Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 21:47

ModestMourek Nevím. Zeptám se majitelky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 13:23

Oud Silk Mood (Eau de Parfum)

Reparáty v odlišných koncentracích se Francisovi většinou daří a ani Oud Silk Mood v tomhle není výjimkou, i když název je pořád malinko zavádějící. Hedvábným zde není oud, nýbrž svěží mladistvá růže, která za letního rána vykvetla v zahradě společně s heřmánkem, citrusovníky a ovocným jasmínem, aby se za chladného sametově pryskyřičnatého soumraku, vytvořeného nahořklostí agarového a peprnou zemitostí guajakového dřeva proměnila v plnokrevnou kořenitou bulharskou růži, zlehka poprášenou bílým pižmem.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. ledna 2019 16:00

První letošní novinky z dílny Maison Francis Kurkdjian. Složky jsou pro obě dvě vůně stejné - jalovcové bobule muškátový oříšek, koriandr, pižmo, jantarové dřevo a vanilka, provedení odlišné.

gentle Fluidity

Gold edition - Eau de parfum

Gentle fluidity

Silver edition - Eau de parfum

(zdroj https://www.franciskurkdjian.com/)

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. ledna 2019 17:00

cinkja  Nemáš u Guerlainů a Kurkdjianů zvědy? Vždycky překvapíš!

Edit: vypadá to na klidnou teplou vůni

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 22. ledna 2019 19:01

cinkja hm, to je pekné, vyhrať sa s rovnakými zložkami vždy inak....to budem musieť ísť minimálne skúsiť.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 21:14

Absolue Pour le Soir - EDP

Rose honey from Bulgaria
Incense Absolute
Cumin
Benzoin from Siam
Sandalwood

Absolue Pour le Matin - EDP

Bergamot from Calabria
Lemon from Sicily
White thyme from Morocco
Lavender from Provence
Neroli from Tunisia
Flower of Violet
Amber

( zdroj https://www.franciskurkdjian.com/)

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 22:22

cinkja Co se děje? Obnovení starých vůní???

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 06:58

Korsičanka 

Vůně jsou původně z roku 2010, ale ve stálé nabídce jsem je nezaznamenala, až teď. Dnes byly prezentovány na oficiálních stránkách i sociálních sítích. Napadá mě obnovení, reedice....

K dispozici jsou ještě ve verzi Cologne Pour le Soir a Cologne Pour le Matin.

A nebo jsem je jen předtím přehlédla

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 08:44

cinkja  Nepřehlédla - opravdu tam vůně nebyly. Tak nevím, zda při reedici nějakou složku přidali, nebo ubrali...

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:50

Tak jsem vyzkoušela GF Gold a musím říct, že se mi moc líbí. Nikdy bych neřekla, že mě kombinace jalovec, muškátový oříšek a koriandr dostane do kolen. Spíš bych tipovala tu vanilku s pižmem Ve výsledku gurmánka jak vyšitá, podobná některým arabkám, dokonce tam cítím i Delinu. Nádhera!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:43

Korsičanka Já se bjím tyhle vůně zkoušet. Na mně jalovec provádí strašný věci - Oliver Peoples třeba.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:48

wendulka Fakt? A co provádí? Vždyť je to takové neškodné koření

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:50

Korsičanka To se těžko popisuje. Ale andry ti to může potvrdit. Byla tehdy v Ingredients se mnou. Na ní nadherná letní vůně a na mně dokonalej prů...

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:53

wendulka Mně se taky líbila, když ji přinesla - v Brně, myslím To mi je líto, podobá se i trochu Hermoso od RDG. Tu vezmu schválně vyzkoušet.

Edit: to asi nemůžeš ani Gypsy Water Vlastně též Byredo...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. března 2019 22:07

wendulka Ten jalovec je trochu výraznější v GF Silver, v té Gold jsem ho vůbec nevnímala. Ale zkoušela jsem obě jenom na rychlovku, teprve si musím opatřit vzorky.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. března 2019 22:09

blackviolet Silver pro mě totál pánské

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. března 2019 22:40

Korsičanka Pro mě taky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. března 2019 21:29

Gentle Fluidity Silver

I když deklarovaná jako unisex, pro mě je to jednoznačně pánská vůně. Výrazný jalovec, bobule i větvičky, zeleň bylinek a k nim hřebíček. I dále jede na vlně maskulinních vůní a kromě trochu pryskyřičné ambry a pižma je zdůrazněné hlavně dřevo.

Gentle Fluidity Gold 

Gurmánská verze pro dámy. Dominuje sladká, trochu rumově ovocná vanilka s pižmem a orientální notu dodává vůni koriandr a stopa hřebíčku. Jen trochu balzamické ambry a dřevo doplní vanilkovou emulzi.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. března 2019 22:19

blackviolet 

Obě - Gentle Fluidity Silver i Gold - se mi líbí. Samozřejmě, svou roli hraje kontext. Zkoušeli jsme s Kryštofem minulý týden v Paříží. Ani to nebylo plánované... procházeli jsme si zatím nepoznanou částí čtvrti Marais a najednou jsme stáli před butikem. S milou dámou uvnitř jsme strávili příjemný čas povídáním o parfémech, Paříži, Praze, butiku Ingredients (ano, věděla o něm, o Jakubovi...).

Především Gold je úžasná. Prototyp dokonale unisexové vůně. Komu dám přivonět - muži, ženy, znalci, příležitostní uživatelé parfémů...  všichni jsou okouzleni. 

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2019 08:39

domenica To ráda slyším, že se líbí více lidem.