Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2017 00:08
Reakce na wendulka:

Takže letos nic nepřibude do sbírky. Na propracovanou čajovku je ta cena opravdu moc. Ale vyzkoušet si ji taky půjdu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 10. června 2017 21:40
Reakce na wendulka:

Tak to mám s Charm stejně jako ty.

Krásný kosatec s bergamotem, který nás potěší bohužel jen krátkou chvíli a černý čaj se zakouřeným dřevem a trochou pačuli je dost brzy vystřídaný pižmovým základem s vanilkou.

Pěkná vůně, ale na luxusní limitku trochu málo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. června 2017 08:30
Reakce na blackviolet:

Že jo?

Já vím, že tobě se už loni z hlediska intenzity nepozdávala ani Fil Rouge, ale ve srovnání s Charm to exkluzivní sběratelská limitka pořád je.

No uvídme, snad se u Armaniho příští rok polepší.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. října 2017 20:58

Privé New York

New York, New York ... voní jako Upper East Side, čtvrť s luxusními aparmány na východ od Centrálního parku, kde peníze nehrají žádnou roli. Voní jako elegantní dáma v krémovém kašmírovém svetříku a s červenou rtěnkou na rtech, která se setkává s přítelkyní u jednoho vanilla mocha v kavárně. Voní jako jejich procházka po Madison Avenue s butiky módních designérů. A jako drink v baru, kde hraje blues a kde je tak příjemné zakončit hezké odpoledne. Nebo začít krásný večer.

Jemná čajová vůně uvedená průzračnými aldehydy se špetkou pepře, s lehce kovovým podtónem mošusového semínka, jednou bílou pivoňkou a kosatcovým pudrem. Lehce se mihne kadidlo se stopou jehličí. Kromě vanilkové čokolády a bílého pižma ji doplňuje i trochu škrábavý kašmeran.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2017 22:22
Reakce na blackviolet:

Několik dní váhám, zda si ze STC objednat vzorek. Pomohla jsi mi to rozseknout.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. října 2017 22:50
Reakce na wendulka:

Odradil tě ten kašmeran?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2017 23:58
Reakce na blackviolet:

Kdepak. To já si vzorek opatřím . Já se jen bála, aby nebyla až moc dobrá kvůli dostupnosti anebo zase naopak zklamání. Vidím, že se ti líbí, takže za vyzkoušení mi stojí. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. října 2017 15:02
Reakce na wendulka:

Aha. Tak líbí se mi, ale když jsem ji měla v ruce, ani vteřinu jsem neuvažovala o koupi. Už kvůli tomu syntetickému tónu mošusového semínka a lopatě kašmeranu. Tak pokud na tobě nebude výrazně jiná, neměla by tě ta špatná dostupnost mrzet .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 10:02
Reakce na blackviolet:

Privé New York

New York, New York ... voní jako Upper East Side, čtvrť s luxusními aparmány na východ od Centrálního parku, kde peníze nehrají žádnou roli. Voní jako elegantní dáma v krémovém kašmírovém svetříku a s červenou rtěnkou na rtech, která se setkává s přítelkyní u jednoho vanilla mocha v kavárně. Voní jako jejich procházka po Madison Avenue s butiky módních designérů. A jako drink v baru, kde hraje blues a kde je tak příjemné zakončit hezké odpoledne. Nebo začít krásný večer.

Jemná čajová vůně uvedená průzračnými aldehydy se špetkou pepře, s lehce kovovým podtónem mošusového semínka, jednou bílou pivoňkou a kosatcovým pudrem. Lehce se mihne kadidlo se stopou jehličí. Kromě vanilkové čokolády a bílého pižma ji doplňuje i trochu škrábavý kašmeran.

​Tak jsem prozkoušela a musím říct, že nakonec se mi líbí asi o trochu víc než kosatcová limitka, i když ani o ní bych neuvažovala.

Je to skutečně něžná čajová vůně, osvěžená jiskřícími aldehydy, kapkou neroli a špetkou pepře. Kovový podtón mošusového semínka pak i mně vyvolává dojem lžičky, cinkající o šálek čaje, zahřátého kašmeranem. Pokud jde o samotný kosatec, přijde mi, že opět svou křídovostí tématicky tak trochu navazuje na předloňskou limitovanou Fil Rouge a loňský Iris Celadon, jelikož i tenhle obsahuje křehké zelené výhonky jen s tím rozdílem, že tenhle je zahalený do smetanového kašmíru a kadidlového oparu. Vanilková čokoláda se mi bohužel vyhnula, spíš jsem zejména při zkoušení aplikační tyčinkou měla pocit jisté vzdálené vanilkové příbuznosti s Lui.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 08:52

Strašně se mi stýská po Gio.

Ve výprodeji jsem si koupila oversized vlněné sako a úplně mi připomnělo ten jednoduchý flakón s mírně zaoblenými rohy.  A přesně tu vůni, elegantní květiny, špetka romantického ovoce a silný dřevitý základ, bych k němu potřebovala.

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 09:27

Fleur Nie si sama, ktorej sa stýská po GIO

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:30

Fleur milacka ako sa teraz snažíme zbaviť napodobenín, priam sa mi natíska na jazyk - aký smútok, náhrad je dosť !

(Pardon, nedalo mi...blbý vtip, ja viem....)

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 15:19

slniecko Ja viem, je veľa iných vôní, ale trošku nostalgie tiež nezaškodí, Gio je však Gio, náhradu som zatiaľ nenašla.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 15:27

milacka ale ja to chápem...sama mám takých nostalgií dosť .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. března 2018 22:54

Bleu Lazuli

Modrá je dobrá. Krásná barva lapis lazuli (lazuritu) flakonu a vůně oscilující mezi azurovou oblohou a temně modrým oceánem. Bylinkový čaj s bergamotem a sladkým kardamomem  mísící se se vzduchem od moře. Květiny, meruňky a švestky v měkkém světle odpoledního slunce a zvuk tříštících se vln na pobřeží. A nakonec medově vanilkový krém ozdobený suchými tabákovými listy. Dolce far niente.

 Bleu Turquoise

Podvečer na ostrově v Indickém oceánu. Krystalky soli ve větru, bosé nohy v suchém písku a stopa opalovacího krému na teplé kůži. Naplavené dřevo a mořské řasy lemují ztichlou pláž, vlny přílivu smývají stopy v písku. Vůně sladké vanilky se prolíná s kadidlem. Zavřít oči a poslouchat příběhy, které vypráví nekonečný oceán.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. března 2018 04:53

blackviolet 

...dočetla jsem Tvé řádky, a jediné, co mě napadlo - 

"...Bože, to bych chtěla cítit.!, to musí být krásné..."

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. března 2018 09:32

blackviolet Velmi sugestivní. Tahle nová dvojice je rozhodně zajímavější než předchozí červeno-zelené duo. I mně se líbí obě, hlavně teda Bleu Lazuli, ale Bleu Turqouise, jak se znám, ta slaná vanilka, byť zanedlouho odvane, by mi při nošení asi brzo začala vadit, spíš jen na občasné přičichnutí.

Miru Bleu Lazuli určitě.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. března 2018 10:47

Miru Děkuju .

wendulka Díky. To určitě je. 

Taky se mi vlastně teď líbí obě, i ta slaná vanilka má něco do sebe. Jenom mám takový pocit, že by se mi v létě nechtělo nosit sladké vůně. Teď s jarem je odkládám a sahám po květinách. A ještě mě drží pořád ta kůže.

Vzhledem k tomu, že jsou sladké obě, myslím si, že by se Miru  mohla líbit i Bleu Turquoise. Výdrž mají hodně dlouhou, ale zdá se mi, že se drží spíš u těla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. března 2018 10:54

blackviolet Jo, to máš pravdu, že jsou obě zimní. No co, tak pokud nepořídit Bleu Lazuli teď na jaře, tak Ti od odstřiku odlehčím na podzim.

To máš pravdu, že mohla. Já to s tou Lazuli myslela z hlediska intenzity a hustoty, že to Miru nejspíš bude asi malinko bližší.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. března 2018 11:58

blackviolet wendulka 

...děkuji za povzbuzení

I když - možná lepší nezkoušet, vzhledem k ceně...