Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 04. února 2017 18:29
Reakce na wendulka:

Objednávala jsem si dva sety z eshopu Ingredients  Ale nejsou to už další vůně od Francise. Mám tam třeba Floriental, Adéhyx, Chemise Blanche, ty nové růže od Dyptique co jsi už zkoušela, když jsme tam byly naposled + Ofrésii, něco od Kiliana a Myths Women (asi chci zase zažít šok)... Pořád mám útlum, mohla bych patrně rozprodat třetinu poličky a nechyběla by mi

Ale ten Baccarat - asi se na jaře neudržím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. února 2017 22:08
Reakce na Evanilla:

To sis hezky vybrala.

Tak to já už nemám z poličky co zredukovat. Každá by mi už asi chyběla.

No kdybych ten Baccarat kolem sebe cítila, bývala bych si ho pořídila už dávno.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 05. února 2017 09:31
Reakce na Evanilla:

" Pořád mám útlum, mohla bych patrně rozprodat třetinu poličky a nechyběla by mi "

Toto je tak zhruba, ako keby si môj stav popisovala....ako skúšam rada a do istej miery aj sú vône, ktoré by som si kúpila, len....neviem sa nijako zbaviť vôní z police, akože už tam asi nemám žiadnu, ktorá by sa mi nepáčila, len už je to nuda točiť dookola a bola som zvyknutá z času na čas sa niečoho zbaviť a poriešiť iné a nejako mi to v poslednej dobe nejde.

No a nie a nie sa donútiť si "prihromadiť" ďalšiu za takých okolností, maximálne sa odhodlám na kde-tu nejaký odstrek.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. února 2017 11:31
Reakce na slniecko:

Úplně chápu... Já bych uvažovala o koupi tak 5 parfémů, ale žádný mě tak úplně nevzal za srdce. A moje poslední nákupy od léta - hm, úplně klidně bych se bez nich obešla, nejprve nadšení a teď je na sobě nemůžu vystát. Nosím spíš lehčí vůně - a i ty mě leckdy obtěžují. Sem tam nějaký odstřik, spíš vzorky a holt šetřím (respektive dost utrácím za jiné věci podobně zbytného charakteru...)

Ale zrovna vůně MFK si myslím, že jsou krásné a hlavně nositelné i při takových "stavech" a že investovat do nich se vyplatí, takže tady jsem na vážkách

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. února 2017 11:35
Reakce na wendulka:

A zkoušela jsi BR 540 i teď v mrazech? Já ho cítím hodně, mnohem intenzivněji než na jaře. Krásně drží na svetrech, šálách...

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. února 2017 12:10

Mně se Baccarat líbí, ale někdy mi vyznívá dost do slana a až příliš minerálně, a to mě vždycky zchladí, takže si vystačím s menším množstvím a jednodenním navoněním se jednou za čas. Zato moc ráda ho potkávám na Cinkje. Na ní se rozvoní fantasticky.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. února 2017 12:20
Reakce na Evanilla:

Ale zrovna vůně MFK si myslím, že jsou krásné a hlavně nositelné i při takových "stavech" a že investovat do nich se vyplatí, takže tady jsem na vážkách 

Mně se od FK líbí prakticky všechno. A čím dál víc oceňuju i ty jeho jednodušší vůně, jak jsou pěkně namíchané, jakou mají výdrž, jak příjemně se nosí...  (A la rose, Pluriel, Amyris...). 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. února 2017 12:56
Reakce na Evanilla:

Zkoušela. Ona drží skvěle, to jo, ale ten obláček kolem mně prostě neudělá.

"A moje poslední nákupy od léta - hm, úplně klidně bych se bez nich obešla, nejprve nadšení a teď je na sobě nemůžu vystát."

To myslíš Angel Muse, Lalao, Carpe Diem nebo i Oud Satin Mood? Tak si je zkus odložit znova do toho tepla, až bude víc slunce, než to s nimi definitivně vzdáš.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. února 2017 13:05
Reakce na domenica:

Naprosto souhlasím, a zrovna A la rose mi taky nejde z hlavy. Na jednu stranu si říkám, že je dost drahá na "svěží růžičku", ale když ono na ní něco je...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. února 2017 13:11
Reakce na wendulka:

Myslela jsem Lalao a Carpe Diem, tu jsem snad od Vánoc ještě neměla na sobě, nejde mi to... A u Lalao uvažuju o prodeji :-( Jinak ty další dvě jsou naštěstí v pohodě. Uvidím, třeba se mi zase změní chutě, momentálně nosím hlavně Chanel a podobný typ vůní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. února 2017 16:01
Reakce na Evanilla:

Takhle jsem to měla s Arabesque. Čekala jsem na ní od předloňského podzimu, kdy jsem jí vyzkoušela prvně, až do loňského jara - kvůli slevě, že anoa pak jsem na ní s nošením čekala až do loňského podzimu a zimy, protože jsem věděla, že přes léto bych ji na sobě nesnesla.

To samé fíkovky. Pure Mariposa a Figuier Ardent nebo konvalinky v téhle roční době odstavuju. To samé Brulure de Rose. Tu jsem si v létě pořídila znovu, protože jsem jí kdysi prodávala. Na podzim při teplotách kolem deseti stupňů jsem se z ní rozplývala blahem, pak jsem jí vytáhla znovu, jak uhodily mrazy a už to nešlo. Takže jsem jí odstavila.

Ale zbavovat se jich nechci, protože vím, že jak mrazy skončí, tak mě to zase chytne a naopak na lavičku půjde Tonka Imperiale, Prive Amber Ylang Ylang, i ta zmíněná Arabesque - prostě ty, které nosím teď.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. února 2017 16:06
Reakce na domenica:

Tak to moc děkuji, potěšilo mě, že to tak vnímáš. Já Baccarat totiž miluji, je to jedna z vůní, kterou bych nedokázala oželet. Vlastně hned za Shalimarem. Líbí se mi její jedinečnost i proměnlivost, v každém počasí vyznívá jinak a vnímám jí ze sebe celý den. Zkrátka parfémová láska .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. února 2017 16:19
Reakce na Evanilla:

Vůně Kurkdjiana jsou opravdu krásné a vracím se k nim často i díky kolekci, kterou mě už druhý rok obdaroval můj muž. Jak on říká "parfémová bonboniéra" a to pojmenování mi příjde trefné. Vybereš si, na co máš zrovna náladu a chuť .

Ta poslední z roku 2016 obsahuje i novinky  - tj. Baccarat, Grand Soir a Petit Matin. Vychází velmi dobře i cenově a o tom, jak to vypadá, ani nemluvím. Prostě krása . Třeba to je cesta......

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:04
Reakce na cinkja:

to je moc pekný darček!!!

Offline bubena
Avatar
143 příspěvků moje polička 06. února 2017 12:18
Reakce na cinkja:

Tak to moc děkuji, potěšilo mě, že to tak vnímáš. Já Baccarat totiž miluji, je to jedna z vůní, kterou bych nedokázala oželet. Vlastně hned za Shalimarem. Líbí se mi její jedinečnost i proměnlivost, v každém počasí vyznívá jinak a vnímám jí ze sebe celý den. Zkrátka parfémová láska .

 mam to iste s Rouge Baccarat.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. února 2017 19:27
Reakce na bubena:

A brzy bude i tělový krém s parfemací Baccarat .

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:15
Reakce na cinkja:

Tak to jsem neměla číst...

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:21
Reakce na cinkja:

No pane jo! Tušíte kdy "brzy"? Díky moc:-)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:39
Reakce na Victoria:

Za sebe doufám, že to bude opravdu brzy, ale blíže netuším. Ta informace mi ale udělala velkou radost .

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 06. února 2017 21:46
Reakce na cinkja:

Chápu, mně jste tou informací moc potěšila, budu to sledovat:-) Ta vůně je skvělá!