Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. října 2016 21:08

À la rose, Baccarat Rouge 540 a OUD satin mood nově také v balení 3x11 ml (a také v nabídce Ingredients)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. října 2016 21:12

Jen takový postřeh k APOM pour femme: byla jsem přesvědčená, že to je veskrze jarní vůně, možná ještě tak přechod zima-jaro, ale dnes ji mám na sobě a rozvoněla se fantasticky

Teď zkouším Grand Soir a tedy toto bych chtěla, aby nosil můj muž, kdyby nějaký byl

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 19:08

Jsem zvědavá jak dopadla/dopadnou jednání Francise a LVMH, o kterých se mluvilo v polovině listopadu a která jsem zmiňovala ve Stěžovacím vlákně (kde jinde?). Francis na mě vždycky působil jako skvělý umělec-parfumér, ale zároveň taky jako perfekcionista a schopný obchodník, mimo jiné. Kromě spousty jeho vůní se mi líbí filozofie značky. Tak třeba předsevzetí pokud možno nerušit žádnou z vůní porfolia (z důvodu nižších prodejů). Například u Absolue Pour le Soir a Absolue Pour le Matin (taktéž u kolínských) které se sice prodávaly méně, ale měly své spokojené klienty, jen nechal stáhnout flakónky z různých prodejních míst ve světě do pařížských butiků a ponechal je i na svých stránkách, kde jsou dostupné pořád. Skvělé!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 12:48
Reakce na domenica:

Jj, koukala jsem koncem podzimu, že nakonec se ty vůně rozhodl alespoň v Paříži zachovat. Ty večerní varianty bych sice já osobně nepostrádala, ale u takové Absolue pour le Matin by to byla škoda, kdyby už vůbec nebyla k dispozici.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:27
Reakce na wendulka:

V Paříži v buticích ale hlavně zároveň na webu dostupné ze světa, takže opravdu tleskám. Ale fakt je, že oni prý o jejich konci ani neuvažovali a pořád chtějí oddalovat konec jakékoli vůně. Tohle kdyby se jim dařilo držet i po případném přesunu pod LVMH, tak by se to blížilo zázraku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:49
Reakce na domenica:

Hm, tak to ale dali v létě Ingredients a dalším parfumériím mylnou informaci, protože jim tehdy opravdu tvrdili, že už nebudou vůbec, protože se neprodávají a našly si jen velmi omezené množství příznivců.

Filozofie je to rozhodně krásná a obdivuhodná, tím je mi značka MFK taky sympatická.

Nicméně pokud by Francis opravdu podepsal smlouvu s LMVH a podařilo se mu tyhle vůně udržet i nadále, to by byl opravdu zázrak, když vidím, co LMVH provádí všude jinde, nedělám si už raději vůbec žádné iluze.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:56
Reakce na wendulka:

Možná tam došlo k nějakému komunikačnímu šumu, kdy šlo hlavně o to, že jim nadále nebudou vůně dodávat. Ale to je fuk, hlavně, že jsou i tyto "menšinové" vůně záchráněny. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 16:39
Reakce na domenica:

Pravda, stát se mohlo cokoliv. Stačí si vzpomenout loni, když to chvilku vypadalo, že bude končit Liu.

Ano, hlavní je, že ty vůně zatím zůstávají alespoň takto.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:37
Reakce na domenica:

Jsem zvědavá jak dopadla/dopadnou jednání Francise a LVMH, o kterých se mluvilo v polovině listopadu a která jsem zmiňovala ve Stěžovacím vlákně (kde jinde?). Francis na mě vždycky působil jako skvělý umělec-parfumér, ale zároveň taky jako perfekcionista a schopný obchodník, mimo jiné. Kromě spousty jeho vůní se mi líbí filozofie značky. Tak třeba předsevzetí pokud možno nerušit žádnou z vůní porfolia (z důvodu nižších prodejů). Například u Absolue Pour le Soir a Absolue Pour le Matin (taktéž u kolínských) které se sice prodávaly méně, ale měly své spokojené klienty, jen nechal stáhnout flakónky z různých prodejních míst ve světě do pařížských butiků a ponechal je i na svých stránkách, kde jsou dostupné pořád. Skvělé!

Já doufám, že jednání dopadnou pro Francise špatně a LVMH z této spolupráce vycouvá . Takže vlastně dopadnou dobře .

Já teď pod vlivem jiné diskuze vytáhla na dlouhé zimní večery vzorky oudové kolekce a ty vůně jsou tak dobře udělané. I když bych je všechny neunosila, tak to zkoušení je radost. A miluji vůni chameleon - Baccarat Rouge. Je zvláštní, originální, žádnou takovou neznám.

A za filozofii značky .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:44
Reakce na cinkja:

Ano, ano...  Já celý víkend zkouším novinku Aqua Célestia (uvedena bude 1. února) a vedle toho, jako ty, pod vlivem diskuze o oudovkách, koplet sadu Francisových oudovek (z nichž část miluju a nosím, část si strašně ráda zkouším jen sama pro sebe, na doma). A Baccarat Rouge je jedinečná, jo jo. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:44

První novinka roku - Aqua Celestia.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:46
Reakce na domenica:

Byla jsi rychlejší .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:49
Reakce na cinkja:

O nějakou tu vteřinu, to je fuk!  Důležitější je to, že vůně je moc pěkná. Z vůní Kurkdjianovy "aqua rodiny" se mi líbí nejvíc spolu s Aqua Vitae forte. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:52
Reakce na domenica:

Aqua Vitae forte se mi také líbí, i když na "aqua" vůně moc nejsem. Tak to se těším .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 20:44
Reakce na cinkja:

Taky nejsem na "aqua". Ale tahle je opravdu příjemná a fajn a je jako ta "bílá košile, kterou si můžeš vzít do "přísného" kostýmku stejně jako k letní kolové sukni, když si ohrneš rukávy a rozepneš pár knoflíčků.

AQUA CELESTIA

Recenze: http://guerlinade.cz/2017/01/16/maison-francis-kurkdjian-aqua-celestia/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. ledna 2017 11:44
Reakce na domenica:

Pokud je alespoň z části taková, jak na mě působí fotografie, tak se těším ještě více . Občas mám potřebu si odskočit k nekomplikovaným vůním a tohle vypadá moc dobře. Mimózu mám ve vůních ráda a kapka toho osvěžení se také může hodit .

Do oudové kolekce začínám trochu více pronikat a vedle Satin Mood zůstaly v užším výběru ještě ty úplně první - Oud a Oud Silk Mood. Z té druhé se v práci včera tedy trochu hroutili, bude to chtít lehčí ruku. Ale Oud dnes nechali bez povšimnutí a mně se také moc líbí.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 17. ledna 2017 13:09
Reakce na cinkja:

Ano, je nekomplikovaná a fajn. Budu zvědavá, co na ni řekneš. Když zavzpomínám, typově by se mohla řadit do skupiny vůní jako Eau d´Eden, En Fleurs anebo Aqua di Gio půl na půl s Eau de Rochas. 

Oudová kolekce mě velmi baví a vedle Silk a Satin Mood se pořád vracím k těm ostatním a ráda si je užívám, zatím spíš doma. Fascinuje mě Velvet Mood, protože obsahuje velmi výrazný tón, který si pamatuju jako vůni tlustých fixek (z NSR ).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. února 2017 15:27
Reakce na domenica:

Tak jsem Aqua Celestia v úterý v Ingredients také vyzkoušela. Už ji měli vyndanou venku. Není to sice můj styl, ale příjemná je. Řekla bych, že kdo rád ten "klasický" Francisův styl z Amyris Femme a APOM pour Femme nebo třeba Coco Mademoiselle, tomu by se mohla Aqua Celestia líbit.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 04. února 2017 13:12
Reakce na wendulka:

To by se mi mohla líbit, takže jsem si hned z Ingredients objednala nějaké vzorky. Díky za tip

Rovnou jsem přihodila další, už třetí vzorek Baccarat Rouge 540. Pořád mi nedá spát a ani po dvou vpotřebovaných vzorcích si nejsem jistá...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. února 2017 16:53
Reakce na Evanilla:

Narážku jsi pochopila naprosto správně . Za málo. 

A co dalšího za vzorky kromě té Baccarat Rouge sis ještě objednala?