databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Gabrielle Chanel

Gabrielle
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2017
určení: pro ženy
složení: ylang ylang, tuberóza, jasmín, pomerančový květ
Diskuze:
Komentáře k vůni (11)
Avatar
Miru (28.7.2021 )

...také si dovolim k vůni Gabrielle dodatek:
Má velice dobrou výdrž.!
(přežije téměř beze změny i poctivou sprchu).
Je to takový chladivě teplý(nebo teple chladivý.?)
oblázek...
...oblázek na povrchu hladký a jasný jako sklo,
ale konzistencí hustého angorského kašmíru či mohéru.
Velice optimistická vůně.
Na můj vkus poněkud více naivistická/nekomplikovaná, ale dobrá.
Je to takový úsměv...
...když je vám na houby,
zmáčknete rozprašovač a ústa i oči se rozsvítí...
17/09/17

Avatar
Miru (28.7.2021 )

...no...
Rychlý soud = trapná.
Vůně, teda spíš "Vůně" pro holčičky kolem deseti, dvanácti let max.
Aby mamince nechodily na No.5, Coco, nebo tak...
Začíná to multidžusem hlavně z pomerančů.
"Jů!, to jsem poznala", říká mamince její osmiletá dcerunka...
No, zkrátím to.
Po těch čerstvých pomerančích
tuberoza - prolítne kolem, nejspíš na motorce, co patří Coco Mademoiselle...,
čili jen takový bezpečný tuberozový velejemný éterický vánek.
Jasmín - to jsou romantické kvítky vpleteny do malé hlavinky holčičky, když blbnou s kámoškama na zahradě.
Celá vůně je, já nevím, všechno, jen ne Chanel.
Hm, možná takový hebký jasmínovopomerančový chundelatý oblázek stylu vůní Hugo Boss.
Nic náročného na pochopení, takové milounké je to.
Ale ano, asi se to bude dobře prodávat. Tohle zvládne unosit každá(nenáročná), a bude mít
Chanel!.
(jako jo, ten základ JE příjemný, a tím, že vím, že je to Chanel, detekuju tu chanelade.
Ale vykuchanou a oproštěnou od provokace, originality, jedinečnosti, a tak dál...)
14/09/17

Avatar
teena-s (30.7.2020 )

Kdyby na tom vzorku nebylo napsáno Chanel tak bych řekla ,že vůně je vytažená z horní poličky regálu v drogerii Teta,horní jakože na ni nedošáhne každá zákaznice přišedší si pro nějaký fajn sprcháč po zumbě a tak tam ten flakon leží už dýl,barva tekutiny už tmavne,etiketa s bílýma a žlutýma kytičkama a přes ně flitrový nápis Gabrielle,je to nakyslé a levné,nic omamného,opojného nebo aspoň mýdlově čistého či sportovního,zůstává jen slabý pomkvět,fuj Oline,cos to udělal
(omlouvám se ctitelkám)

Avatar
alibi (12.2.2020 )

Vůně velmi jemná, "nijaká", je harmonicky poskládaná a nevyznívá lacině, na oblečení drží, ale postrádá "osobnost". Něco mezi Chance Eau Vive a Gardenii od Chanelu. Prostě jemná květinová - bílé květy v souhře (nic nevyčnívá, snad malinko tuberóza), oslazené mandarinkou. Santal s pižmem tomu všemu dávají mantinely. Neurazí, je pěkná, nikoho nemůže obtěžovat, nenadchne.

Avatar
Dalia (13.1.2020 )

Rozsvítím si svět …

Nadechnu se, ponořím do květinové lázně a zpod přivřených víček vidím, jak svítí svět. Žlutě a bíle ...
Ve své podstatě je Gabrielle jednoduchá vůně, což jí však neubírá na kráse. Sluncem prohřátá a několika droboučkými kapkami medu slazená květinová romance se špetkou rozvernosti.

Avatar
Luna (04.10.2017 )

Stejně jako mnozí z vás, jsem se na ni těšila. Chanel sice není "moje značka", nicméně má na svém kontě mnoho pokladů. Takže jsem se těšila na Gabrielle. Na krásnou dospělou ženu, která už na sebe nepotřebuje upozorňovat zbytečnými rádoby šokujícími projevy. A vona zase rebelka! Tak jo, rebelky u mladých frčí, akorát jsou to trochu jiné rebelky, než byly za mých mladých let. Gábina se totiž domnívá, že nás posadí na zadek citronová žvejkačka, saténovej křivák s výšivkou bílých květinek ala japonské kimono a slimky s dírou na kolínkách.

Milá Gábino, rebelka, to znamená, že si sama zavíracím špendlíkem propíchneš nos, když dojdou cigára, nasypeš si koření do novinovýho papíru a zapálíš a když nemáš kde spát, projíždíš se celou noc městem v MHD a potkáš tam svou životní lásku. Tobě, bohužel nepomůže ani když začneš hrát v kapele s Jardou Švecem. Jo a táhneš za sebou hajzlpapír.

Avatar
jerry (18.9.2017 )

Počáteční kombinace uhlazených citrusů, nasládlého dřeva, zapudrovaného jasmínu s růží mi přišly jak ozvěna Chance eau Vive a Coco Mademoiselle EdT. Rozvoněla se vcelku rychle do zapudrované nakyslé vůně, mísící v sobě dřevo, krotké bílé květiny (hlavně pomerančový květ) a trochu zelených listů, a to vše ozdobené barevnými bublinami z citrusového Jaru na nádobí. Pokud bylo záměrem vytvořit "náborovou" vůni, tj, všeobecně líbivou vůni, která přitáhne dorostenky k Chanelu a ony pak budou přes Coco Mademoiselle pokračovat třeba k Coco nebo Pětce, pak ale cena neodpovídá finančním možnostem této věkové skupiny. Pokud by záměr byl jiný, tak pak je to naprosto zbytečná vůně - jak u Chanelu, tak v mainstreamu obecně. Obecně líbivých vůní, které neurazi, jsou mraky.

Avatar
zdensy (17.9.2017 )

Očekávání vystřídalo zklamání, aby opět nastoupilo další zkoumání s následkem utřídění dojmů.
1) Je to typický Chanel.
2) Má slabší projekci podobně jako jeho exklusivky.
3) Kdyby nebyla "ošizená", mohla by se s přehledem narvat do butiků.
3) Je to vůně do nepohody, chytnete, zlijete a vpřed!
4) A konečně ke složení: takhle voní pomerančové květy v Itálii. K tomu něžný jasmín a je tu vůně univerzálně použitelná napříč věkem, chemie nositelky si to upraví po svém.

Na svůj vkus bych ji mikroskopicky přisladila.

Věřím, že Gabrielle je snad uz konečně předzvěst k nějaké úžasné vůni do řady Les Exclusifs.
K předchozím recenzím nemám co dodat, jsou výborné.

Avatar
Mitzi (12.9.2017 )

Slabá a v rámci značky zbytečná, ale když odhlédnu od ceny a přehnaného očekávání, například jako dárek pro ženy, které nemají vyhraněný vkus, se to bude náramně dobře prodávat.
Tvarově ozvláštněný flakón se mi líbí, rozprašovač už méně (působí lacině, možná to byla jen chyba testeru, ač byl nový, plastový rozprašovač byl už hodně nakřivo).
Výdrž na oblečení skvělá (víc než 8 hodin), ale musíte úplně zabořit nos. To i vlasová mlha No.5 jde výrazněji do prostoru.
Já vím, jsem nespravedlivá. Kdyby s tím přišel třeba Ferragamo nebo Diesel, budu úplně na větvi. Ale tohle prostě není Chanel. Jak píše Fleur - tohle je "Gábina". Milá a celkem hezká. V tričku a džínách. Nejsou ani vyšisované ani děravé, ale ani na golfové hřiště vás v nich nepustí, natož do opery.
Jestli se - podle mého - nějaké přídavné jméno opravdu nehodí ke značce Chanel, je to slovo "neformální".
Je mi moc líto, ale tahle Gábi je zcela neformální.

Avatar
slniecko (08.9.2017 )

Teell me whyyy??? Má toto Chanel zapotreby? Akože Éclat d'Arpège kombinovaný s Coco Mademoiselle a ukončený Chloé v hranatom flakóne? No má? No nemá!!!
Ako nosiť sa to dá, ale prečo, prečo???

Avatar
Fleur (02.9.2017 )

Hořký grep, sladká mandarinková šťáva a za nimi už cítím bílé a žluté květiny, jejichž vůně je sice optimistická, ale velmi tlumená - jako kdyby kytice byla pod skleněným poklopem. Ylang-ylang je zbaven své typické elegantní pronikavosti, pomerančový květ je ve velmi něžné poloze. Květiny slábnou, jejich vůně se rozpouští v šampónové pěně, která nahradila očekávaný chanelovský základ.

Tohle není Gabrielle, to je Gábina. Milá holka, která už dlouho pokukuje po No 5, protože to je přece ta legenda mezi parfémy, ale vždycky jí v nose štípe "babiččino mýdlo", které cítí i v No 5 Eau Premiere a v No 5 L´Eau. Nyní konečně kápla na to pravé! Ten nahořklý začátek je potvrzením, že zvolila patřičně zajímavou vůni, květinové srdce se nikomu nemůže nelíbit a závěrem přijde místo mýdla relaxační šampón, který Gábina důvěrně zná od mamky, jež nosí Chloé, ovšem tady je pěnový obláček z šampónu mnohem hezčí a luxusnější, ne tak agresivní. Projekce je slabá, ovšem výdrž hodnotím jako dobrou.