Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 17:47

wendulka hmmm... konvalinka ;-)

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 22:07

Armani Privé: Musc Shamal 

Stejně jako na jerry, i na mě dělá tato vůně takový nedodělaný dojem. Na začátku si hraje na orientálku a připomíná Rose d'Arabie, pěkný start, kořenitá růže, trochu ovocná a krémová, příjemný pudr. Ale růže vyvane a neděje se už nic zajímavého, zůstane jen mýdlo se syntetickým dřevem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 22:10

blackviolet 

Hm, škoda. Na tu jsem dost spoléhala.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 22:20

wendulka Letošní rok u Armani Privé bohužel nepřinesl nic převratného. Laque ok, Orangerie Venise a Musc Shamal nic moc.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 13:55

Privé Nuances - Óda na kosatcové maslo. Hlava testeru, ktorý ochotný gentleman v Armani butiku ešte vyštrachal špeciálne pre mňa (vôňa je už beznádejne vypredaná), už bola slabšia, ale nastúpili jemne púdrovokvetinové tóny a hlavne jemné, mäkké, hladké, krémové kosatcové maslo s malou trochou jemného bieleho krémového santalu. Nádherné, nádherné, nádherné. Vôňa na mne držala viac ako 24 hodín a intenzita kosatcového masla sa prakticky nezmenšovala.

Prive Rose d'Artiste - Vyzerá to ako ruža, volá sa to ako ruža a je to ...kosatec. Kosatec in disquise...A schováva sa pomerne dlho, začína to celé takými ľahkými až vodno-ružovými (v zmysle farby) tónmi, potom príde troška púdru a keď to vyzerá, že sa zotmelo a už sa nikto nepozerá, tak opatrne vylezie. Ovšem robí si dymovú clonu kadidlom, nech to nie je také jednoduché. Už dávno som sa nestretla s vôňou, ktorá by sa tak dramaticky zmenila od začiatku po koniec a zároveň by bola v tak ostrom kontraste s balením. Toto je tmavomodrý kosatec s notnou dávkou kadidla, vôňa tichá, ale silná, meditatívna, pokojná, až tak trochu mystická. Rozjímanie v nočnej katedrále.

Privé Cuir Majesté - Trošku sušeného ovocia, trošku tabaku, trošku kadidla, trošku vanilky, asi aj štipôčka oudu, ale hlavne koža. Koža hutná, silná, žiadna kabelčička, či nové lodičky, poriadny kus vypracovanej hovädziny, ale vypracovanej dôkladne, čisto a luxusne. Jedna z najkrajších kožených vôní, aké som kedy skúsila.

Privé Musc Shamal - Veľmi príjemná krémovo-pižmová vôňa s niečím navrch. To navrch je vzdušný tón pravdepodobne spôsobený noreenalom, pôsobí sviežo, ale nie svieženkovo, proste celú vôňu nadľahčí. Veľmi príjemná.

Privé Ombre & Lumiere - Kosatcovka, ktorá hrá v tíme. A nechá sa ukázať aj ostatným spoluhráčom. Príjemná prehliadka krehkého kosatca, jemného (fakt!) jazmínu, jasavej frézie na pižmovom obláčiku. Veľmi pekná, milo premenlivá a  ženská vôňa.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 20:04

slnieckoPrivé Nuances musí být krásná vůně pro milovníky kosatce. A jaký má nádherný flakon!

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 22:05

slniecko Ty kosatcovky jsou krásné, škoda, že poslední roky jsou ty limitky bez kosatce.

Zajímala by mě Cuir Majesté, ale do Harrods se hned tak nedostanu, škoda.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 12:05

Dalia hej, je nádherná...keby mali ešte niečo skladom, tak asi uvažujem, že to vezmem, cena/necena...ale drankať v Harrods, či by nestrelili flakón...to som nedala...

blackviolet hej, škoda ich. Myslím si, že nimi asi vyčerpali publikum, tak hľadajú niečo nové. Ale pevne dúfam, že sa k nim raz vrátia.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:11

blackviolet 

Zkoušela jsem ji už dvakrát a musím říct, že já mám z Musc Shamal o trochu lepší dojem než ty a jerry. Toho základu je ale škoda, to jo.

Úvodní moderní aldehydové tóny přinesou s citrusovou svěžestí i vůni šťavnatých malin, které obklopují kořenitou orientální růži s oudem z Rose d´Arabie, doprovázenou navrch allurovským jasmínem a prádelníkovým pižmem. V ambrovanilkovém základu připomene i vzdálené příbuzenství s Ambre d´Orient. Není to však pižmo, dokonce ani jasmín s vůní čínských gum, obojí mi překvapivě zapadá do celkové kompozice, ruší mě ten ostrý, chvilkami nakysle čpící jako v lutensovské Feminité du Bois.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:20

wendulka No právě, ten základ, toho je škoda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:23

blackviolet 

Aha, takže tebe taky ruší jen ten cedr? Tak to jsem z tvojí recenze předtím špatně pochopila.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:30

wendulka Na začátku se mi právě hodně líbí, ta orientální růže, to jsem myslela, že to mělo potenciál. Jen pak už nic moc a jen mýdlo a syntetické dřevo. Proto jsem psala, že na mě působí nedodělaně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:47

blackviolet 

No to bych právě já zase neřekla nedodělaně a to mě zmátlo. Lutensovská FdB s tím cedrem je taky dřevitá orientálka, která se přece dost lidem líbí, takže do té řady určitě zapadá. Mně by skromně dle mého vkusu stačil jinej druh toho cedru anebo ještě lépe...mléčný santal.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:52

wendulka Kdyby měla základ jako lutensovská FdB, nebyla by nedodělaná. Ale to vůbec. Santal bych taky brala. Ale na mně to bylo fakt syntetické skoro nic.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:55

blackviolet 

No proto jsem psala, že na mně se asi předvedla trochu lépe.

Jasný. 

Nicméně závěr máme stejný, obě musíme zase počkat až na příště.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:02

wendulka Už se to rýsuje, 4 nové Les Eaux

foto: fragrantica.com

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:05

blackviolet 

Na ty jsem zálibně koukala, když jsem je zadávala.

Všechny čtyři vypadají nadějně.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:08

blackviolet Rose Milano ... bliká mně kontrolka

Mmch tento týden jsem na nějakém eshopu viděla fotku Rose Alexandrie a obsah flakonu byl růžový. Nevíte někdo, jestli neproběhla změna?

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:09

wendulka Já jsem trochu skeptická, jenom aby to nebyly opravdu jenom les eaux .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:10

blackviolet 

Nó pokud to budou les eaux jako chanelky, tak já se zlobit nebudu.