Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. března 2016 10:49

Však je mi jasné, že kdo má rád tenhle žánr, tomu se líbit bude - zpracovaná je dost dobře! Ale já to bohužel nemůžu, ze stejného důvodu se zbavuji Portrait of a Lady - prostě tam potřebuji tu radost, jinak mně to nic pozitivního nedává a pak takovou vůni - v celém flakonu - nepotřebuji. Bych řekla, že totiž sama mám těch temných nálad až až, že to nechci přiživovat Skutečně jsem si všimla, že třeba POAL ve mě vyvolává nepříjemné, vyloženě černé myšlenky a když jsem s ní párkrát šla spát, měla jsem ošklivé sny.

No ale oddychla jsem si, že nepotřebuji - myslím že dva vzorky ze čtyř je až až 

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 26. března 2016 11:12
Reakce na Evanilla:

já právě na tyhle nálady nemůžu nic veselýho/optimistickýho. a morálně trpím, že POAL na mně nevoní (velmi).

vanilku a kytičky si nechám na lepší dny

a dva ze čtyř? no to je hezký, poloviční úspěšnost

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. března 2016 12:03
Reakce na Evanilla:

APOM Pour Femme

"Analgetikum pro křehké a neutěšené stavy duše."

To sedí.

Pokud jde o Oud Silk Mood, musím říct, že ta se mi jediná z tého oudové kolekce líbí, ale vzhledem k tomu, že mám Portrait of a Lady a rozumím si s ní, tak další temnou vůní tohoto typu nepotřebuju. A když pouštíš Portrait, tak mi bylo jasné, že nebude pro tebe stejně jako Aqua Vitae Forte, i když v té mně osobně nezabíjí tu krásnou úvodní slunečnost ani tak kardamom, jako spíš hořký semiš, který v ní cítím.

Ale abych se ještě vrátila k Oud Silk Mood, potažmo k Francisovým růžím. To jsem zjistila už loni, že ty jeho působí přes zimu melancholicky, až kovově ostře, zatímco v létě obrátí o 360 stupňů a jsou veselé a zářivé. Takhle jsem si loni pokazila vztah k Lumiere Noire, že jsem jí vytáhla dvakrát v zimě a bylo po lásce.

A Baccarat Rouge 540 a APOM jsou právě dobré v tom, že s nimi tyhle věci, jako je roční doba aj., řešit nemusíš.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. března 2016 13:28
Reakce na wendulka:

Tak i tobě přijde Oud Silk Mood temná?  Zařaditelná do skupiny temných růží s Portraitem? Když se pokusím odhlédnout od svého "vzpomínkového zatížení", tak já tam tu temnost nemám a spojitost s Portraitem vidím jen v růži obecně. A to je jako nic. Portrait je těžká, sametově rudá, vínová, dramatická růže, podaná hlubokými a pomalými tóny. Oud Silk Mood je hořkosladká, dráždivě trpká, přitom jemná, podaná ve svižnějším a oktávu vyšším provedení. Vlastně pokud jde o tu tíhu/netíhu,  vnímám ji podobně jako třeba Rose Barbare.

Jinak oudová kolekce se mi líbí opravdu hodně. Jen jednu vůni, kdyby zmizela, bych nepostrádala. Ostatní se mi buď líbí a je mi v nich krásně anebo mě alespoň fascinují a občas neodolám a dokola se k nim vracím.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. března 2016 19:08
Reakce na domenica:

No v kontextu toho, co Francis běžně tvoří, ano. Vesele/optimisticky na mně rozhodně nepůsobí téměř žádná oudová růže, určitě ne v téhle roční době a o to Evanille šlo. Proto jsem tipovala, že si asi úplně nesednou.

Já to nemyslela tak, že by si byly podobné, to vůbec. Ale když už ji Evanilla zmínila a já ji zrovna mám a vlastně i ještě Noir de Noir a teď The Night, tak už žádnou další růži s oudem, ať už více či méně dramatickou na poličce nepotřebuju, protože mám ty nejdramatičtější. Z toho důvodu jsem se i nakonec rozhodla, že nepotřebuju ani Kilianovu Rose Oud.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 26. března 2016 19:58

Jo, jo, pochopila jsem to asi správně, psalas o Oud Silk Mood jako o temné vůni typu Portrait of a Lady, tak jsem se jen ujišťovala.  Já prostě Silk Mood, stejně jako třeba jinou Kurkdjianovou růži - Rose Barbare - vnímám odlišně. Klidně můžu mít všechny tři a nebudu mít pocit, že se překrývají: temná kořeněná růže - oudová růže - růže s pačuli. Optimistické a veselé bych je ale rozhodně nenazvala. Takové mi přijdou některé Allegorie, kolínské, barevné lehké květinovky...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. března 2016 12:51
Reakce na domenica:

A já jsem ráda, že jsem měla možnost vyjádřit se přesněji. Kolikrát takhle po sobě něco čtu a přemýšlím, jestli by to nešlo vyjádřit lépe a případně přepisuju.

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 02. dubna 2016 17:27

tak jsem si rovněž objednala vzorky a ze složení Baccarat Rouge 540, APOM, Lumiere Noire a Amyris to u mě jednoznačeně vyhrála APOM femme. Baccarat na mně teda moc slavně nevoní...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. června 2016 23:22

Ciel de Gum

S vůněmi, které Francis Kurkdjian vytvořil v rámci svojí značky, mám problém, že buď jsou pro mne málo intenzivní a příliš jemné (APOM, Baccarat Rouge 540), v opačném případě zase nenositelné (Absolue pour le Soir) nebo potřebují jen jedno specifické roční období, aby se dobře rozvoněly (Lumiere Noire). Ciel de Gum je v tomhle případě výjimka. Nepodobá se ničemu, co Francis dosud vytvořil. Abych byla přesná, podobnou semišově skořicovou stopu použil loni v Aqua Vitae Forte, ale už se mu to podle mě nepovedlo tak dobře jako tady.

Po úvodní dešťové přeháňce pikantně nasládlého růžového pepře zavoní gumový jasmín a společně se skořicí a dřevitou ambrou a vytvoří dojem starodávného naleštěného nábytku - možná jeden z prvních obchodů otevřených v jednom z pater tohoto slavného obchodního domu v jeho počátcích? Postupně se přidá jemná vůně semiše, do něhož byli tehdejší návštěvníci oděni. V další fázi leštěnka zmizí, skořice zesládne a ve spojení s vanilkou nás pro změnu vezme do pekařství s čerstvě upečenými teplými skořicovými šneky, zatímco ze vzdáleného květinářství k nám doléhá jemná vůně ambrové růže.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. července 2016 23:16

Grand Soir

Dlouho jsem čekala na to, kdy pro mě Francis Kurkdjian v rámci svojí vlastní produkce vytvoří tu správnou vůni. Až ho konečně letos napadla geniální myšlenka: udělat z Cologne pour le Soir a Absolue pour le Soir nositelnou vůni. A stačilo k tomu následující: vypustit koření, především nechutně živočišný kmín a znatelně ubrat na medovosti. Tedy určitá jiskřivá medovost s vůní ambrové růže a kapkou alkoholu, jíž se Grand Soir teoreticky vzdáleně hlásí k příbuzenství se svými přechůdkyněmi, tu zůstala. V žádném případě však nepůsobí ulepeně.

Místo toho se Grand Soir vydává typově směrem PG13 Brûlure de Rose jen s tím rozdílem, že sem nám Francis místo malin, kakaového poprašku, pižma a crème brûlée přidal k vanilce, ambře a benzoinu tu krásnou našlehanou tonku z Fève Délicieuse, která v drydownu přejde do bíločokoládova a labdanum s koženým podtónem, aby v základu opět teoreticky připomněl tématiku Soir a nepůsobila tak líbivě, A tentokrát nejenže drží dlouhé hodiny, ale na rozdíl od Baccarat Rouge 540 jde i do prostoru a já jsem beznadějně zamilovaná.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 29. července 2016 10:41
Reakce na wendulka:

...tak to zní krásně.!

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 21. srpna 2016 19:01

Petit Matin a Grand Soir... tak tady by byla jasná volba.

Recenze: http://guerlinade.cz/2016/08/21/maison-francis-kurkdjian-petit-matin-a-grand-soir-recenze/

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. srpna 2016 19:09
Reakce na domenica:

...krásné recenze.!

...jasne, jasné, jasné.

I ja chci Grand Soir...

...a to na zakladě Tvých dojmů...

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 21. srpna 2016 20:21
Reakce na Miru:

Děkuji . Myslím, že Grand Soir by se ti mohla líbít, jen jestli není přeci jenom málo "opulentní" na tvůj standard.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 21. srpna 2016 20:28
Reakce na domenica:

Čím ďalej, tým viac som zvedavá, benzoin milujem, tak Grand Soir by mohlo byť pre mňa to pravé "orechové"  benzoinové

Chcela som ho vyskúšať koncom augusta vo Viedni, ale dnes už ho má v ponuke aj Neroli, len ešte nenahodili cenu, tak asi nevydržím a objednám vzorku tam. Som už napnutá ako poľovnícky pes pred začiatkom lovu, vaše recenzie ma poriadne navnadili

...len dúfam, že s Absolue Pour le Soir veľa spoločného nemá

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. srpna 2016 11:22
Reakce na domenica:

I mě to byla při rozhodování mezi těmito dvěma naprosto jasná volba. Petit Matin je sice jnak taky příjemná povedená svěženka, ale marná sláva, mně tam chybí ta levandule, která dělá Absolue pour le Matin zajímavou.

A souhlasím, že i když je Grand Soir sladkou vůní, gurmánka to není, což je ale pro mne vlastně dobře, protože gurmánky já osobně v teple nemůžu.

Jinak ještě myslím, že Miru by mohla schválit i tu "opulentnost" koneckonců jednu dobu nedala dopustit na Chypre Fatal a na Cuir Belugu, která mi určitě přijde méně intenzivnější / opulentnější než Grand Soir.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. srpna 2016 15:40
Reakce na wendulka:

...téda, Ty máš paměť.!

...jj, to jsou nádherné vůně, škoda, že už je nemám...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. srpna 2016 16:59
Reakce na Miru:

To mě trklo až dneska s tou Cuir Belugou, že ačkoliv si voňavě podobné nejsou, přece jen by se v tom celkovém pojetí něco málo našlo s tím, že Grand Soir je určitě intenzivnější.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2016 22:43
Reakce na blackviolet:

Oud Satin Mood

Začátek je impozantní, nádherně ambrový, od toho jsem si slibovala hodně. Hlavně protože oud v téhle vůni je tak jemný, hlaďounký, nic medicinálního, nic výrazně arabského.

Jenže vůně se pak ubírá jiným směrem. Ne že by to nebylo pěkné, ale spíš nečekané. Fialky s růží vytvoří nejdříve rtěnkový akord ve stylu Lipstick Rose. A pak, po nějaké době, je to Růže. Sytá rudá růže. Připomíná mi Brûlure de Rose, asi tou svou olejovitostí a sladkou, trochu zkaramelizovanou vanilkou.

Těsně po jejím uvedení jsem ji odsoudila kvůli té fialce ve složení jako sladce bonbónkovou, ale když si ji Evanilla nedávno spontánně pořídila, mě přimělo se k ní teď v chladnějším počasí znovu vrátit a všechno je jinak. Osobně v ní ten typický rtěnkový akord jako v Lipstick Rose nemám, ten jsem tam měla původně a rušil mě, ale musím potvrdit to typové příbuzenství s Brulure de Rose: krásná ambrová růže s nádechem červeného ovoce (turecká růže), díky benzoinu se zkaramelizovanou vanilkou a velejemným oudem navíc, který má podobu spíš dámské kabelky nebo dámských rukaviček z měkké kůže. Má něco do sebe.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. října 2016 21:01

Le vestiaire olfactif pour femme 2016

Le vestiaire olfactif pour homme 2016