Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 01. zaří 2016 22:47
Reakce na Evanilla:

Armani Prive - Fil Rouge

Tohle je pudrový, sněhově bílý, lehoučký kosatec. Je lehký jak sněhová vločka. Krátce po nanesení se do vůně vmísí lehce trpká a zároveň nahořklá stopa (andělika), což tvoří neotřelou kombinaci. Vše spočívá na měkkém pižmovém obláčku. Fil Rouge mi připadá velmi líbivá a nenáročná. A intimní. Takhle by mohla vonět hodná ledová královna, oblečená do elegantních bílých splývavých šatů.

Přesně takhle na mě působila při zkoušení v Paříži. Líbivá, ale přesto vznešená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 21:12

Privé La Femme Bleue

První nástřik: tenhle bergamotově svěží úvod s lístky fialek a štiplavě svěže zeleným a zemitým kosatcem já přece znám. To je Sable Or, kterou mám doma, jako když vyšije! Na rozdíl od něj se však tahle její starší sestřička nevydává směrem na poušť k písečným tónům, přestože je také zahuštěný teplým kadidlem, se spíš vydá lehce gurmánským směrem a i mně typově připomene svou vřelostí mou milovanou Iris Ganache, jak to kdysi napsala domenica, jen ne tak plnotučný.

V La Femme Bleue je sám o sobě o malinko křehčí a dřevitější, s lehoulinkou mrkvovou notou po rozvonění a místo guerlainovských kalorických pralinek je posypaný strouhanou čokoládou, jejíž dojem vytváří vanilka společně s kakaem. Intenzitu má sice o něco slabší než Sable Or, ale rozhodně silnější než Nuances nebo Fil Rouge. Výdrž je srovnatelná. Tak tady na rozdíl od La Femme Nacre trochu lituju, že jsem jí nepoznala, dokud ještě byla sehnání, i když díky Sable Or zase ne tolik.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 20:28
Reakce na wendulka:

Som rada, že zmieňuješ mrkvové tóny...tie na mne nerobia dobrotu a toto je niečo tak lákavé, že si takto môžem hovoriť, že kyslé hrozno....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 23:14
Reakce na slniecko:

No tenhle kosatec je mrkvový jen nepatrně, dokonce ještě méně než 28 La Pausa. Ale jestli ti vadí i tam, tak to by opravdu nedělalo dobrotu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 23:41
Reakce na wendulka:

No tenhle kosatec je mrkvový jen nepatrně, dokonce ještě méně než 28 La Pausa. Ale jestli ti vadí i tam, tak to by opravdu nedělalo dobrotu.

Hmmmm...tú si nejako neviem vybaviť....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 23:13

Konečně!!! Konečně se dočkáme kosatcovky i v běžné řadě Armani Privé. Jmenuje se Iris Céladon.

Och, já se tááák těším.

reklamní spot

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 23:26
Reakce na wendulka:

Huráá! Doufám, že bude stejně dobrá jako ty limitky. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 08:59
Reakce na blackviolet:

No v to taky doufám. Ty jejich limitky by mě totiž jinak co nevidět zruinovaly.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 21:23
Reakce na blackviolet:

Dnes jsem do databáze doplnila upřesněné složení Iris Céladon a vypadá to čím dál tím líp.

HLAVA: aldehydy, bergamot, kardamom         

SRDCE: kosatec, čokoláda, maté         

ZÁKLAD: pačuli, pižmo, mošusové semínko

Normálně jsem v pokušení udělat z ní svůj první slepák roku 2017, na druhou stranu se zase nechci připravit o to potěšení vyzkoušet ji u pultu se všemi exkluzivkami Privé v KaDeWe. Už jsem si zvykla.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 21:31
Reakce na wendulka:

Vypadá to moc dobře . Už aby to bylo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2017 19:00

Armani Code Cashmere

Sladký pomerančový květ v kombinaci s jasmínem sambac opravdu malinko typově připomíná další variaci na LVEB. Naštěstí tady není černý rybíz, tím pádem se mi vyhnula i ta Si. Místo toho tu jde pomerančový květ až do tónů lesních jahůdek, čímž se společně se sladce aldehydovým heliotropinem, který se přidá po rozvonění, hlásí k mnohem výraznějšímu příbuzenství s Manifesto L´Elixir, což ostatně potvrzuje i kašmeranový základ, o němž se zmiňuje v recenzi už jerry – ne, semiš, kůže ani kadidlo tu skutečně nenajdete. Tady máte navíc akorát jen sladké mandlové mléko a pačuli, které ale zase na rozdíl od takové LVEB na mně netleje. Ve své podstatě to není vůbec špatná vůně, ale prostě má původní očekávání byla diametrálně odlišná, takže trochu zklamaná jsem..

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. února 2017 19:36

Tak jsem se netěšila marně, Iris Céladon nezklamal.

Iris Céladon

Nejdřív se objeví lehký, trochu sladký a pudrový kosatec, který díky aldehydům dostane voskově krémový a mýdlový podtón. Už kvůli tomu začátku by byl určitě hoden zařazení do každoroční limitované exkluzivní edice. Navíc mi v této fázi připomíná nějakou mou jinou oblíbenou kosatcovku. Přemýšlím a tipuju Iris Prima, kosatec s velejemnou kůží. Ten voskový tón by se totiž dal interpretovat i jako jemně kožený.

Z pudrového kosatce se postupně stává plnokrevnější máslový a s kardamomem a špetkou suchého pačuli se začne pomalounku rozpouštět v tmavé hořké čokoládě. Nakonec je do ní přímícháno krémové pižmo. Nepůsobí to ale gurmánským dojmem, spíš takovým lehce orientálním, protože kosatec skoro ztratil svou sladkost. Zato čokoláda je luxusní, z kakaových bobů, rozemletých na prášek a slisovaných do hrudek nebo tyčinek, jaké dostanete koupit na trzích v exotických zemích,  kde kakaovníky rostou. Úžasně voní.

Po několika hodinách se z čokoládovo pižmového krému okořeněného pačuli kosatec nenápadně vytratí. Ale odpouštím mu to, svoji roli splnil beze zbytku. A stejně se zase brzy shledáme.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. února 2017 20:14
Reakce na blackviolet:

Tak to zní velmi nadějně . Krásný popis, který slibuje hodně. Navíc všechny kosatcové vůně, které máš na poličce, jsou moje oblíbené. A možná by mé poličce konečně nějaká vůně z kolekce Armáni Privé slušela .

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. února 2017 22:04
Reakce na cinkja:

Určitě . Já mám v Armani Privé víc favoritů a jsem ráda, že je v ní konečně taky kosatcovka za slušnou cenu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. února 2017 23:57
Reakce na blackviolet:

Safra, já se zrovna teď nemohla do toho Berlína pořád dostat. No nic, jestli na ní nenarazím teď po víkendu v Praze, tak prostě po přečtení tvojí recenze otevřu belgickou parfumu, upadnu na klávesnici a bude. Kdo má tohle mučení vydržet?! Já na ty armaniovské kosatce trpím víc než na cokoliv jiného.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. února 2017 11:26
Reakce na wendulka:

Ona by už teď měla být všude. Parfuma má dobrou cenu, ale náš Douglas má právě teď masopustní slevu a s ní to vyjde cenově ještě trochu líp. Myslím, že je nejvyšší čas na první kup v novém roce. 

Už se ví, jestli letos bude taky kosatcová limitka?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2017 13:56
Reakce na blackviolet:

Já už mám první kup v novém roce za sebou. Ale láká mě pořád jako první kup tohoto roku naslepo i za cenu toho, že to bude bez slevy oproti českému Douglasu - tam mi už kolikrát nabízeli věrnostní kartičku, že prý na první nákup je sleva 15 % - jinak u nás Douglas slevama dost šetří.

Zatím jsem na žádnou zmínku nenarazila. Loni se první zpráva objevila koncem března, což bylo sice o měsíc dřív než předloni, ale předpokládám, že pokud ano, tak tentokrát to uvedení tolik dopředu tlačit nebudou, když teď vydali kosatcovku v základní řadě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. února 2017 12:32
Reakce na wendulka:

Tak uvidíme, já myslím, že letos nevynechají.

Iris Céladon už mám na cestě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2017 18:59
Reakce na blackviolet:

Taky doufám.

To ses s tím teda nepárala. Já ji mám na ruce teprve asi dvě hodiny, takže na nějakou bližší recenzi se neodvážím, ale na mně ti je teda ten křídový kosatec v ní docela podobný té loňské limitce Fil Rouge. Nemyslím identická, jen jakoby v tom kosatci na ni navazovala, nepřijde ti? Jen není tak perlivý a zase je o něco intenzivnější.

No je jasný, že ji chci taky. Zásoby takové kosatcovky není nikdy dost. Od okamžitého nákupu mě uchránilo jenom to, že český Douglas má na kolekci Privé skoro tu samou přirážku jako ten váš, tudíž po té slevě na první nákup při založení věrnostní karty by mě v podstatě vyšla nastejno jako na té parfumě, kde si ale můžu vybrat i nějaké vzorky, co mě budou zajímat. A možná dá parfuma brzo zase nějakou slevu.

Jinak český Douglas originální vzorky z řady Privé prý nemá, jak jinak, takže pro přímé porovnání s Fil Rouge jsem tak dostala odstříkanou viálku a půl.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. února 2017 20:42
Reakce na wendulka:

Fil Rouge si už tak moc nepamatuju a navíc na mně vůbec nedržela. Ale možné to je, že si vypůjčili aldehydový kosatec, přidali čokoládu a obměnili základ. Céladon na mně aspoň drží, cítila jsem ho i druhý den, už jsem na té ruce nemohla vyzkoušet jiný vzorek. A ta čokoláda je v něm luxusní, že?

Náš Douglas vzorky Privé sice má (kromě limitek), ale taky ne všechny. Vůbec se vzorkama je u nich problém, protože origo vzorky nových vůní jsou hned pryč a do vialek už od loňska nedělají, prý z hygienických důvodů.

Za klientskou kartu se platí roční poplatek, zato je při každém nákupu automaticky sleva 5% a tím pádem mají ceny nadsazené. Navíc je teď skoro každý měsíc sleva 20%, buď na všechno nebo aspoň na něco. Takže je jasné, že za normální cenu už nikdo nechce nakupovat.

Armani Privé vede ale taky Le Parfum a ti vzorky naštěstí dělají. Ale ty kosatcové limitky zase nemají.