Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 00:09
Reakce na wendulka:

Na Pivoine Suzhou jsem docela zvědavá. Může to dopadnout jakkoli. Obecně, natož v poslední době u Armaniho :-). Tak se nechám překvapit. Ale kdyby se povedla... i na tenhle typ vůní přijde někdy chuť.

Ta Si Eau de Toilette má na pohled moc příjemný flakón.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 09:27

Od Armaniho mě naposledy oslovila vůně Gio, bývala to moje signature v 90. letech. Od té doby se poctivě snažím vyzkoušet každou jeho novinku, ale už jsem pro sebe (s výjimkou exkluzivních řad) nic zajímavého neobjevila. a dosavadní odvozeniny se s mým vkusem naprosto míjejí.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 10:46
Reakce na Fleur:

Přesně. Gio, tu jsem měla moc ráda. Po ní už v mainstramu pro mě nebylo nic.

Zato řada Privé je dobrá. I na tu pivoňku jsem zvědavá, něco květinového lehkého na mojí poličce chybí. A třeba Peony and Blush Suede od Jo Malone je lehká a pěkná vůně. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 12:11

Celá řada Sí je povedená, pro mě nejlepší Intense, pak White, pak klasika.

Jinak - mrzí mě moc, že už není Code Elixir.

Ráda bych Code Ultimate Femme - velmi dobrý!

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 14:11
Reakce na wendulka:

Skoro si myslím, že svěženka Si EDT je na zkoušku "bezpečnější" než její předchůdkyně. Si jsem zkoušela na ruce a dělalo se mi z ní mírně nevolno, Si Intense už jen na papírku. Na mě neskutečná nálož hcemické sladkosti. Si EDT má opravdu krásný flakón a vizuál celkově. 

K tomuhle lehčímu složení se mi konečně i docela hodí Cate Blanchette. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. prosince 2014 19:20

Hm, taky jsem skončila u Gio. Tu jsem milovala (včetně flakónu a odstínu vůně). A taky jsem si oblíbila jí předcházející vůni Armani, přenádherná chypre! Pak Armani přehodil výhybku a už se mi žádná z vůní nezalíbila. Až teprve některé kousky z řady Armani Privé. Nůžky mezi mainstreamovou a exkluzivní řadou jsou tady poměrně hodně rozevřené. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. ledna 2015 08:44
Reakce na Lalaith:

...opravdu se na to moc pěkně kouká.!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2015 20:16
Reakce na Lalaith:

S tou "bezpečností" budeš mít pravdu.

A souhlasím i s tím, kampaň s Cate s takto prezentovanou vůní tentokrát vypadá moc dobře.

Miru: Budu se opakovat, ale já ti tak závidím, že se na tobě sladké vůně typu Si a Si Intense rozvoní krásně.

Jinak je teda pravda, že pro mě armaniovský mainstream už dlouho nepřišel s něčím, co by za to stálo. Po Code byla poslední Diamonds v roce 2007 od Thierryho Wassera. Tu jsem svého času unosila celou stovku (ještě před a.) a sklidila na ní řadu komplimentů. Ale těch milión odnoží už každé.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2015 06:24
Reakce na wendulka:

...to jo, rozvoní se pěkně,

ale pořád si nejsem  jistá s tou výdrží.?.

Protože vždy zkouším s více vůnémi v parfumerii, a "mám pocit", že právě ta výdrž v poměru k ceně je nic moc...

Ten Privé flakkon s pivoňkou - áách.!

Čistě teoreticky - kolik ty vůně stojí.?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. ledna 2015 10:36
Reakce na Miru:

Na mně ta Si Intense držela jak přibitá, ale nevoněla, jak by měla, no.

No ta Pivoine je z té "nejlevnější" řady Privé, tam je cena momentálně na 110 eurech (kolem 3200 Kč).

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. ledna 2015 11:31
Reakce na wendulka:

110? Kde? Tady stojí už 130.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. ledna 2015 11:44
Reakce na blackviolet:

Nejpíš je to "novinková" cena - ostatní z té řady tady opravdu stojí cca 110,- EUR, takže až to novinka nebude, tak se asi cena srovná.

Offline rembranta
Avatar
6 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 21:25

tahle Si je velice příjemná jemná vůně, mě celkem jako Ano vyhovuje... a řekla bych že i pozitivně na mě působí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. dubna 2015 23:23

Diamonds

Tahle vůně je pro mě posledním povedeným armaniovským mainstreamem a od té doby marně čekám na něco nepřeslazeného, nechemického. Ačkoliv malinám a frézii obvykle vůbec neholduji, tady působí už od začátku příjemně jiskřivě. Nikde nic neřeže.

Po rozvonění Diamonds osvěží růže s pačuli. Cedr má sice i zde dost blízko k odřezkům z tužek, ale ve srovnání se současnou produkcí nepůsobí lacině.stejně jako ambra s vanilkou v základu. Patřila k mým nejchválenějším vůním, takže na ni dodnes ráda vzpomínám.

Diamonds Intense

Je znát, že na tomhle už Wasser nepracoval. Malina tady ztratila svojí lehkost, změnila se v nezralou a ustoupila do pozadí na úkor liči a frézie. Ty už přece jen nepatrně řežou. Stejně tak byla jemnou konvalinkou umlčena i růže. Což o to, to by nevadilo, kdy sem nepřidali chemický cukernatý roztok z Acqua di Gioia, který zcela umlátí tu původní vzdušnou vanilku s cedrem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2015 23:15

Privé Cuir Amethyste

Ano, po úvodním trpkém bergamotu s trochou koriandru by se tam díky kombinaci břízy a fialkových lístků ty semišové dámské rukavičky nebo klidně i ta kabelka dala najít. Ale není to nic extra, co by vám za mnohem méně peněz nemohla nabídnout taková Bottega Veneta.

Navíc tu mám tradiční problém s pačuli. Nejprve to vypadá na tradiční zelené tóny a možná i moderní chypre, jenže jak vstoupí do hry vanilka s benzoinem, a vůně se zvrhne do stylu Angel a karamelek, které se nám ve zmíněné kabelce pomalinku roztékají, je konec. A dokonce do ní někdo přisype i zbytek z popelníku. I když v téhle fázi snad už o kůži/semiši nemůže být pomalu ani řeč.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2015 23:23

Sable Or

Od doby, kdy byla uvedena 28 La Pausa, jsem pořád čekala na stejný štiplavě svěže zelený, zemitý, lehounce mrkvový kosatec, který by přede mnou během pár minut neutekl. A náhoda tomu chtěla, že u Armaniho byli rychlejší než u Chanelu s čistým parfémem. To je on, ovšem aniž by Chanel kopíroval! Podpírá a zahušťuje ho totiž teplé kadidlo s hřejivými podtóny kakaa.

(http://wiki.irises.org)

Po důkladném rozvonění pak kosatec přechází do máslovější podoby. Přidávají se i teplé písečné tóny s trochou santalu a vůně začíná dostávat slibovaný zlatavý odstín. Dále se objevuje sametová fialka, při níž si v souvislosti s doznívajícím kadidlem zase nemůžu nevzpomenout na mojí milovanou Les Secrets de Sophie, avšak zde mnohem více oslazená bíločokoládovou tonkou a vanilkou a bez mýdla.

V jeden okamžik je ta bílá čokoláda výraznější než většina ostatních složek, že ji stíhá sekundovat pouze fialka. Ale přesto se ani v této fázi nedá říct, že se jedná o gurmánské vody, protože kosatec s kadidlem a teplým pískem přece jen nabere druhý dech a končí v té pouštní atmosféře jako její kolegyně Sable Fumé. Na rozdíl od ní však není tak intimní, jde hezky do prostoru a výborně drží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2015 23:18

Encens Satin

Můj kostelík je kamenný a kadidlo v něm je zpočátku lehce štiplavé a studené. Zatím spočívá bez povšimnutí v kadidelnici na dřevěné lavici. Až po chvilce se začíná s pomocí ambry zahřívat a zlehka doutnat. A tahle ambra se špetkou zázvoru, sladké skořice a hřebíčku vám bude jistě známá - ano, Ambre Soie bez polévkového koření. Dokonce ji pokrývá i ta vrstvička vysokoprocentní tmavé čokolády, i když jen velmi průsvitná.

Že by se ale dala považovat za její plnohodnotnou náhradu, to se úplně říct nedá, protože tady má ambra skutečně jen podbarvovací úlohu. Na druhou stranu je to zase podle mě právě ona, kdo činí to kadidlo tak krásně hebkým a příjemně nasládlým, ona a trocha jemného pižma, která se přidá v základu. Jestli něco u Armaniho umí, jsou to přesně tyhle typy vůní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2015 23:21

Pivoine Suzhou

Sladká malinovka s růžovým pepřem mi na začátku částečně připomněla méně ulepenou, mandarinkově nakyslou Apparition. Jen tady je těch okvětních plátků růže o malinko víc, je svěžejší a pižmovější a chybí tu heliotropin s Dr. Pepperem. Díky stejnému typu pačuli a ambře se mi tam ten Ungaro však znovu vkrade.

Kde zůstala ta slibovaná pivoňka, je mi taktéž záhadou. Na jednu stranu si dovedu představit, že úkolem nejspíš bylo vytvořit vůni zaměřenou na asijský trh, ale musím zcela souhlasit s tím, že tohle je první vůně, která ani podle mě není hodná řady Privé. Říznout klasickou Diamonds Apparition v light verzi, to se u Armaniho vážně nepředvedli.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 21:42

Ambre Eccentrico

Ambre Eccentrico není součástí orientální kolekce, nepůsobí orientálně, je to ambra spíš gurmánská. Už v úvodu se objeví sladký švestkový likér, který je ochucený větrovým kardamomem a skořicí. Švestka je hodně vytrvalá a skořicí taky zrovna nešetřili. Ale s tonkou to vytvoří opravdovou delikatesu a pačuli je tam zrovna tolik, aby to nepůsobilo jako dezert. Když se pak švestka postupně vytratí, je tady nová vůně, ambrová, nejdřív suchá a jakoby prašná a po delší době, a to jsme už asi 5 hodin po nástřiku, pravá vanilkově labdanově benzoinová. A drží ještě dalších hodně hodin.

Moc pěkná vůně, na podzim a zimu jako dělaná. A  jestli excentrická - no dejme tomu, ta švestka se tam chová dost výstředně .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. srpna 2015 22:02
Reakce na blackviolet:

...a zní to excentricky dobře.!