Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 17:04
Reakce na domenica:

Moniko, jste si opravdu jista tou pravou ambrou? Osobne bych si na to neprisadil. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 17:44
Reakce na Zdenek:

Zdenku, pravá ambra/šedá ambra/ambergris... tak uvádí výrobce a tak se nyní běžně užívá. Nepředpokládá se však, že to bude opravdu 100% přírodní ambra. Pravděpodobně bude vystavěná z pryskyřic a syntetiky (ambrein), tak, aby napodobila co nejvěrněji právě pravou ambru s těmi všemi slanými, mořskými, minerálními a dalšími tóny. 

Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 18:28
Reakce na domenica:

Urcite to bude synthetika. Kdo by se take chtel mazat necim, co ma puvod ve strevech, ze?   Pouzivani prave ambry je, pry, omezeno prave z hygienickych duvodu. Navic, ty syntheticke stofy voni vice a lepe.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 18:42
Reakce na Zdenek:

Bude.  Z hygienických důvodů - jasně. Ale hlavně, hlavně z ekonomických. 

Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 19:24
Reakce na domenica:

To bez pochyby. 

Tesim se, az ji budu moci ocenichat. Jeji recense na Vasem webu bylo zajimave pocteni. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 19:32
Reakce na Zdenek:

... i když ne že by tato verze byla za hubičku. 

A děkuji.

V prodeji má být od září, ale když budete mít cestu kolem Ingredients dřív, je možné, že budou mít vzorek nebo tester a pochlubí se. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 19:38
Reakce na domenica:

Díky za recenzi, přečetla jsem jí s velkým očekáváním a fakt, že se vůně zas tak moc neliší mě moc potěšil:-) Je to moje vǔně na chladnější část roku a moc se těším, až jí vytáhnu, tedy až půjdu v září nakoupit a je mi už teď jasné, že to bude drahé... Píšete pěkně:-)

Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 19:43
Reakce na domenica:

Od teto znacky jsem v Jachymce ocuchaval (da se to napsat nejak inteligentneji?) oudy a odnesl si vzorek Cashmere Mood. Popsat to vlastne nedokazu, ale drevito-oudovo-kozene vune mam rad. Take nejsou za hubicku a docela se divim, ze tak ochotne a stedre poskytuji vzorky.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 19:51
Reakce na Victoria:

Díky moc. A budu zvědavá na dojmy. :-)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 20:03
Reakce na Zdenek:

Jj, celá ta kolekce oudovek je povedená.

S těmi vzorečky a štědrostí... já se domnívám, že jsou tam dvě věci. Zaprvé Jakub, spolumajitel butiku, je obchodník a odborník a člověk na svém místě a ví, co dělá a dělá to skvěle. Zadruhé Ingredients má velký obrat a skvělé reference. Vůně se točí, značky jsou spokojené... prostě to funguje na všechny strany. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 20:15
Reakce na Zdenek:

"Take nejsou za hubicku a docela se divim, ze tak ochotne a stedre poskytuji vzorky."

V Ingredients totiž mají evropskou úroveň, jak už jsme tu psali. Ad očuchat: já říkám "ovonět", ale nevím, zda se tento novotvar hodí k pánskému výrazivu...

Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 20:22
Reakce na domenica:

Myslim, ze s Jakubem jsem mel nekolikrat tu cest. Kdyz jsem se rozhodl koupit si vyzkousenou vuni, musel jsem mu dat cichnout ke vzorecku, co jsem si vzal s sebou, protoze jsem neznal nazev. Ten chlapik si pricichl a vuni ihned identifikoval. Tohle hodnotim hodne vysoko. 

Zdenek
Avatar
08. srpna 2017 20:24
Reakce na Korsičanka:

Asi zustanu u toho "ocenichavani."

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 20:25
Reakce na Zdenek:

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 19:48
Reakce na domenica:

Tak jsem porovnala :

Rouge Baccarat 540 extrait de parfum

"....Parfémová voda je živější, jde více do prostoru, extrait je klidnější, zadumanější a o co je intimnější, o to déle drží. Slané tóny pravé ambry, které ve směsi s ostatním vytvářejí pro baccarat rouge tak typický minerální akord (někým milovaný, jiným zatracovaný, protože připomínající dezinfekci), jsou umírněnější v extraitu. Na druhou stranu, v některých fázích vývoje vůně jsou od sebe obě verze téměř nerozeznatelné... "

Celá recenze: http://guerlinade.cz/2017/08/07/maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540-extrait-de-parfum-recenze/

Porovnávám obě verze už několik dní a musím říct, že na mně vyzní ještě o kapku rozdílněji, ačkoliv je znát, že jedna vychází z druhé a bohužel musím konstatovat i to, že eau de parfum se pro mě s příchodem čistého parfému stala podobně jako Oud Satin Mood v téže koncentraci nenositelnou. Červený pomeranč v parfémovém extraktu je už od začátku jednoznačně šťavnatější, sladší, ba přímo kandovaný s mnohem výraznějším jahodovým tónem ovocné levandule.

Skutečně jde ruku v ruce s hrstí sladkých bílých mandlí, které se v kombinaci s krystalky zkaramelizovaného cukru velmi rychle promění v mandlové pusinky. Hlavně jsem ale ráda, že v čistém parfému skoro necítím vůni čínských gum, jíž na mně v edp vytváří použitý jasmín se šafránem. A ještě radši jsem za tu utlumenou minerální slanou svěžest a absenci kosmetického pižma. Přesto je pro mne v soubojí extraktů vítězem i nadále Oud Satin Mood.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 09:18
Reakce na wendulka:

Čínská guma, jooo? Ty máš ale,Wendy, čichovou fantazii!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 09:27
Reakce na Korsičanka:

Bohužel nemám. Jestli se příští měsíc uvidíme v tom Brně, tak Ti dám přičichnout, co na mně edp začala provádět.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 09:42
Reakce na wendulka:

Ok:) Doufám, že uvidíme

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 23:10

Tak už je v Ingredients celý skvělý flakonO 420 dražší než v e-shopu MFK

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 09:12
Reakce na Korsičanka:

Už mám vzorku v košíku