databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

La Tulipe (Eau de Parfum) Byredo

La Tulipe (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2010
určení: pro ženy
hlava: rebarbora, brambořík, frézie
srdce: tulipán
základ: světlá dřeva, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (12.12.2018 )

Kytice pevně uvázaná a v ní svěže zelené drobné květy v pudrových barvách. Je vystavená ve stojanu uprostřed květinářství, zároveň z okolí se mísí vůně zeleně a čerstvě zalité zeminy. Vůně sice zpočátku vypadala jako něžná, ale po rozvonění nabrala na intenzitě a je to tedy síla...

Avatar
slniecko (27.3.2018 )

Začína jemne šťavnatou rebarborou, ktorá takmer okamžite prechádza do nežnej jarnej frézie. Ani táto fáza netrvá dlho a vylúpne sa jemne púdrovo krehká kvetinová vôňa - asi ako keď človek privonia k plovým tyčinkám uprostred tulipánu. Nádherá jarná vôňa, v tomto ročnom období jedna z mojich stálic.

Avatar
Renusatko (10.7.2017 )

Vůně je rozhodně květinová, malinko zemitá, se slabým závanem citrusů. Naprosto navodí pocit, jako když vstoupíte do květinářství. Při řádném nasátí vůně ucítíte frézie. Určitě je poznáte mezi ostatními květinami. Po chvíli zůstane už jen směs krásných jarních květin a tulipánů. Žádná nevystupuje výrazně. V tu chvíli už si nos zvykne a cítí i jiné vůně v květinářství. Proutěné košíčky, čerstvě zalité zelené květiny.

Avatar
alibi (10.7.2017 )

Květy tulipánů mám moc ráda a byly mou kyticí svatební. I k vůni jsem měla potřebu se vracet.

Saskie zvedne ze stolu jeden z náčrtů svého muže a pozorně ho prohlížejíc, vrásky na čele, prochází se po jeho ateliéru. Rozhlédne se. Na plátnech jsou samá trudnomyslná témata, zamyšlené pohledy, smrt. "Prý šerosvit, říkal. Spíš šero, než svit.", povzdechne si nahlas. Chtělo by to tu osvěžit, přivést ho na jiné myšlenky. Aspoň květiny, kdyby tu měl. To je ono! Bílé květiny. Čerstvě utržené, ještě s kapkami rosy, plné života. Popadne proutěný košík a spěchá na trh.
Květinářky pokřikují, smějí se, nabízí své zboží. Saskie zamíří mezi stánky k překrásně vonícím velkým kyticím bílých frézií. V tom její oko spočine na jedné květině. Není utržená. V květináči zasazená nevzhledná hlíza a nad ní, na svěžím zeleném stonku, se v mírném vánku chvěje křehký květ. Vypadá, že je neskutečný a dotkneš-li se ho, rozplyne se. Voní jako ráno, jako rozbřesk, jako hlína, z níž vyrůstá, jako voda, která ho vlaží. Jako život.
Očarovaná jde a květinu koupí. Dá za ni všechny peníze. Utíká domů, postaví vítězoslavně květináč s tím jedním kvítkem mezi palety a štětce. "Muži, pojď honem, pojď se podívat! TO je TEN Tulipán! Víš, ta novinka. No tak poběž honem! Rembrandte!

Na začátku cítím frézie, silně a krásně. Jenže tahle vůně rychle ustupuje. Nevím, jestli takhle voní tulipán. Spíš cítím karafiát a trochu i kosatec, podobně jako v Après L'ondée, jen bez proklatého anýzu. Cítím zalitou půdu a svěží vzduch. I představa květinářství s vůní květin a mírně nahnilých stonků je mi blízká. Výdrž dost dobrá.

Avatar
wendulka (25.2.2017 )

Úvodní svěží fáze s rebarborou a frézií mě moc neoslovuje, nicméně po pár minutách ji brambořík skutečně převede ke kytici čerstvě nařezaných, rozkvetlých tulipánů s kalichy, plnými pylu s nezaměnitelnou vůní, prohřáté od slunce (kašmírové dřevo) na dlouhých zelených stoncích. Škoda, že tyhle tulipány na rozdíl od Khaleejah (Arabian Oud) tak rychle odkvetou.