Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:08

wendulka Čteš mi myšlenky . Říkala jsem si, že když tak na podzim.

Miru Ta cena není pěkná . Třeba se do podzimu objeví někde za lepší cenu. Ty Armani Privé jsou čím dál tím dražší . Zdražují všichni, ale oni opravdu extrémně.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:14

Miru No snad ji časem elnino nebo notino vyštrachá levněji.

blackviolet To máš jako Lutens. ten už taky neví, kolik by za ty zvonky chtěl.

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:34

wendulka 

...joo, to máš pravdu.!

A jinak - 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:36

Miru 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. března 2018 23:41

Bleu Lazuli

Zcela souhlasím s blackviolet, s Bleu Lazuli strávíte večer na pláži u Indického oceánu. Naslouchajíc šumění vln, nastáváte slaný mořský vzduch, popíjíte jasmínový čaj s kardamomem, osvěžený citrusovou šťávou. K němu se podávají kandované meruňky a švestky a vanilkové soufflé, zlehka polité medem.

Jejich sladká vůně se přitom misí s aroma sušeného tabáku a santalové vonné tyčinky, linoucího se z vaší kapsy, které jste dnes koupili od jednoho z místních prodejců. Způsobem zpracování by podle mě mohla oslovit hlavně příznivce Tobacco Vanille nebo Ambre Eccentrico, s nimiž má srovnatelnou intenzitu i výdrž.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. června 2018 19:07

Letošní kosatcová limitka letos na sebe nechala čekat trochu déle.

Jmenuje se Rose d´Artiste. Nenechte se však zmýlit názvem. Růže ani tak nemá nic společného s jednotlivými ingrediencemi jako spíš s fuchsiově růžovou, jíž se vyznačuje Armaniho kolekce pro letošní jaro a léto.

Ovšem cena šplhá nahoru čím dál tím výše. Letos si sběratelé musí připravit rovnou 650 euro.

Vyzkoušet ale pojedu, jakmile bude možnost.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:27

wendulka Na tu limitku jsem úplně zapomněla . Flakon se mi moc nelíbí, ale vyzkoušet určitě půjdu. Už se prodává?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:47

blackviolet No nstperfume tvrdí, že by měla být dostupná ve španělském El Corte Inglés, ale online jsem ji tam ještě nenašla a ani na belgické parfumě, která každoročně rovněž pár kousků dostává. Takže tipuju, že se nejspíš zjeví až během července. Zatím to tak vždycky bylo, že se na těch každoročně speciálně vybraných prodejních místech zjevila zhruba během tří až čtyř týdnů od první zprávy o ovedení.

Což vlastně v roce 2013 i tak bylo, že byla až v červenci. To si pamatuju. Potom ty následující roky to pořád posouvali dopředu a dopředu, tak teď se asi k tomu zase vrátili.

No ale každopádně už se můžeš pomalu chystat do Douglasu na výzvědy.

Já uvidím, jak to časově vyjde. Pokud se objeví zanedlouho, sjela bych do Berlína, ale jestli by se objevila až v druhé půlce července, tak bych po pěti letech porušila berlínskou tradici a asi to nechala taky na ten Douglas.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:53

wendulka Tak to bude asi ještě pár týdnů trvat. Až budu mít cestu kolem Douglasu, poptám se, jestli o ní už vůbec slyšeli . V butiku Armani by měli být snad informovaní. Ale vypadá to fakt na tu druhou půlku července  .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. června 2018 21:36

wendulka Rose d'artiste je už všude v prodeji, mají ji od tohoto týdne v Douglasu i v butiku Armani. To jsem nečekala tak brzo. Pár týdnů tam snad vydrží, minimálně tester.

Rose d'Artiste

Začátek s krásným kosatcem a bergamotem připomíná limitku roku 2017 - Charm. Kosatec je tady podpořený zelenými listy fialky a tentokrát dodají vůni hloubku myrha a kadidlo, nakonec i vzdušně dřevitý a teple balzamický tón. Výdrž je celodenní.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. června 2018 21:40

wendulka A ještě poznámka do databáze: tentokrát se vyrobilo 1300 kusů a cena je 569 (Armani), popř. 585 (Douglas). V Berlíně asi o něco méně, ale v každém případě ne 650. Ne že bych uvažovala o koupi .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. června 2018 21:43

blackviolet Aha. Tak to abych ten Berlín možná přece jen zvážila. I když jak čtu tvé dojmy, tak tentokrát asi budu finančně v bezpečí. Tak že bych přece jen ten měsíc počkala? No uvidím, jak dopadnu po úterních nákupech a podle toho se rozhodnu.

EDIT: Těch 1300 kusů jsem už četla, že to navýšili. Ta cena ale teda neodpovídá. Opravím.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:13

blackviolet Tak po včerejšku potvrzuji, že Rose d´Artist je jednoznačně lepší než loňská Charm. Ten začátek je jí trochu podobný, ale výraznější a podpořený lehoučkým pomerančovým květem. Ty listy fialek dodávají vůni sametovost, myrha, s kadidlem a ambroxanem hřejivost a hloubku s tím, že já ji měla ke konci ještě nasládle pižmově nadýchanou. Zbytky mi na kůži vydržely ještě navečer zpáteční cestou vlakem, takže určitě i líp drží než Charm.

Nicméně teda ani letos mě nepřesvědčila na koupi. Přece jen po vydání Iris Celadon od těch kosatcovek očekávám něco víc a to měla naposled předloni ta Fil Rouge.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:20

wendulka No je to tak, i když je pěkná, tak od těch limitovaných kosatcovek za luxusní cenu člověk očekává něco víc.

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 28. října 2018 08:17

Před několika měsíci jsem v pražském Douglasu zkoušela vůně z řady Privée...

...pamatuji si, že ta "pivoňková" byla pěkná, ale neškodná a hlavně něco jako "císařovy nové šaty"...(= směšná výdrž = nic)

ALE

asistentka začala popisovat jednu vůni, že je zvláštní, ale OPRAVDU zvláštní, že ji málokdo snese, že je prý příliš silná a hlavně, že se hodně líbí mužům na ženách, protože je taková erotická.

No, promo řeči.

Nicméně - na mně, k údivu asistentky, byla jemná, nikoliv slabá, a nádherná. Jenže já si za boha nevzpomenu, která to byla.?!

Je, prosím, možné, že by to byla ta s tou břízou ve složení(Cuir Amethyste)?, nebo nebyl jste v tom Douglasu taky někdo, resp. nemleli vám taky ty řeči o zvláštnosti a erotice ve vůni.?

Offline zdensy
Avatar
1047 příspěvků moje polička 28. října 2018 13:17

Miru , třeba Privé Myrrhe Impériale to mohla být...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:32

wendulka  Už jsi slyšela něco o letošní limitce? Je konec května .

Zatím jenom Musc Shamal, nevypadá to špatně

zdroj fotky: fragrantica.com

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. května 2019 23:40

blackviolet 

Vůbec nic. 

Jo, tu jsem do databáze už dávala.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:37

blackviolet wendulka Shamal vítr je teď nějak v oblibě

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. května 2019 19:59

Korsičanka A zdá se, že i muskové vůně jsou momentálně hodně in.