Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. prosince 2015 21:51

Ciel de Gum

Na začátku je štiplavý jasmín, trochu gumový a trochu připomínající leštěnku na nábytek, do které někdo nasypal skořici. 

Takhle nějak by to mohlo vonět někde v aukční síni, kde se právě připravuje aukce starého nábytku. Vpředu na významném místě se vyjímá komoda z některého z paláců carské rodiny a tiše vypráví svůj příběh. Stála kdysi v dívčím pokoji a u ní si hrály Olga, Taťána, Marie a Anastázie. Procházely kolem, povídaly si, četly, vyšívaly nebo se připravovaly na ples. Ve vzduchu byla vždycky vůně květin, protože jejich matka, carevna Alexandra,  milovala květiny a měla je ráda všude  kolem sebe. Dívčí štěbetání dávno utichlo a vzpomínky staré komody pomalu blednou, co po nich zůstalo, je balzamická ambrová vůně s jasmínem, která se nad ní stále vznáší.



www.pravmir.com

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2015 17:57
Reakce na blackviolet:

Ciel de Gum mně při zkoušení v butiku z té trojice zaujala nejvíc jednak tím, že se mi jak líbí, tak se nepodobá ničemu, co zatím Francis ve svém portfoliu nabízí. Ale pro jistotu jsem si od ní objednala vzorek, který mi před pár dny dorazil. Už se moc těším, až se k němu dostanu. Moc pěkná recenze.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. prosince 2015 21:35
Reakce na wendulka:

Díky. Je to moc pěkná vůně, dokonce jsem uvažovala o přidání do tužebníku. Ale vůbec u ní nemám asociace s luxusním obchodním domem, spíš mi připadá taková nostalgická a ve spojení s Ruskem se mi vybavil tenhle smutný příběh.

Jsem zvědavá, jak to budeš mít ty.

Je opravdu trochu jiná než na co jsme od Francise zvyklí, jeho rukopis prozrazuje jenom to, že je to namíchané lehkou rukou, jak je to pro něho typické.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 02. ledna 2016 22:01

Baccarat Rouge 540

Hodně zvláštní vůně, líbí se mi.

Recenze: http://guerlinade.cz/2016/01/02/maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540-recenze/

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 05. ledna 2016 11:19

A douška k recenzi Baccarat Rouge 540, jestli někoho zajímá. Podle dnešní informace od Jakuba z Ingredients se z této vůně stává hit a je na dobré cestě lámat rekordy v prodeji. Ještě před oficiálním uvedením se prodalo několik desítek kusů.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. ledna 2016 21:28
Reakce na domenica:

Moc hezky si Baccarat Rouge 540 popsala a vystihla její hlavní přednost. I já jí vnímám jako vůni velmi zajímavou, zvláštní a především plnou protikladů.

A opakovaně mi naskakuje pohádka Jana Wericha Královna Koloběžka První, která přijede - nepřijede, ustrojená - neustrojená, obutá - neobutá, učesaná - neučesaná..... Francis Kurkdjian si trochu jako rybářova Zdenička pěkně pohrál a vytvořil vskutku originální kompozici. Součástí téhle hry je rozhodně velmi zábavné být a užívat si jí .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2016 23:27
Reakce na blackviolet:

Aqua Vitae Forte

Mandarinka, právě utržená ze stromu a ležící na stole spolu s citronem, čeká na oloupání. Ylang-ylang dotváří sluneční tón, všechno je světlé, čisté jako svěží ranní vzduch. Z dálky voní pomerančový květ. Stejně jako domenica tam mám i tu kořenitě vetiverovou fázi, která připomíná Fate. A nakonec lehkou vůni prohřátého santalového dřeva stolu, na kterém ovoce leží.

Ano, Forte je jednoznačně lepší než původní efemerická Aqua Vitae.

 

Tak musím říct, že jsem nakonec udělala dobře, že jsem si další zkoušení nechala až na zimu, protože teď už se ta mandarinka nerozpíná tolik jako v létě, ale dává ze začátku prostor i svěží bergamotové šťávě s nesladkou, teplou prachovou skořicí a kardamomem a tím to společně s tím zářivě sladkým pomerančovým květem pro mne vypadá hned zajímavěji. I ten semiš v ní se mi víc hodí k téhle roční době než do vedra. A potvrzuji i ten zakouřený suchý dřevitý tón, připomínající Fate, přičemž v úplném drydownu se mi dokonce rozvoní dokonce lehce do oříškova.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. března 2016 19:28

Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Ráno se probudila vedle svého nového milence po společně strávené noci. Vyletěla z postele, protože si vzpomněla, že musí být brzy v kanceláři na jednání. Oblékla si úzké kalhoty a saténovou halenku a přestříkla se prvním parfémem, který měla po ruce - sladce ovocnou vůní. Jenže na ní ulpěla ještě jedna vůně - ta jeho. Dřevitá a smyslná vůně jeho těla a jeho parfému. Utíká do práce, je jí zima, klopýtá v podpatcích a pořád na něj myslí. Dech narychlo osvěží peprmintovou žvýkačkou. Dorazí rozcuchaná a nejistá. Prohrábne si vlasy, nasadí úsměv a nikdo nepojme podezření. Baccarat Rouge 540 voní jako profesionálka se šibalským úsměvem, která si sakra umí užít a příležitostnou nedbalou úpravu zevnějšku dovede prezentovat jako promyšlený záměr. 

Baccarat Rouge je smyslná ovocně dřevitá vůně. Působí ovšem nanjevýš přirozeně a nenuceně. Obsahuje maskulinní tóny v poměrně hojné míře, ale je bez problémů nositelná kýmkoli a kamkoli. Trochu mě zaskočil svěží mentolový tón, ale ve spojení s vůní horké cukrové vaty (ano, potvrzuji, je to tam!) je to zajímavé zpestření. Souhlasím s tím, že je originální; podobná vůně se bude těžko hledat. Jsem nadšená.

(...samozřejmě to všechno zvládla na jedničku...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2016 19:47
Reakce na Evanilla:

To je vždycky zážitek, číst si Tvoje recenze vůní, které Tě nějak výrazněji oslovily. A těší mě, že jsem měla dobrý odhad, že zrovna Baccarat Rouge 540 by mohla takovou vůní. Určitě ji dej i do databáze.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. března 2016 19:52
Reakce na wendulka:

Děkuji, to mě moc těší! Dám  No, co dodat, měla jsi pravdu  A to jsem ještě nevyzkoušela další tři vzorečky MFK. 

Každopádně tato nejspíš poputuje do "tužebníku".

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 25. března 2016 06:32
Reakce na Evanilla:

díky, žes to stihla napsat ještě před mou další objednávkou...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. března 2016 10:33

Aqua Vitae Forte

Další pokus už tak úspěšný není. Aqua Vitae Forte začíná hřejivě slunečnými tóny a připomíná krém na opalování, jenže bohužel po několika vteřinách se všechny složky slijí a promění do jediné - kardamom. Možná s nepatrným náznakem skořice. Na papírku se drží citrusy, na mé kůži nikoli. Kardamom je na mně nejprve hořký, po nějaké době zesládne a také zeslábne. Začátek mi připomenul Covet, fáze po rozvonění pak Indochine. Škoda.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. března 2016 10:39
Reakce na andry:

Co budeš objednávat??? 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 25. března 2016 14:51
Reakce na Evanilla:

zatím jsem objednala vzorky MFK, ale málem jsem přihodila ten Baccarat k nákupu na ALZD...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. března 2016 18:03

APOM Pour Femme

A Part of Me... A part of oneself to leave with others. Část mě, kterou zanechávám v Tobě. Myšlenka tak krásná a čistá, že kdyby samotná vůně byla z poloviny taková, bude to zásah. 

A zásah to je... 

Je spousta opěvovaných nikových vůní, které jsou krásné, ale jsou natolik zvláštní, že je obtížné je pak běžně nosit. A pak jsou vůně také krásné, ale jakoby samozřejmé. A taková je "APOM". V úvodu je sice ještě trochu nesourodá - tu se snaží prosadit zelený čaj s citrónem a s jasmínem, tam zas vykoukne nesměle jeden osamocený kosatec a nad tím se vznáší obláčky sladkého květinového pudru. Ale počkáme-li chvíli, vše se zklidní do okouzlující kombinace nejjemnějšího ylangu a krémového pomerančového květu. Žádné tropy. Žádná pláž. Ani květinářství. Na všechno zapomeňte. Jen zlatá a bílá. Zlatá a bílá aromaterapie. Naprosto vyrovnaná. Jsem si jistá, že skutečné složení vůně obsahuje víc než jen tři oficiálně odtajněné složky, ale to je úplně jedno. Podstatný je totiž pocit, dojem, který zanechává - hebká, krémová, přirozeně krásná a pohodlná. Ať už pro slavnostní příležitost, nebo jen tak... Analgetikum pro křehké a neutěšené stavy duše. A pokud je vaše duše spokojená, pak si představuji, že s "APOM" se musíte dostat do stavu naprosté blaženosti! 

Čistá myšlenka, čistá vůně a... čistý zásah.

Zdroj: http://lambandblonde.blogspot.cz/2011/11/jose-villa-photography.html

Budu to mít drahé. Vendulka to tipla naprosto správně!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 25. března 2016 19:55
Reakce na Evanilla:

Krásná recenze!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. března 2016 10:08
Reakce na Miru:

Děkuji 

Dnes přišel na řadu poslední vzorek.

Oud Silk Mood

Ze začátku brutální nálož těžkého růžového oleje, takového, který se musí vyrábět z okvětních plátků téměř černých. V pozadí cosi, co možná oud ani není, ale je to silné, těžké, temné a narkotické. Celek působí hodně šťavnatě sladce. Vůně se sice rychle dostane do stravitelné podoby, ale zde už je snadno zaměnitelná s několika dalšími parfémy, kde hrají hlavní role růže s oudem. Ten jejich vztah je určitě pro diváka zajímavý, plný rozporů, hádek a vzrušení, ale já do toho zatažená být nechci. Na mě Oud Silk Mood, stejně tak jako řada dalších vůní na bázi růže-oud, působí smutně. Nenašla jsem v ní ani kapku radosti. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. března 2016 10:35
Reakce na Evanilla:

Mně se Oud Silk Mood líbí hodně. Působí na mě svým způsobem narkoticky, ale ne těžce a temně. A vůbec ne zaměnitelně s jinými parfémy na bazí růže-oud. Ale vím přesně, proč tomu tak je. Můj nos si v téhle vůni od první vteřiny vyhmátl jistý akord, připomínající mi jen a pouze jeden parfémový deodorant (nepamatuju si značku, pořizovala jsem si v nějakém italském supermarketu, a pak ještě několikrát, a měl zlatý obal) který jsem kdysi dávno, ještě jako teenagerka, používala, a měla k němu podobně "vroucný" vztah jako k oblíbeným parfémům v současnosti. Nic podobného jsem v jiných vůních za ta léta nenašla (a podvědomě asi hledala). No a pochopitelně, se soustředěním se na tu konkrétní vonnou linku je moje vnímání parfému Oud Silk Mood celkem dané. Radosti a příjemných emocii v něm mám z kapek hotové moře.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. března 2016 10:40
Reakce na domenica:

...hmmm..., krásný vztah...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. března 2016 10:41
Reakce na Evanilla:

mě Oud Silk Mood příjemně překvapila, protože Cashmere Mood jsem shledala hroznou. líbí se mi, že Francis to zvládl natolik dobře, že i ten název sedí. a že v ní není ani špetka radosti mě netrápí, bývá nálada i na takové vůně. "narkotická" je opravdu trefné.