:34

Renusatko Cumim ako puk! A tlieskam! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:34

Renusatko Skvělé popisy!  Hlavně Lyric a Epic, myslím, vnímáme stejně.  

A díky Tobě mě zajímá Figment. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:36

Renusatko 

Hohó, paráda!  

Musím už konečně zkusit tu Bracken, jestli na mě bude pěkná nebo strašná, to mě zajímá.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:42

Ellen Bracken nemusí být vůbec špatná. Na mně celou hrůzu udělá narcis, to o něm vím. Jinak ona má složení moc pěkné a nic strašného v ní není. 

Micuska Dalia  děkuju, já to tak pokopírovala co u toho mám za poznámky. Takové spíš pro sebe.

Cervanek
Avatar
14. února 2018 21:44

Renusatko Reni, jsi skvělá a chtělo by to metál

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:52

Renusatko Ze pre seba! Kolko takeho "pre seba" este doma mas? Nastastie tato znacka ide mimo mna. Inak by som bola stratena.

Cervanek
Avatar
14. února 2018 21:57

Renusatko a mohla bys to dát i do  Značky a do recenzí - jsou to důležité informace pro každého, kdo váhá s nákupem, kdo shání informace. Takové poklady šušnit "pro sebe" je škoda.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 14. února 2018 21:59

Micuska Jj, tak to jsem si do loňska myslela taky, že to jde mimo mě. Jen já jsem teda měla vždycky ten pocit, že od nich je vše krásné, ale na mě silné a nenositelné. Potom loni přišly ty jarní novinky a vrátily mě ke zkoušení všeho

Cervanek Kde je ten smajlík, co se červená? Děkuji moc. 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 14. února 2018 22:23

Renusatko Zatial zostavam v sladkej nevedomosti. Skusala som len 3 Amuazky a dvihali mi zaludok. Momentalne som v stadiu, ze nic nepotrebujem. Nebudem radsej pokusat osud .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. února 2018 23:00

Renusatko Ty jo. Bezvadnej přehled.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. února 2018 23:59

Roger & Gallet: Amande Persane

Jak už naznačuje sám název, Amande Persane je vůní mandlového marcipánu, postrouhaného trpkou bergamotovou kůrou, ve kterém najdeme dokonce i kousky pistáciových oříšků. O to, aby nesklouzla do vyložené gurmánky, se stará vzdušný kosatec s cedrem.

ArteOlfatto: Black Hashih

Ačkoliv název slibuje psychedelický trip, Black Hashish je po dlouhou dobu spíše meditativní zelenou kadidlovkou s pryskyřičnatou šedou ambrou. Během rozjímání v její přítomnosti s fialkovým věnečkem ve vlasech je jedinou povolenou drogou tabák s koženými tóny a čerstvě upražená káva. Spirituálnost okamžiku jen malinko narušuje kapku bizarní fakt, když si v další fázi uvědomíte, že se nacházíte ve skladišti ztrouchnivělých pneumatik.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 15. února 2018 08:12

Renusatko Tleskám,ReniAž se mi vrátí čich - dnes totálně nic, vrátím se k těm mnou zneuznaným a téměř po 2 letech znovu vyzkouším:)

Opět - po kolikáté už? - bráním Bracken celým tělem:)))

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. února 2018 08:18

Korsičanka já pod to psala Ellen Bracken nemusí být vůbec špatná. Na mně celou hrůzu udělá narcis, to o něm vím. Jinak ona má složení moc pěkné a nic strašného v ní není.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 15. února 2018 08:21

Renusatko To já přece vím, v létě ji miluju V zimě mi ji nahrazuje občas Solleil de Jeddah.

A takový Narcis Noir od Carona bych moooc ráda vyzkoušela

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. února 2018 08:23

Korsičanka Ještě jsem ji mohla možná vyzkoušet na oblečení, ale vzorek už jsem poslala dál. Tak třeba někdy.