Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. března 2016 22:49
Reakce na wendulka:

Letos nebude kosatcovka?  Že by jim už došla inspirace?

A že ty malachitovky jsou limitky, to jsem taky nevěděla. Červená je pěkná, brala bych ji, ale rozhodně to není takový zážitek jako zkoušet každé jaro ty kosatcovky. Ty stály vždycky pod sklem na piedestalu. Malachity měli postavené u ostatních Privé, ale zase je fajn, že od nich aspoň mají vzorky. Vypadají jako rozprašovače, ale nejsou, docela mi trvalo, než jsem přišla na to, jak je otevřít. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2016 23:12
Reakce na blackviolet:

No tak jsem to četla, když jsem je před měsícem zadávala, že to má být nová limitovaná nečíslovaná cestovatelská kolekce a když loni byla dvojice kosatců, tak jsem se právě lekla, jestli to není náhrada za kosatec a byla z toho docela zklamanáa tudíž jsem to dál už nezkoumala, to se přiznám. Ale zase když teď píšeš, že je mají postavené u ostatních Privé a že od nich mají i vzorky, což u kosatcovek neměli nikdy, tak by nemusela.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. března 2016 23:29

Já chci ty kosatcovky pořád dokola, až do zemdlení. Je to vždycky kosatcový svátek, slavnost, hotové hody...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. března 2016 23:46
Reakce na wendulka:

Já už jsem při zmínce o jejich uvedení byla překvapená tím, že letos přerušili kosatcovou řadu. Docela už jsem si na ni zvykla. Nicméně mě mnohem víc mě upoutalo, že letos poprvé šli s cenou těchto limitek znatelně dolů.

Škoda jen, že si pro to vybrali zrovna lilii a tuberózu. Ani jedno není moje kytka. I když jak teď čtu tvoje recenze, tu červenou bych i docela zkusila, pokud ji budou v Berlíně ještě mít, až se tam zanedlouho dostanu.

Je možné vyzkoušet i v Douglasu Na Příkopě. Mají obě .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. března 2016 12:54
Reakce na cinkja:

Tak to koukám. Díky za informaci. V tom případě se tam příští týden asi zastavím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2016 20:58
Reakce na blackviolet:

Armani Privé: Vert Malachite

Jasmínová vůně. Po krátkém hořkopomerančovém úvodu s pár zelenými lístky a kouskem dřevité větvičky je tady nejdřív lilie s ylang ylangem a vytvoří dojem sluneční lilie, jak ji známe například z Lys Soleia. Ale jasmín už jim šlape na paty a stane se brzy dominantně opulentním. Časem přibere sladký balzamický tón a nakonec i kapku zakouřené vanilky. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že v ní něco chybí. Kdyby tady bylo aspoň trochu dřeva, nevytrácela by se (i když velmi dlouho) tak zapomenutelně.

Armani Privé: Rouge Malachite

Ze dvou malachitů rozhodně ta zajímavější. Od začátku je jasné, že v ní hraje pozitivní roli ambra. Z květin pak jednoznačně tuberóza, i když je na začátku pomerančový květ okořeněný pepřem a později jasmín i ylang ylang hrají jenom podružnou roli. Kromě nich v ní mám i trochu růže ovoněné broskví. Na rozdíl od Vert Malachite má tahle vůně stabilní základ, hebké pižmově pudrové kašmírové dřevo s balzamickou ambrou dodají tuberóze nádech jemné orientálky. Moc pěkné.

Tak jsem je dnes obě vyzkoušela. Rouge Malachite moc ambrovou nemám. Mně v ní po šalvějovém úvodu hraje hlavní úlohu kromě tuberózy i pomerančový květ, díky čemuž voní po meruňkách a lesních jahodách. Zároveň v ní ale dost zřetelně cítím jasmín s kašmeranem, čímž docele dost připomíná Aliena - bubena měla pravdu - jen místo mentolu je tu ta ovocnost.

V momentálním rozpoložení mi tak je příjemnější Vert Malachite s tím hořkopomerančovým úvodem. Ly Soleiu mi naštěstí vyloženě nepřipomíná, protože ten ylang na mně není tak výrazný a neuhnívá, i když typově jde tím směrem. Naopak cítím víc sladký pomerančový květ, přestože ho složení neuvádí, s jasmínem, lilie se chová krotce a je příjemně proslazená vanilkou. Ale máš pravdu v tom, že se strašně rychle vytrácí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. března 2016 19:01
Reakce na blackviolet:

Uf, tak kosatcovka přece jen bude. Díkybohu, že to byla jen kachna, co jsem před měsícem četla.

S aldehydy a andělikou v pižmu a ambře. Uáá, bojím, bojím, že se mi zase bude líbithttp://www.parfumanie.cz/database/detail/prive-fil-rouge-armani .

Jen s tím flakonem letos ale nějak podle první fotky nevím. Snad bude naživo vypadat lépe.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. března 2016 19:08
Reakce na wendulka:

Tak přece bude , těším se na vyzkoušení, složení vypadá nadějně. Ten fakón bude naživo určitě krásný.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. března 2016 21:28

Když jsem dnes poprvé viděla flakón, inspirovaný Armaniho kolekcí jaro-léto 2016, vzpomněla jsem si na estetiku západních módních magazínů 70. let, které si schraňovala moje maminka a které jsem si tak ráda prohlížela. Na vůni jsem moc zvědavá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2016 23:39

Privé Fil Rouge

Armaniovské kosatcové limitky miluju, letos to však bylo poprvé, kdy jsem byla poprvé na vážkách kvůli samotnému flakonu, inspirovaném letošní kolekcí pro jaro-léto 2016. Teprve po seznámení se samotnou vůní mi došlo, proč padla volba na vzhled bílé krajky s barevným zdobením, jelikož sněhobílá je jednou z poloh tohoto kosatce, i když až v poslední třetině. Pokud jde o zpracování samotné vůně, Fil Rouge je zdánlivě křehkým, intimním kosatcem do uzavřených prostor (na vzduchu zaniká), jako byla v roce 2013 Nuances. Přesto má stabilní výdrž, která dokonce přežije i menší sprchu! Ale zpět na začátek.

Úvodní jásavé až andělské aldehydy se svěžím bergamotem, zpoza nichž už po pár minutách začne vykukovat kosatec, dávají neodvratně vzpomenout na Iris Poudré, pokud si z ní odmyslíme karafiát, růži, vytvářející rtěnkový akord a vetiver. Podobně jako v případě toho z Nuances se zdá v této fázi být křehkým a vypadá to, že se jako on začne rozpadat do pudrových tónů a mizet. V tom mu ovšem přichází na pomoc andělika se sladce zelenou a zároveň lékořicově/anýzově nasládlou vůní a vytvoří z něj luxusní pralinkový kosatec. Tím ale Fil Rouge ještě neříká všechno, jelikož v základu se přidá bílé pižmo, čímž se kosatec stává kromě již zmíněné pralinkovosti i křídovým a příjemně otočníkově perlí.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. května 2016 09:26
Reakce na wendulka:

Musím ho jít taky vyzkoušet, to patří už ke každoročním jarním parfémovým zážitkům.

Jaká je v Berlíně letošní cena? Tady má být 570 €.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. května 2016 10:59
Reakce na blackviolet:

Je o malinko výš. 575 Euro. Jsem tajně doufala, že by mohli udržet tu cenu jako loni na 550, když už jinde stála 570, ale bohužel, no.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2016 11:56

Jestli se někomu doteď zdály 100 ml flakony z řady Armani Privé malé, můžete si nově pořídit i 250 ml bandasky, i když zatím jen u orientální zlatočerné kolekce a některé z toaletek https://www.parfuma.com/en/brands/armani-prive.html .

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. června 2016 12:37
Reakce na wendulka:

Dúfam, že splashe, alebo aspoň s odmontovaneľným rozprašovačom :-).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2016 13:58
Reakce na slniecko:

Taky doufám.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2016 18:12

Armani Prive - Fil Rouge

Tohle je pudrový, sněhově bílý, lehoučký kosatec. Je lehký jak sněhová vločka. Krátce po nanesení se do vůně vmísí lehce trpká a zároveň nahořklá stopa (andělika), což tvoří neotřelou kombinaci. Vše spočívá na měkkém pižmovém obláčku. Fil Rouge mi připadá velmi líbivá a nenáročná. A intimní. Takhle by mohla vonět hodná ledová královna, oblečená do elegantních bílých splývavých šatů.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 02. července 2016 18:32

to znie sakramentsky dobre...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. července 2016 13:53
Reakce na Evanilla:

"Takhle by mohla vonět hodná ledová královna, oblečená do elegantních bílých splývavých šatů."

Moc pěkné přirovnání.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2016 23:23

 Privé La Femme Nacre

Jestli něco u Armaniho opravdu umí, jsou to kosatcovky, Tahle začíná podobně jako její o rok mladší sestřička Nuances svěžím bergamotem, který je však na rozdíl je kromě skořice a rozinek doprovázený i špetkou hřebíčku. A ten křehounký kosatec s mrkvovým nádechem, ten je jak vystřižený z 28 La Pausa, ovšem oproti Chanelu nikam z mojí kůže nemizí a drží.

Po rozvonění se kosatec zahalí do obláčku bílého pižma a prolne se vetiverem z Nuances, který mu dodá vlhce zemitý odstín. Na rozdíl od benzoinu zde ale jemný náznak gurmánských tónů obstarává bíločokoládová tonka, čímž bych řekla, že se v téhle fázi La Femme Nacre typově podobá ještě trochu víc Vétiver Tonka než Nuances s tím, že ten hermesovský jde pořád víc do zelena a je oříškovější.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 01. zaří 2016 22:41

Vert Malachite

Takhle si představuji přesně vůni, která má zelený malachitový flakón! Souznění obsahu s obalem je stoprocentní. Petitgrain s pomerančem zajistí "zelený" pocit a vůně bílých květin mi tu připadá chladná (taková hřbitovní), kamenná. Výdrž na mojí kůži je excelentní, ruka navoněná okolo sedmé večerní znatelně voněla ještě v 8 ráno.

Rouge Malachite

Líbivá směs červeného pepře a květin (pro mě hlavně moc hezká tuberóza) s podtónem sladkých jahod a dřeva a nakonec velmi dlouhý orientální základ... tohle nemá chybu, snad kromě ceny ;-) Překrásný flakón dokresluje luxusní náladu z vůně. Celkové vyznění se po hodině velmi podobá zelenému malachitu, výdrž červeného je ještě lepší.