Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. března 2024 01:02

euridike Miru ďakujem!!! 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. března 2024 03:40

Mystic Sugar Coreterno

je jako

Joop! Homme

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 26. března 2024 15:01

Papírek navoněný Acne Studio pro FM mám už skoro týden v kabelce a celá teď voní jahodově jako rtěnka s pomerančovým květem. Poněkud překvapivé (a až prvoplánově líbivé) vyústění, které bych zrovna od téhle značky fakt nečekala. Kdyby mě někdo pověřil výběrem jména pro tuhle vůni, napadla by mě Misia, tu už má ovšem bohužel Chanel.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. března 2024 20:04

Ambra del Nepal Spezierie Palazzo Vecchio 

Ambra...

...chviličku surovější, lehounce drhnoucí svojí animálností a současně jemně osvěžená kořením.,

sytá a lahodná všemi ingrediencemi, jež se vzájemně prolínají, v momentě se spojí v jednolitý celek -

ve vlahém, měkoučkém vintage akcentu se taví houževnaté listy pačuli naměkčené kadidlovou pěnou, nasládlé vanilkou a teplé živým tělem.

...tělesná

...naslanělá

...teple mechovo chyprová

...vlahá

...sálající

...pryskyřičná

Na kůži se usadí do intenzity intimní,

ale naléhavě intimní,

tiše hlasité...

(a zvláštním způsobem svěží. Nebo živé.?..)

Typově Marconi 3 Profumi del Forte...

...prostě Itálie

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. března 2024 07:46

Angel DUST Fugazzi

... mainstreamová, rozumej - snadno nositelná verze, typově, vůně Smart Andrea Maack.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. března 2024 08:28

...pouze vzorek tělového mléka,

ale pokud by na mně takto voněla i samotná vůně, resp. nejvíce poslední řádek s trochou z řádku prostředního ve složení, tak by to bylo krásné moc! -

MyLo Laboratorio Olfattivo

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:04

Else Francesca Dell´Oro

...nastrouhaný jemný bergamot s mandarinkovou, pouze mírně nasládlou, šťávou s delikátními načajovělými podtóny - chuťově radostné.

Ve chvilince mám dojem, jako bych onu tekutinu pila z kovového poháru, akcent chladivého kovu je opravdu patrný - je to jemně zvláštní, ale příjemné.

Vůně se zklidní, usadí tiše na kůži a jen nepatrně vydychuje,

vše se ponoří do jakéhosi navláčněle prašného oparu -

naměkčelý něžný/dámský tabák,

vlahý pylový koncentrát z champaky,

karafiáty žluti blond a sytě oranžové, jejich zoubkaté květy natěsnané do skleněné nádoby, zality tekutou, zlatě pableskující ambrou a zakápnuté černorybízovou esencí...

...melancholie, něha, ženskost, oblost, pružnost, povzolné vlnění, tiché jiskření, nostalgie.

Zlatá, elegantně bezgravitační chypré

(pro mě tahle vůně není, ale krásná je)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:15

Rhizome 06 Rhizome

...lahodný, delikátně luxusně naalkoholovělý kosatec,

heboučký, vláčný, velmi mírně nasládlý.

Zero zelena, zero drhnutí, zero jakýchkoliv rušivých tónů.

V momentě se ona zmaltňující naalkoholovělost mění, elegantně přechází do roviny konejšivě čokoládové,

ale čokolády tekuté, s tím, že si v sobě trochu nějakého kvalitního drinku ponechala...

(nagurmánštělou barvu vůně přikládám kombinaci kosatce, ambry, myrhy, vanilky a pižma. Vzdáleně podobno vůni Equstrius, ve které má kosatec také výrazné tóny afrodisiakální cukrovinky...)

Iris z úvodu zmizel a zůstala velmi příjemná, něžně pižmová, nagurmánštěle ambrová vůně, hedvábně hladká jak pokožka milované osoby...

Veliká škoda intimní intenzity.

Protože to je nesmírně fetovací...,

nádherné!...

(něco na způsob původní Tocade bez vintage ladění)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. března 2024 07:34

Don´t Ask Me Permission Simone Andreoli

...sice není uveden, ale úvodní tóny mám jasný guajak, guajakové dřevo - lehce kouřové, zlatisté, sladké, balzamické, delikátně pichlavé

(a nebo - leda by to umíchali z ambry, ylangu a ohořelého santalu)...

...pak teprve, jako by do něj se začnou vpíjet pomerančová, limetová šťáva a cukr.

Fakt sypaný bílý prášek, jeho vůně a jeho schopnost příjemně zvýraznit a zaoblit chuť ovoce.

Po chvilince se ovocnost více prokreslí zásluhou maracuji a broskve - ne, že by jste vyloženě vnímali tyto plody, ale pomeranč už sólo nemá...

...pak - možná západ slunce nebo bar a

míchaný drink,  a

cítím v ústech i kov a

dopředu nachlazené sklo,

siesta...

Pěkná, kvalitní ovocná vůně - všechny ingredience jsou konzistence tekutého, lehce olejovitě mazlavého medu, zpod kterého se sem tam blýská guajak(a nebo alespoň dřevo ebenové, tvrdé a černé...)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 07:24

ad 

Ambra de Nepal

- je to mix vůní

Amber Absolu Tom Ford +Patchouli Magnetik

v méně hřmotné/v kultivovanější, jemnější podobě.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 21:42

Miru Ambra del Nepal byla zhavy kandidat na koupeni. Nakonec jsem vzala Tuberosu, ale i Ambra je dobra!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 04:06

Luna 

...však já ji také díky Tobě koupila, naslepo

Jelikož jsem zkusila Tvoji Tuberosu("ochutnala" kvalitu), chtěla jsem ne příliš drahou vůni, kdyby to neklaplo, a pak jsem lovila ve složení, aby mi bylo sympatické, takže jsem načetla recenze na Ambru a

(mám jednoho oblíbence na basenotes, na toho hodně dám),

riskla jsem to.

To je taková radost, když člověk narazí na kvalitní vůně!

(Ambra del Nepal, Macaron, Exstasyx),

to je prostě krása...

(takže jsem se opět utvrdila v tom, že plno vůní, co je na trhu, je prostě ošizených na kvalitě surovin i zpracování - intenzita, výdrž, ne zřídka vykrádají parfuméři i sami sebe/opakující se motivy pod hlavičkou jiné značky, atp. ... Hlavně ať se vyleze s novým flakonem, noví zájemci/kupující = byznys(?...) )

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 14:58

Miru A objednavala jsi na oficialnim webu? Premyslim, ze si udelam radost tou Vagnilia e fichi.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 15:45

Luna 

...na 50ml. Ale balíček přišel  až za tri tydny. Protože zrovna tu vůni museli dovést z jiné prodejny...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 19:45

WAVECHILD Room 1015

Recenzi na tuto vůni se snažím napsat už týden, ale je to marný, nedaří se, což zcela výjimečně nepřisuzuji sobě, ale přímo Wavechild, protože ta vůně je s prominutím úplně blbá. A zbytečná. Kokosová voda s několika krystalky soli, vlezlý syntetický mefloun a cedr. A je to o to smutnější, že značka slibuje Huntington Beach, surfařské gangy, bikery a oslavu svobody, kreativity a rebelství. Tomuhle neuvěří ani čtrnáctiletá Penny z Nebrasky, která sice ještě nikdy v Kalifornii nebyla, ale ví, jak voní vítr, slunce, voda a radost z prvního skejtu, i když na něm jezdíš jen po ulici, v níž bydlíš, ale ten pocit, ten pocit...

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 19:53

euridike Ale daří .  Pryč od ní.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 10:09

Paradiso (Pigmentarium) - na malé proužky nakrájená kůra ze šťavnaté klementinky a grepu, později na prach roztlučená jalovčinka a byliny....dohromady je to taková hodně grepová Eau d´Hadrien nebo nebazalková AA Mandarine Basilic. V dojezdu pak došlo na další mámení pekelné -  grepem a vetiverem důkladně vypodložená variace na Terre d´Hermes. Mít 3 své oblíbené vůně v jednom flakonu je sen....a v tomto případě snem zůstane, protože ač na mě citrusové vůně obvykle velmi dobře drží, tak zrovna tato musí být výjimkou potvrzující pravidlo. Bohužel...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 10:49

salvia 

Díky, miluju vůně evokující atmosféru pobřeží, pláží atd., od téhle značky jsem čekala víc než špatně zpracované klišé. Doufám, že si spravím náladu při zkoušení Cherry Punk. :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 15:51

jerry Také jsem v Paradisu cítila Terre (viz moji recenzi), a také bohužel vše mělo krátký průběh...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 18:34

Fleur 

Všimla jsem si