Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 07. února 2017 15:17
Reakce na domenica:

Taky nejsem na "aqua". Ale tahle je opravdu příjemná a fajn a je jako ta "bílá košile, kterou si můžeš vzít do "přísného" kostýmku stejně jako k letní kolové sukni, když si ohrneš rukávy a rozepneš pár knoflíčků.

AQUA CELESTIA

Recenze: http://guerlinade.cz/2017/01/16/maison-francis-kurkdjian-aqua-celestia/

Vzorek Aqua Celestia a set vzorků od Sylvaine Delacourte leží na mém stole už nějakou dobu a občas jimi prokládám mé současné oudové období . V obou případech je to dobrá volba, která přesně naplňuje mou potřebu si od výrazných (nejen) oudových vůní "odpočinout".

Aqua Celestia je rozhodně nekomplikovaná, čistá vůně. Svěží jí vnímám jen zpočátku, především limeta s mátou je poměrně výrazná. Trochu jako mojito ve flakónu. Pak už ale na mně vyznívá dost zastřeně a poměrně sladce. Občas probleskne ovocný tón, mimózu nevnímám téměř vůbec. Pohodová, klidná a příjemná vůně.

Přeci jen však potřebuji asi více vzrušení. A tak z kolekce Aqua pro mě stále jednoznačným vítězem zůstává Aqua Vitae Forte. Kdo ví, třeba Aqua Celestia Forte překvapí více .

Offline bubena
Avatar
143 příspěvků moje polička 08. února 2017 00:06
Reakce na cinkja:

nic som necitala

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. března 2017 20:07

Ruka v rukávě. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 20. března 2017 20:35

Prosím minutu ticha...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. března 2017 20:42
Reakce na Ellen:

... a teď se budeme bát, co tohle spojení přinese.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 21. března 2017 11:34
Reakce na domenica:

Ach jo!!! 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. března 2017 18:10
Reakce na domenica:

No dobrá zpráva to rozhodně není. Jestli LMVH provede něco podobného jako Korejci u Annick Goutal nebo Puig u L'Artisan, tak potěš koště. Aspoň, že se Frederic Malle u Estee Lauder zatím drží. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 23:54

Tělová řada vůní À la rose, Amyris femme a Aqua Universalis se rozrostla o tělový olej a vlasovou mlhu.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. května 2017 11:32

Zkouším OUD Satin Mood, nově ve verzi extrait de parfum, a jsem okouzlená.  Ta vysokoprocentní sladkost z verze eau de parfum, hutná až skoro k nevydržení, ale zároveň přitažlivá, takže se mi to pořád ještě líbí (jen mohu nosit jen občas a nárazově), tak ta je tady velmi šikovně utlumená,  přičemž všechny složky zůstaly na svém místě. Jen jsou ve svém dokonalém propojení ještě hladší a hladivé, vláčné a požitkářsky hřejivé.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. května 2017 11:48
Reakce na domenica:

OUD Satin Mood je v téhle verzi dokonalý .

Ta vůně se mi líbí hodně, mám jí moc ráda i ve verzi EDP, ale vyžaduje lehčí ruku a souhlasím, že i častější odpočinutí. V zimě mi dělala společnost poměrně hodně, teď jí aplikuji spíše jako parfém a užívám si její další podobu rozvinutou teplem. Ale z prvních zkoušek extraitu jsem také nadšená a o to více se znásobilo i moje těšení na extrait Baccarat Rouge .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:59
Reakce na cinkja:

Už ho mají i v Ingredients? Já jsem koukala, že Francis to balení přetvořil a šel s cenou čistého parfému na dost přijatelnější úroveň.

Safra, vy mě lákáte, když se obě shodujete, že ta intenzivní sladkost, která mi v eau de parfum vadila, je tady utlumená.

A já to zrovna dnes do Ingredients asi nestihnu. Tak budu muset vydržet asi až do čtvrtka.

No a na Baccarat Rouge se v téhle nové cenové kategorii též velmi těším. U něj bych snad to mé osobní Kurkdjianovské osobní prokletí mohla konečně zlomit.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:15
Reakce na wendulka:

Už od začátku května . Ona kolekce těch oudových extraitů byla v tomto balení od samého začátku, Satin Mood jí jen rozšířil. Doufám, že u Baccarat to bude stejné.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:17

A od začátku května je dostupný i Baccarat Rouge tělový krém .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2017 20:08
Reakce na cinkja:

Aha, tak proto. Já tam byla naspoled na konci dubna, když jim přišla Bossom Love. Vůbec mi to časově nevycházelo.

Ale dnes jsem tam přece jen stihla zaskočit vyzkoušet a musím potvrdit, co jste s domenicou psaly. Ten čistý parfém je vážně skvělý. Sladká je Oud Satin Mood v této koncentraci pořád, ale už vůbec ne vlezle.

Takže jsem si taky odnesla vzorek na hlubší prozkoumání.

Jestli podobně Francis zapracoval i na té Baccarat, hlavně teda na intenzitě, byla by to hotová fantazie.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 16:27
Reakce na wendulka:

Máte někdo zprávu, že bude k mání Baccarat v extraitu??? To si opravdu neumím představit tu sílu...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2017 16:34
Reakce na Korsičanka:

Má být na podzim. říkal Jakub. Tak předpokládám hned září. To tak většinou začíná druhá parfémová sezóna.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 16:58
Reakce na wendulka:

Díky, budu se tedy těšit:) Už takhle je to v kombinaci s krémem síla a trvalá nádhera

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2017 18:22
Reakce na Korsičanka:

To mi navrhoval ten slovenský asistent, když jsem říkala, že Baccarat kolem mě nedělá ten obláček (i jsem Ti to myslím psala v SZ), že mám zkusit v kombinaci s EDP ten tělový krém, ale já chci právě nejprve počkat na ten extrait.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. května 2017 18:27

Baccarat Rouge sa mi páči, ale pred ním ešte určite potrebujem Amyris a Grand Soir. No tiež som zvedavá na extrait  

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 19:09
Reakce na wendulka:

Tak se pak lehce:) přestříknem a máznem obě a na osobním setkání porovnáme/prolneme naše obláčky