Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2017 23:57
Reakce na blackviolet:

Já mám i tu Fil Rouge pralinkovou, ale ano, v Iris Celadon je ta čokoláda výraznější. Stejně krásná byla i v La Femme Bleue. Zítra se na to přímé srovnání schválně vrhnu a pak podám zprávu.

Hm, tak to je blbý. V Berlíně taky nemívají vzorky úplně od všech Armani Privé a jak píšeš, od limitek ani neexistují, ale ani neudělají. To víš, že jsem to předloni zkoušela jim podstrčit svou viálku, jestli by mi nevyrobili vzoreček z testeru Sable Fume, když jsem si teda koupila Sable Or. Prý to mají přísně zakázáno kvůli zachování exkluzivity.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. února 2017 11:49
Reakce na wendulka:

Kolik se, prosím, pohybuje cena vůní Armáni Privé v Douglasu?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2017 12:15
Reakce na cinkja:

No to mě právě překvapilo, že na Příkopech mi řekli úplně jinou částku než v Palladiu. Na Příkopech 5750 Kč, v Palladiu 5830 Kč.

Vyplatilo by se to pouze v případě, že by měli častější ty akce 20 % jako Marionnaud a Sephora, což bohužel nemají. A čekat až do května na dny Elle s nákupem nechci. Takže buď zvolím parfumu anebo to bude Berlín. Jakkoliv bych ráda podpořila české mzdy, jsem už přece jen zhýčkaný zákazník, který čeká k tomu nákupu vůně nějakou přidanou hodnotu. Teď nemyslím zrovna cenu nebo vzorečky, ale třeba i samotná konverzace s prodejní asistentkou, kdy ti ty naše řeknou, že je tam kosatec a vůně je krásná a tím to hasne. Nákup jakékoliv exkluzivky nebo niche vůně je pro mě přece jen pořád takový zvláštní obřad, který si chci užít.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2017 17:55

Privé Iris Celadon

Už při první zmínce o téhle kosatcovce jsem si byla jistá, že mě nezklame. Doufala jsem totiž, že by mohla kvalitativně navazovat na každoroční kosatcové limitky od Armaniho. A přesně to se stalo. Při úplně první zkoušce jsem nabyla dojmu, že navazuje na loňskou Fil Rouge, ale přímé srovnání s dalšími armaniovskými kosatcovkami mi odhalilo ještě daleko víc potěšující skutečnost.

Ano, Iris Celadon skutečně pracuje s andělskými aldehydy a bergamotem z Fil Rouge. Zde jsou doplněny chladivým zeleným kardamomem. Po několika minutách přijde na řadu kosatec, jenže pozor: Iris Celadon není jenom o loňském křídovém kosatci, on se vrací k tomu úplně prvnímu kosatci z La Femme Bleue s lehoulinkou mrkvovou notou, postrouhaném vysokoprocentní čokoládou!

Semínka maté pak svou zelenou svěžestí částečně nahrazují loňskou anděliku. Chybí tu ovšem ten její anýzový tón s perlivým otočníkem, který kosatec posouval pralinkovým směrem. Místo toho je v něm ve společnosti kosatce možné v téhle fázi identifikovat velejemnou kůži, alternativně semiš, jaký můžete najít v Iris Nazarena, případně v Iris Prima, jak už trefně identifikovala blackviolet.

Jak se vůně dál rozvíjí, čokoláda se na kosatci začne pozvolna rozpouštět. Kosatec tím přejde do máslovější podoby. Zde nastupuje do hry hřejivé mošusové semínko, sladké bílé pižmo se špetičkou vanilky a pačuli. To přináší jednou stranou suchou zemitost, ale i mechové tóny jemné jako samet, čímž typově připomene trochu i závěrečnou fázi Sable Or v zaoblenější a odlehčené verzi, kdy už se kosatec pozvolna vytrácí. Výdrž má na mně srovnatelnou s Fil Rouge.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2017 00:00

Armani Code Satin

Spíš než o odnož klasického Armani Code se podle mě jedná o jasnou, ovšem povedenou variaci na Armani Code Ultimate Femme. Přivítá vás stejná, lehoulince nahořklá pomerančová kůra s kompotovanou hruškou a jiskřivým zázvorem. Najdeme tu samozřejmě i klasický, sladce zpracovaný pomerančový květ, vytvářející dojem kandovaného pomeranče.

Jen v tomhle případě je doplněný o jasmín s červenoovocným nádechem a sametově pryskyřičnaté tóny. Víc by mu tak podle mě slušel přívlastek Velvet než Satin. I zde je pomerančový květ v základu uhlazený vanilkou jen s tím rozdílem, že tady se do ní vmíchalo i pár čokoládových hoblinek a nakonec k ní přihodíme oblíbenou mainstreamovou pralinku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2017 17:11
Reakce na blackviolet:

"Tak uvidíme, já myslím, že letos nevynechají."

Nevynechají. Během několika týdnů (počítám tak konec června nebo začátek července jako předloni, pokud dodrží interval mezi oznámením a vydáním jako doposud) by se měla objevit Charm'

HLAVA: kalábrijský bergamot, paradisone (látka s květinovou vůní, vyvinutá ve Firmenich), kosatec         

SRDCE: cejlonský černý čaj, somálské kadidlo, guajakové dřevo         

ZÁKLAD: absolutní vanilka, pačuli, bílé pižmo

Akorát kosatec má mít tentokrát jen v hlavě. Tak jsem zvědavá, jestli letos poprvé od roku 2014 ušetřím. Každopádně mě teda asi do léta ještě jedna cesta do Berlína čeká. Minimálně vyzkoušet se vydám zcela určitě.

Online Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. května 2017 20:09

Pár dní testuji Myrrhe impériale. I když se mi líbí, připadá mi moc kontrastní v polohách mezi medovou sladkostí a výrazným oudem. A neuvěřitelně drží (od navoněného rukávu halenky se mi sekundárně provoněl i svetr, který jsem pak přes ni natáhla).

Tahle vůně je jako arabská pohádka předčítaná medově lepivým hlasem Jana Přeučila. Sladká myrha, ambra, dřeva vonící jako pražené oříšky. A když je těch uklidňujících dobrot už moc, vynoří se štiplavý oud s živočišnou kůží. Pohádka skončí hřejivým medovým benzoinem, ale šťastný konec je zaručen pouze při teplotách do 20 stupňů; při jejich překročení by mohl zákeřně ožít oud s kůží.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. května 2017 21:58
Reakce na wendulka:

Minulý týden jsem se zrovna na ni ptala a ještě nic nevěděli. 

Vyzkoušet ji určitě půjdu, i když to letos vypadá spíš na dřevitou čajovku než kosatcovku .

Ale flakon je krásný, bylo by škoda, kdyby ti chyběl ve sbírce .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. května 2017 22:04
Reakce na Fleur:

Přeučil . Obdivuju jeho dikci.

Myrrhu mám moc ráda, mám už druhý odstřik a chyběla by mi, sem tam ji nosím a užívám si ji.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2017 23:43
Reakce na Fleur:

"Tahle vůně je jako arabská pohádka předčítaná medově lepivým hlasem Jana Přeučila."

Přesně tak jsem kdysi jeho hlas taky vnímala. Ale musím se přiznat, že na stará kolena mi začal připadat velmi šarmantní, takže i tu jeho dikci jsem se naučila mít ráda. Před Vánoci jsem ho dokonce měla příležitost vidět naživo s jeho paní v Paulovi na Flóře a oběma to slušelo.

Ale co se týče samotné Myrrhe Imperiale, ta mě nějak za srdce nezvala ani po opakovaném zkoušení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2017 23:46
Reakce na blackviolet:

No což o to, flakon krásný je. Ale při té ceně už bych fakt radši uvnitř kosatcovkua letos to na ní fakt moc nevypadá podobně jako v tom roce 2014.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 16. května 2017 00:21
Reakce na wendulka:

Mně přišel hlas Jana Přeučila vždycky spíš  jako sametově dráždivý. 

A mám to s ním  naopak. Velmi jsem ho obdivovala během jeho éry v divadle na Zábradlí a v jeho pedagogické roli. Na stará kolena mě spíš rozesmutňuje. Se svou paní obrážejí nejrůznější akce, předváděčky, zahajovačky... dělají cukrblíky a kašpárky do objektivů... ach jo. Naposledy jsem se s nimi setkala na otevření  té parfumérie v pasáži U Nováků.

Každopádně flakón Charm vypadá nádherně a zase budu zvědavá... 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:23
Reakce na wendulka:

Charm by se měl už brzy objevit . U nás prý za 1 - 2 týdny. Tipuju, že v Berlíně už příští týden bude.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2017 22:46
Reakce na blackviolet:

Už ji tam mají od středy. Osm kousků.

Já ji v úterý objevila na beligické parfumě, takže jsem obratem napsala do KaDeWe, jestli na tom náhodou nejsou podobně a hned ve středu mi odpověděli, že jo.

Takže jsem obratem uprosila šéfa, zda mi dá alespoň den dovolené na příští středu a byla úspěšná.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. května 2017 22:57
Reakce na wendulka:

tak to jsem moc zvědavá na tvoje dojmy.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 27. května 2017 23:09
Reakce na wendulka:

Též jsem zvědavá!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:58

Charm

K armaniovským limitovaným kosatcovkám mám velmi osobní vztah, jelikož mojí kůži vyloženě svědčí. Letošní uvedení Charm, inspirované kolekcí Charmani pro letošní jaro/léto ovšem vzhledem k nedávno vydané Iris Céladon asi tentokrát o kosatci tak úplně nebude. A skutečně tradiční křehký armaniovský kosatec, osvěžený bergamotem, v ní potkáte jen ve svrchních tónech. Po několika minutách Charm začne evokovat dřevěnou truhličku naplněnou kvalitním černým čajem, zahřívaným kadidlem.

Je ale podestlaný polštářkem z bílého pižma a vanilky a v základu jej okoření špetka suchého pačuli. Vůně je to krásná a povedená dřevitá čajovka tak, jak blackviolet předem tipovala, leč z hlediska propracovanosti podle mě úrovně svých předchudkyň tentokrát nedosahuje a viděla bych ji spíš v základní řadě Armani Privé, byť flakon i balení je opět nádherné. Navíc po třech hodinách už mi z kůže skoro zmizela.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:03
Reakce na wendulka:

No ale ten popis nezní vůbec špatně! 

Takže jediné úskalí je v propracování, říkáš...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:10
Reakce na Ellen:

No ono to propracování je ale pro to pořízení flakonu v tomhle případě dost zásadní.

Ale jinak jestli to myslíš tak, zda bych si jí koupila, pokud by vyšla ve stejné řadě a cenové relaci jako Iris Céladon, tak to určitě ano.

Já doufám, že letos odbočili výjimečně jen kvůli Iris Céladon a příští rok se už zase vrátí ke kosatcovce.

Každopádně jsem ale moc ráda, že jsem se vydala zkoušet. Červík by totiž jinak hlodal neskutečně.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:11
Reakce na wendulka:

Chápu.

Jasně, kdybys nezkusila, tak bys měla pocit, o co nepřicházíš...