Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. června 2017 14:16
Reakce na Fleur:

Výdrž je skutečně omračující.

Půjdu se osprchovat, ale obávám se, že ráno to stále nebude slunná Andalusie, ale přinejlepším se z ordinace přesunu alespoň do čekárny.

To tě, Fleur, ( i Hanka H ) lituji... Na mně dezinfekce jen chvíli, ale mile... Voní po mé mamince, když se vrátila z práce z rentgenu:) Pak už přichází vše radostné a ničemu se nepodobající luxusní obláček je chválen kde kým. Pravda, na mé kamarádce, jež ji ode mě zbytek v 1. flakonu dostala, je to dlouho dlouhá ordinace:(

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 27. června 2017 14:31

Já můžu být jenom ráda, že mě Baccarat Rouge 540 neasociuje nemocnici a nebo dokonce konkrétní zákroky v ní probíhající, ale spíše technologii výroby cukrové vaty, vůni toho procesu a minerální vůni zahřívaných kovových součástek. 

http://guerlinade.cz/2016/01/02/maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540-recenze/

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. června 2017 23:45
Reakce na domenica:

No, takhle to už roky voní na vlakovém nádraží ve Žďáru nad Sázavou, kde uprostřed haly trůní vozíček, v němž se praží ochucený popcorn . Tentokrát mi to s Kurkdjianem prostě nevyšlo.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 28. června 2017 00:24

Hm, no to jsou věci...  Já v Baccarat Rouge 540 cítím hlavně nádhernou vůni pryskyřice z korejské jedle, která vytékala ze stromu poté, co si ho vzal do parády srnec.

A taky na žádnou jinou vůni jsem v životě nedostala tolik komplimentů jako na Baccarat...

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 28. června 2017 06:02
Reakce na luciole:

Mám to úplně stejně :-). Nějaká dezinfekce by mě ve spojitosti s BR nenapadla ani ve snu a komplimenty prší jeden za druhým. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2017 18:19

Hm, tak už je známo i složení čistého parfému Baccarat Rouge, který tedy má vyjít v září a vypadá dost jinak oproti EDP. Právě jsem přidala do databáze.

http://www.parfumanie.cz/database/detail/baccarat-rouge-540-extrait-de-parfum-maison-francis-kurkdjian

HLAVA: absolutní silice egyptského jasmínu velkokvětého

SRDCE: marocká hořká mandle

ZÁKLAD: dřevité pižmo, pravá ambra

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 14. července 2017 18:41
Reakce na wendulka:

Tak to jsem hodne zvedava. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. července 2017 18:43
Reakce na wendulka:

Parfémová voda na mě právě čeká někde v depu DPD , ale dostanu ji až za dva týdny. A oni mi už dělají další lákadlo? Škoda, že vzorky ještě neměli v nabídce...

P.S.: Dobrý článek .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2017 18:48
Reakce na Krehutka:

No jak jsem říkala už několikrát, mně se EdP líbí, ovšem necítím kolem sebe ten obláček.

Na druhou stranu pro mě to složení zní vlastně hodně dobře, protože jednak mandle ve vůních můžu a druhak ač na jasmín vyloženě nejsem, Francisův jako jediný můžu velmi. Uááá, hořím zvědavostí ještě víc než před tím.

Díky.

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 16. července 2017 11:21

Mně se Baccarat Rouge velmi líbí... ale ne úplně tak na mně. Už první zmínky o čistém parfému a o jeho složení (mandle!!!) mě ovšem naprosto navnadily, takže já se hodně těším.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. července 2017 08:26
Reakce na wendulka:

Auau, ty mi dáváš, Wendy!!! Čekala jsem zesílené původní složení! Co má být tohle?!? Ne, že by mě nelákalo, ale... Už se jdu pídit po mé Signature, mám už jen 1 flakon

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2017 20:15
Reakce na Korsičanka:

Já nic. To Francis . Třeba to bude pořád Baccarat, jen bude mít navíc jasmín a ty mandle . Stejně si to ale neumím zatím pořádně představit, jak teda nakonec bude vypadat. 

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 17. července 2017 20:33
Reakce na Korsičanka:

Já myslím, že to bude pořád Baccarat... však víme, jak je to s tím předhazováním složení veřejnosti (nic moc přesného se z toho vyčíst nedá). Jsou dvě věci, které mi naznačují, že i milovníce verze edp nebudou zklamané:

- Oud Satin Mood - edp a povedená verze extrait de parfum

- fakt, že Baccarat ve verzi edp je velmi úspěšná a neotřela vůně (takže nepředpokládám snahu ulítnout někam moc daleko od původního vyznění)

Ale jen hádám a představuju si, jak bych na to šla sama. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:16
Reakce na domenica:

No jo, dámy, vy jste s wendulka  rozumné parfémové vědmy, ale na Francise jsem moooc zvědavá - zda se nebude chtít něčím zvláštním "blýsknout" Kdo to tu včera psal, že se mu teď něco  nepovedlo?

Což mi evokuje Básníky:" Pane kolego, nedávno ale něco přeřízl..."

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. července 2017 14:00
Reakce na Korsičanka:

Naposledy se mu hodně, ale opravdu hodně nepovedla vůně Kenzo World.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. července 2017 14:05

Dnes zkouším Grand Soir a moc se mi líbí. Kdybych neměla, pokud jde o složení, obdobu této vůně v Suma Oriental, tak hned začnu šetřit na flakón. Grand Soir má v sobě ale více suchého koření (skořice, možná i špetka muškátového oříšku), kterým mi zase nepatrně připomíná Terre de Sarment, takže ve výsledku působí elegantněji.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. července 2017 15:21
Reakce na Fleur:

 Další moje srdcovka-zimní:) A to Kenzo naštěstí neznám

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 17:44

Tak jsem porovnala :

Rouge Baccarat 540 extrait de parfum

"....Parfémová voda je živější, jde více do prostoru, extrait je klidnější, zadumanější a o co je intimnější, o to déle drží. Slané tóny pravé ambry, které ve směsi s ostatním vytvářejí pro baccarat rouge tak typický minerální akord (někým milovaný, jiným zatracovaný, protože připomínající dezinfekci), jsou umírněnější v extraitu. Na druhou stranu, v některých fázích vývoje vůně jsou od sebe obě verze téměř nerozeznatelné... "

Celá recenze: http://guerlinade.cz/2017/08/07/maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540-extrait-de-parfum-recenze/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 18:19
Reakce na domenica:

Ten pocit z vnímání obou vůní máme hodně podobný .

Moc hezké je přirovnání k výrobníku cukrové vaty. Včera jsem jí měla celý den a v jedné chvíli jsem si docela intenzivně vzpomněla na Oud satin mood, právě pro tenhle dojem. Jen tam je téhle nadýchané růžové pochoutky mnohem větší porce.

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 23:51
Reakce na cinkja:

Přesně tak. Obě vůně spojuje Kurkdjianův cukrovovatový rukopis, přičemž vyznění je odlišné.