Chanel

22. srpna 2014 16:07
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. května 2017 23:07
Reakce na zdensy:

Tsss 

Tak rozpoznatelny je i Chanel, ale je to jiný styl, k němuž máš ty rozhodně blíž než já. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. května 2017 23:58
Reakce na wendulka:

Verze EDP z chanelovské exkluzivní kolekce jsem opakovaně zkoušela v uplynulých dnech při své návštěvě Vídně, takže moje nové dojmy jsou také velmi čerstvé. Ze všech, které znám (nebo mám) ve verzi EDT, je pro mě Coromandel stále nejvíce povedený. A také jediný, který bych si i s radostí pořídila.

Všechny ostatní vůně pro mě ztratily své kouzlo a musím říci, že u 31 Rue Cambon ho postrádám nejvíce. Chybí mi především kontrast mezi počáteční jiskřivostí, vzdušností a následnou sametovou měkkosti, prolínání mezi její retro a moderní polohou, ten šmrnc, něco, co jí dělalo jedinečnou. Nová verze je více lineární, líbivější, zaoblenější. Stále velmi dobrá, ale u mě už v této podobě nefunguje.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. května 2017 00:42
Reakce na cinkja:

"Chybí mi především kontrast mezi počáteční jiskřivostí, vzdušností a následnou sametovou měkkosti, prolínání mezi její retro a moderní polohou, ten šmrnc, něco, co jí dělalo jedinečnou. Nová verze je více lineární, líbivější, zaoblenější. Stále velmi dobrá, ale u mě už v této podobě nefunguje."

Přesně. Já jak jsi to o 31RC psala poprvé, tak jsem začala tušit, že to asi nebude pro mě dobré. Pak mě teda lehce povzbudila fija, ale už jak jsem si dnes stříkla na ruku, tak mé naděje pohasly definitivně.

No z těch nových si teda asi pak pořídím znovu malou Beige. U nového Coromandelu si na celý, byť jen malý flakon netroufám, ale na odstřik už ano, což by u toaletky pro mě bylo něco naprosto nemyslitelného.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2017 22:37
Reakce na cinkja:

"Všechny ostatní vůně pro mě ztratily své kouzlo a musím říci, že u 31 Rue Cambon ho postrádám nejvíce. Chybí mi především kontrast mezi počáteční jiskřivostí, vzdušností a následnou sametovou měkkosti, prolínání mezi její retro a moderní polohou, ten šmrnc, něco, co jí dělalo jedinečnou. Nová verze je více lineární, líbivější, zaoblenější. Stále velmi dobrá, ale u mě už v této podobě nefunguje."

Nový poznatek. Dnes jsem zjistila, že nová 31RC na mně v první fázi dokonce skoro až smrdí/podivně hořkne a původní vůni připomíná jen velmi, velmi vzdáleně. Asi až tak po hodině vyleze ten původní kosatec v zaoblenější, lineárnější podobě - viz můj první dojem, že já si ji nebudu moct koupit ani po dopotřebování toho starého, jen jsem ještě nevěděla, v čem přesně je problém. To se mi stalo prvně v životě, aby chemie mojí kůže provedla něco takového. Konečně na vlastní kůži a nos vím, co tak často zažívá andry (když mi kdysi na srazu názorně ukázala, co je schopná provést s krásnou Peut-Etre).

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:00

Jak jsem tu už v únoru na předchozí stránce tohoto vlákna dávala zmínku o Gabrielle, kterou teď v červnu čeká premiéra, tak jsem před pár dny narazila na upřesněné složení, které konkrétní květiny se v ní objeví, tak se zdá, že ten můj tip a tajné přání, že by Gabrielle mohla být pokračovatelkou Une Fleur de Chanel, zatím není tak úplně od věci.

Těším se.

http://www.parfumanie.cz/database/detail/gabrielle-chanel

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. července 2017 21:56
Reakce na wendulka:

Ak sa môžem ku Gabrielle a Une Fleur de Chanel vyjadriť, tak u mňa vyhráva Une Fleur de Chanel.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. července 2017 22:03
Reakce na milacka:

U vás už ji mají? Tak doufám, že na ni taky brzo narazím. I když moc jsi mě nepotěšila vzhledem k tomu, že Une Fleur de Chanel je nemožné sehnat. Ale je mi jasné, že to z mé strany asi byla spíš taková planá naděje, že by se jí Gabrielle mohla rovnat.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. července 2017 22:43
Reakce na wendulka:

Či je oficiálne už v predaji neviem...

Gabrielle je elegantná vôňa s famóznym nástupom citrusov a bielych kvetín. Iskrivá, a zároveň opojná. Žiaľ, sklamala ma jej výdrž. Na môj vkus je príliš intímna. Drží sa pri tele, čakala som väčší parfumový obláčik okolo seba. Ak by bola dlhšie rovnako razantná ako po nástreku, tak jej nemám čo vytknúť. Nádherná. V záverečnej fáze je Gabrielle v náručí medového ylangu. Predpokladám, lepšie povedané, zbožne dúfam, že v chladnejšom počasí ocením jej eleganciu viac. 

Po určitom čase jemnú podobu s Une Fleur potvrdzujem.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. července 2017 13:05
Reakce na milacka:

Hm, to mi vadí i na No. 5 L´Eau, že ji ze sebe necítím. Ale jinak mi Tvé ostatní dojmy zní dost dobře.

No tak uvidím, až vyzkouším na vlastní nos.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. července 2017 13:31

Můj vztah k bílým květinám je obezřetný. Jejich opojnost mi často způsobuje bolení hlavy. Musím si dávat pozor, kdy bílo-květinovou vůni vezmu na sebe, a tak je přirozeně moc nenosím a ani nezkoumám. Včera po úmorném horkém dni jsem na procházce testovala Beige EdP. Původně jsem si myslela, že se k vůni hodí jarní počasí, už si to nemyslím. K slunečnému letnímu podvečeru to byla výborná volba.

Beige znamená béžová. Béžovou barvu Coco Chanel využívala hojně u svých modelů, protože ji považovala za přirozenou, a přitom skrývající měkkou smyslnost. Jenomže v kombinaci se slunečními paprsky nad pokosenými lány obilí mi tahle květinově-pudrová vůně s medovým nádechem zprostředkovala jiný rozměr béžové.

Bílé květiny v podobě plumérie hrají prim, v úvodu se mihne i křehká orosená frésie. Bílo-květinový pylový pudr, který dokáže obejmout a zahřát je malinko oslazený čirým ne příliš hustým medem. Sluneční svit v ní hřeje, ale nepálí, přitom je radostný, radostně béžový. Vůně plná světla a volnosti. Měla jsem chuť se přes to pole rozeběhnout a na obzoru rozletět k zapadajícímu slunci.



Srovnání EdP s EdT – vůně je plnější, hladší než toaletka, líbí se mi víc.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2017 14:35
Reakce na alibi:

Při prvním zkoušení v květnu v Berlíně se mi v Beige v koncentraci EdP líbila hodně, že jsem si i říkala, že si snad pořídím ten malý flakon znovu, bohužel při následných zkoušeních už s přímým porovnáváním s toaletkou jsem od původního plánu upustila.

Teda Beige jako edp z toho v mém případě vyšla rozhodně líp než nová 31 Rue Cambon, která na mně fakt řádí, ale přece jen kdybych si mohla vybrat, zase bych radši původní toaletku a úplně nejradši její verzi pro americký trh, kterou se kdysi povedlo sehnat Zyře a rozporcovat - dala mi zkusit fija.

Fija má zase tu smůlu, že na ní na rozdíl ode mě nová Beige nevoní, za to nový 31 Rue Cambon ano, že se jí líbí. Jsme si to hezky prohodily.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. července 2017 14:53
Reakce na wendulka:

u mě si EdP získala sympatie asi momentálním rozpoložením mysli. přesto o pořizování neuvažuju, přeci jen mám obavu z bílých květin. :)

americká verze je jiná? 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2017 16:08
Reakce na alibi:

Já na bílokvětinovky obecně taky moc nejsem, ale nosení Beige bylo v pohodě.

Jak je to teď u nových koncentrací edp, to netuším, ale ano, mezi toaletkami byl rozdíl. A nejen u Beige. Zyra a holky ze Slovenska to tenkrát srovnávaly. Já osobně jsem ovšem měla možnost si ověřit na vlastní nos jenom tu Beige.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 22:03
Reakce na wendulka:

Hm, to mi vadí i na No. 5 L´Eau, že ji ze sebe necítím. Ale jinak mi Tvé ostatní dojmy zní dost dobře.

No tak uvidím, až vyzkouším na vlastní nos.

Musím podotknúť, že v tomto počasí, myslím momentálne ochladenie, krása krehkej Gabrielle oveľa viac vynikla. Už mi je jasné, že ju odložím na jesenné obdobie. Leto jej ubližuje.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 23:34
Reakce na milacka:

Tak to je dobrá zpráva. Už aby mi taky konečně zkřížila cestu.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 22:28

31 Rue Cambon (Eau de Parfum)

31 Rue Cambon v koncentraci eau de toilette je pro mne jednou z nejdokonalejších kosatcových vůní, jaké jsem kdy vyzkoušela. No bohužel s novou koncentrací už jsem takové štěstí neměla. Ani by mi nevadilo, že příjemně svíravý bergamot v toaletce nahradily svěžejší citrusy. Mnohem větší problém mám se samotným kosatcem. Na chvilku se sice objeví ve své zemité podobě jako v toaletce, jenže pak vezme do zaječích a na mé kůži začnou dělat psí kusy uhnívající výhonky indolického jasmínu s tím samým hořkým tónem labdana, který mě začal zlobit v Grand Soir a tlejícím pačuli. Teprve po téměř dvouhodinovém martyriu začne vůně opět připomínat původní 31 Rue Cambon s jeho máslovým kosatcem v moderní vetiverové chypre úpravě, ovšem dost naředěný. Pro chemii mojí kůže je to asi jedna z nejhorších reformulací vůbec.

Beige (Eau de Parfum)

Beige na mně dopadla o něco lépe. Příjemně svíravý hloh zmizel a frézie v ní jsou spíš křehčí a orosenější, jak píše alibi, zatímco v toaletce v kombinaci s plumérií po celou dobu nádherně jiskří. Místo toho byly posíleny fialky ve formě sladkého pudru. Zároveň je edp v této fázi i o kapku živočišnější. Po delším rozvonění ale naštěstí indolické tóny zmizí a vynikne typická medovost Beige, jen trochu víc hladší bez již zmíněné třpytivosti toaletky.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 22:03

Mám před sebu vzorek a nádhernou miniaturku Gabrielle, pouštím si videoklip a začínám zkoušet. 

https://www.youtube.com/watch?v=X_y38L1RINU

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 22:25
Reakce na domenica:

Čekám na tvůj verdikt, ale asi bude až zítra...???

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 22:33
Reakce na Korsičanka:

První postřehy dodám brzy. 

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 01:04

...  Gabrielle se mi zatím jeví jako celkem příjemná, uhlazená, nekonfliktní vůně. V první chvíli mi přípomíná exkluzivkovou 1932 a limitovanou Une Fleur de Chanel... a svěží, křupavě ovocně-květinový začátek se mi moc líbí. Následují fáze, která je hezká, a po ní následuje fáze která je taky taková nějaká hezká... ale čekám na nějaký obrat, ozvláštnění... a nic takového nepřichází. Je to stále příjemné, uhlazené nekonfliktní... fádní a zapomenutelné.

Tak uvidím, co zítra a v dalších dnech.