Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 19:10
Reakce na sisa.b:

Ty nejsi žádný troškař, Sylvi

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2017 19:50
Reakce na Korsičanka:

Takové nabídce se nedá oddolat.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 19:57
Reakce na wendulka:

Super! Na podzim se určitě ozvu

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:09
Reakce na Korsičanka:

Moja polička toho ešte znesie  len moja peňaženka to ťažko znáša.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:18
Reakce na sisa.b:

Když pro mne jsou vůně MFK velká srdcovka. A to mnohým stále odolávám:)))

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:33
Reakce na Korsičanka:

I pro mě. Vůně Maison Francis Kurkdjian...a Francis Kurkdjian sám o sobě. Jeho Rose Barbare, Promesse de l´Aube, Enlevement au Serrail, a ještě o dost starší parfémy jako například Fragile nebo Lily Chic, to jsou úžasné vůně a ty poslední dvě jmenované už vzpomínkové.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:39
Reakce na domenica:

To jsem ráda, že jsem ty starší nepoznala:), jeden aby na nic jiného nevydělával! A to nemluvím o Guerlainovi, Mallem, Kilianovi a dalších nikovkách...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:43
Reakce na Korsičanka:

Budu se těšit.

Offline olilla
Avatar
81 příspěvků moje polička 06. června 2017 17:27

Moc jsem toužila po Amyris a koupila jsem si vlasovou mlhu. Vůně je krásná, ale výdrž skoro žádná. Prostě téměř po hodině nic necítím. Jsem docela zklamaná, protože když jsem měla mlhu Chanel nebo Dior krásně držely. Máte někdo zkušenost?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. června 2017 17:52

Oud Satin Mood (Extrait de Parfum)

S touto vůní mám v koncentraci edp problém hlavně se smrtelně jedovatou dávku fialkových bonbónů. Nicméně když tu domenica nedávno přišla s informací, že v novém čistém parfému byla utlumena, nedalo mi to se nepřesvědčit na vlastní nos. A skutečně je to tak! V úvodní fázi osvěží citrusově kořenitá růžová pelargónie, aby vás vzápětí mohla zasáhnout teplá smyslná vůně skořice, která kolem vás ovine hebounký šál z vínového sametu, tvořený krotkým oudem a okvětními lístky fialek.

Fialková sladkost je stále přítomná, avšak v kombinaci s balzamickou ambrou a vanilkou konečně vytváří na mé kůži onen příjemně hladký tón cukrové vaty, jenž v koncentraci eau de parfum cítím pouze u rozprašovače, k čemuž pravděpodobně přispívá i turecká růže s vůní červeného ovoce, která ovšem v této koncentraci ukazuje i svou jemně kořenitou polohu. Zkrátka jak jsem doteď byla z Francisovy oudové kolekce spíše lehce rozpačitá, v čistém parfému si pro mě připravil naprosto dokonalý několikahodinový olfaktorický zážitek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. června 2017 19:44
Reakce na wendulka:

Verze EdP na mě také byla příliš sladká; vzorek mi vydržel snad dva týdny, protože více než jeden střik jsem nikdy neunesla.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. června 2017 21:00
Reakce na Fleur:

Mně u EdP lezl na nervy i ten jeden střik. Neskutečné, jak dokáže lehce pozměný objem jednotlivých složek zapůsobit zcela opačně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. června 2017 21:01

Já dokonce Oud Satin Mood ve verzi edp vnímám jako jednu z nejsladších vůní vůbec. Ten začátek i následující vývoj je jako nacpat si do pusy trojitou růžovou cukrovou vatu z Matějský, jak si ji pamatuju z dětství. Občas jsem to i podstoupila. Fascinuje mě to, svým způsobem se mi to i líbí (na pár hodin) a navíc ty vzpomínky... ale na touhu po flakónu to nebylo. Verze extrait de parfum je ale už podle mého gusta. Tu bych na polici uvítala. Přitom se tam jen jemně utlumila ta růžovo-fialová sladkost a přibylo na hladivých, balzamických tónech... 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. června 2017 21:48
Reakce na domenica:

Přiznám se, že v případě extraitu si začínám s myšlenkou flakonu taky pohrávat, ale kdyby na to přišlo, spokojila bych se i s odstřikem, ze kterého bych si doplňovala rozprašovací miniaturu. Tak jsem skromná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. června 2017 22:05

Baccarat Rouge 540: Při prvním přivonění je to jahodové želé posypané krystalky himalájské růžové soli. Vůně se rozvíjí, jako když se detailní záběr rozšiřuje zoomem. Zákusek se podává na rozpálené terase, kde pofukuje slaný vítr promísený s vůní bylin. Je to příjemné a překvapivé. V dálce je vidět vodní hladinu, asi moře. Přímořská idyla se však záhy vytratí, neboť nyní je jasné, že terasa patří sanatoriu a smysly podlehly sebeklamu, když zaměnily jódovou dezinfekci za vzpomínku na moře. Ambra je tu příliš minerální (podobně to mám s Eau des Merveilles). Vůně je tak pro mě ve výsledku jako sympatická dentistka, která se růžovým pláštěm a znecitlivující mastí s jahodovou příchutí snaží vytvořit iluzi, že čištění zubních kanálků je společenská záležitost. Výdrž je mnohahodinová a pro toho, komu se místo dezinfekce nabídne ambra, bude vůně hotovým pokladem.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2017 22:25
Reakce na Fleur:

Baccarat Rouge 540

Obětovala jsem pár kapek této nevšední tekutiny a obešla pár přátel. Zde jsou jejich první dojmy:

Nemocnice
Injekce
Savo
Dezinfekce
Smrdí to jako psí ku.l.ky (kamarád, bodrý Moravák)

Hlas lidu – hlas boží! Částečně souhlasím, jen od posledně uvedeného vyznění se distancuji – nemohu srovnávat. Vše začíná útokem armády úkliduchtivých hospodyněk vyzbrojených savem na jehličnatý les. Na jejich obranu nutno uvést, že dosáhnou svěžesti poměrně přírodní, zřetelně minerální a zurčivě svěží. Příměs kovu ve mně vyvolala vzpomínku na sifonovou lahev, nezbytný to doplněk každé slušné domácnosti v 70. letech minulého století. Mnohé a mnozí ve svých recenzích zmiňují červené pomeranče. I já je tam mám, ale už nikoliv čerstvé – přešly varem, zhoustly a přetransformovaly se do báječné hořkosladkokyselé marmelády. Cítím i čerstvé jahody, rozmačkané s cukrem, které si nabírám chladnou kovovou lžičkou. Jasmínový závan je lehký, květina si nedovolí žádný ze svých satyrských šklebů. Vzdušně působí i další složky – příjemně (pouze nepatrně) plastelínový šafrán a téměř nesladké cedrové dřevo. Výdrž vůni přiznávám nadprůměrnou – po večerní aplikaci mě ráno uvítala zřetelná stopa na zápěstí. Otevřela jsem okno a pohlédla do slunné Andalusie ….

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. června 2017 22:57
Reakce na Hanka H:

Výdrž je skutečně omračující.

Půjdu se osprchovat, ale obávám se, že ráno to stále nebude slunná Andalusie, ale přinejlepším se z ordinace přesunu alespoň do čekárny.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2017 23:02
Reakce na Fleur:

V ordinaci mé zubařky to bohužel voní úplně jinak - její vůní je Chloe (nějaká nabéžovělá).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. června 2017 08:14
Reakce na Hanka H:

Keď je niekto zvyknutý na smrad dezinfekcie v kombinácii so smradom vŕtanej skloviny, tak asi aj Chloé je božská manna...

Nabéžovělá...táto?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 27. června 2017 08:54
Reakce na slniecko:

Ano, na toto se vždy upírá můj zrak. když se pí doktorka věnuje mé ústní dutině ....