Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. října 2016 22:42
Reakce na cinkja:

Také mám radost z tvých prvních dojmů, to je moc fajn a také další existence 75 ml flakónů mě těší .

Stále si ale probírám, v čem je zakopaný pes. Co ta změna vlastně přinesla? Kromě nové ceny, samozřejmě.

Podle mě šlo v první řadě o srovnání ceny s exkluzivkami jiných značek.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 30. října 2016 22:05
Reakce na cinkja:

Hlavně že zůstal kámen na kameni, fakt se na 31RC moc těším. I kdyby bylo zesílení jen v úvodu. Doufám, že se jednou dočkáme i parfému .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 15:12

Takhle nějak vidím parfémové vody z Les Exclusifs de Chanel:

Článek: http://guerlinade.cz/2016/11/06/chanel-les-exclusifs-de-chanel-parfemove-vody/

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 17:28
Reakce na domenica:

, mám radost. Jestli u 31 RC nahradili bergamot z části citrusy, tak to přežiju, hlavně že srdce a základ zůstaly nezměněny. Gardénia se mi jako EdT líbila moc, ale ta výdrž, ta byla tristní, takto mě láká EdP vyzkoušet.  Sycomore mě bude zřejmě mrzet rovněž, tak dlouho jsem nákup odsouvala, až je místo santalu vanilka, takto už mě nevábí, ale určitě budu chtít vyzkoušet. Na N°18 a N°22 jsem naopak zvědavá, toaletkami jsem se ráda navoněla, ale nedokázala nosit, vadila mi taková ta neuchopitelná aspirinovost.

Moc ráda jsem si přečetla.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 17:52

Díky za tento článek, na tvé dojmy jsem se moc těšila a možnost srovnání je perfektní.

Největší radost mám z pozitivních dojmů u EDP 31 Rue Cambon, Coromandel a především Misie. Verzi EDT jsem propásla především proto, že cesta k ní nebyla úplně přímočará. Přišla mi taková "nechanelovská" a zvláštní, trochu divná. Ale právě to mě na ní teď přitahuje a jakmile bude příležitost, je to jasný adept na parfémový nákup. A na Coromandel s přívlastkem skvělý jsem tedy hodně zvědavá.

Naopak nemám radost z dojmů u N°22, té je velká škoda. Ostatní vůně mě buď míjely už jako EDT, nebo ještě ve flakonech trochu mám. A snad si je budu raději pamatovat tak, jak jsou.

(text bych proložila nějakým tím smajlíkem, ale mám teď nějaké hnusné, tak to za to nestojí...)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 19:12

A jéje....22-ka mi bude chýbať...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 19:29
Reakce na zdensy:

Díky. U 31 RC jsem myslela i na tebe. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 19:34
Reakce na cinkja:

Ano, 31 RC a Coromandel to přežily dobře. Misia, souhlasím, od počátku "nechanelovská" (i když to Coromandel vlastně taky, a ještě o dost víc) a možná víc než nechanelovská, tak guerlainovská. A to zůstává. 

(Mně smajlíci zůstali )

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 19:36
Reakce na slniecko:

A jéje....22-ka mi bude chýbať...

I mně. Podobná vůně není a nejspíš už nebude. Líbíla se mi mnohem víc než klasická Pětka v jakékoli koncentraci. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 12:35
Reakce na blackviolet:

Boy Chanel

Levandule, méně sladká než v Jersey, zato taková čistší, bez dřevitých  stonků,  ale v začátku kořenitější díky grapefruitové kůře a pelargónii. Zeleně mechová a vzápětí květinová s růží, vanilkovým heliotropinem a v pozadí s pomerančovým květem. V té chvíli začíná připomínat klasické chanely, dokonce i No5, zvlášť když se k levanduli a květinám přidá krémový santal s pižmem a ještě trocha vanilky, a vůně jemně zesládne.

Boy je pro mě jednoznačně unisex, jestli ne dokonce spíš dámská vůně, pokud nebudeme považovat levanduli, která je ve vůni přítomná po celou dobu,  za výsadu pánských fougère. A je nepopiratelně rozpoznatelná jako Chanel, na rozdíl od předešlých Jersey nebo Misia. Bonusem je i dlouhá výdrž.

Zkouším Boy Chanel průběžně od září a souhlasím se vším v tvojí recenzi. Je to unisex a je méně sladká než Jersey. Ta levandule v ní je čistší a zároveň je celkově propracovanější a opravdu drží. Ale marná sláva, jediná na mně dlouhodobě fungující levandule zůstává Cause Mejean od Richard Luscher Britos. Každopádně to nic nemění na tom, že se tenhle Chanel povedl

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 12:32

Pokud někdo ještě toužíte po verzích EDT, jsou k mání blíže, než se zdá. Samozřejmě, že za cenu více než výhodnou .

https://www.notino.cz/search.asp?exps=chanel+Les+Exclusifs

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 15:58

Se slevovým kódem 7% LHFT-UXV9 a na VratnéPeníze se cena také ještě sníží o pár drobných. Kolik stála 75 ml v butiku?

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 16:42
Reakce na zdensy:

Myslím, že poslední cena za toto balení byla + - 140,- Eu. Takže tahle cena je značně přemrštěná.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 17:37
Reakce na cinkja:

To je tedy nářez, to navýšení oproti poslední ceně venku, zřejmě cílí jen na takové zákazníky, jako jsem já, co nemají jinou signature, ale za 5,5 tis. se na ni už asi dvě hodiny jen dívám. No nic, počkám si na velkou EdP, když je dle ohlasů vydatnější. Stále se snažím najít svoji novou vůni, která by nahradila na 1.místě 31RC, ale zatím se mi to vůbec nedaří.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 21:23
Reakce na zdensy:

Mám možnost porovnání obou verzí a za mě jednoznačně vede EDT. Neřekla bych, že EDP je jen vydatnější, už to prostě není ono. Je to stále 31, ale chybí jí ten šmrnc, elegance, jiskřivost. EDP je taková zaoblená, líbivější. Ne špatná, to určitě ne, ale ......

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 16:59
Reakce na cinkja:

Prodávat 75 ml flakon pomalu za cenu 200 ml? Se pomátli, ne? Původní cena toho malého byla 135 euro, v KaDeWe 136 euro. Ale koupám, že i Boy Chanel mají o tři tisíce dražší než je současná oficiální cena 175 euro. Snad si vážně nemyslí, že to někdo za tuhle cenu koupí?

Jinak přesně té líbivosti jsem se v případě 31RC obávala. No jsem zvědavá, jak zapůsobí na mě a jestli mě přesvědčí ke koupi tak, jako toaletka. To byla tenkrát láska na první počich.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 17:34
Reakce na wendulka:

Tlačí na pilu, co to dá. Dobře vědí jaká je situace, možná, že pár milovníků už téměř nedostupných toaletek neodolá, i když s krvácejícím srdcem zaplatí i takovou pálku. No a kdyžtak půjdou s cenou dolů. Času dost.

A ta 31 RC ve verzi edp? Asi tak: kdo se je o edp prosil?? Já chtěla k toaletce jen přidat čistý parfém.  Toaletka byla jedinečná. Strašně jsem se bála, že se změnou do vyšší koncentrace ztratí docela své kouzlo, že vyjmou a nahradí něco, co je pro ni tak typické. K tomu naštěstí nedošlo, to něco tam je pořád, a je to tam od první vteřiny. Ale stejně, kdybych si mohla vybrat, volím toaletku. Když si vybrat nebudu moct, pořídím si časem edp. Ale stejně je to škoda. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 18:01
Reakce na domenica:

No já nevím. Tohle už jsou fakt ceny rovné e-bay. Nicméně tam to člověk u těch individuálních prodejců chápe, protože jde vždy jen o jednotlivé kousky. Tady mají od všeho víc jak 5 kusů, jestli jsem se dívala. To nedělá ani elnino, když naskladní nějaké už nevyráběné vůně. A vlastně ani notino to doteď nedělalo. Třeba ty špatně dostupné limitky Eaudemoiselle měli za krásnou cenu.

Nejvíc mě ale zaráží ta Boy Chanel. Vždyť ta je normálně dostupná. To už je přirážka jak z Guerlain Institutu - že by to odkoukali od nich.

Pevně doufám, že takhle šílený snad nikdo není. Já jsem tedy hodně praštěná v tom, kolik jsem za vytouženou vůni schopná dát a že tu 31RC mám hodně ráda, toto bych ale už jen z principu nepodporovala.

A tak to já jsem pochopila už od tebe, že špatná ta reformulace není a 31RC z nich všech vyšla nejlíp, ale z dojmů cinkjy nabývám přesvědčení, že po edp minimálně do doby, dokud budu mít toaletku, nejspíš nezatoužím.

Však já vím, volaly jsme po tomtéž společně. Koneckonců to mohla být i ta edp, ale nebrat nám tu toaletku, no.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 18:25
Reakce na wendulka:

Nová doba, no.  Oni seženou téměř cokoli (exkluzivky od Chanelu celkem nevídané) a zvyklosti mění za pochodu, mají stále více informací a informátoru atd. Přece jenom končící Chanel je něco jiného než Eaudemoiselle (tam podle mě netušili, co to vlastně mají). Takže to podle mě zkoušejí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 19:50
Reakce na domenica:

Jasně, máš pravdu, že u těch skončených Chanelů to zkoušejí. Jen ten předražený Boy Chanel mi nejde do hlavy. To už přece není ten případ.

I když teď si zpětně uvědomuju, že když notino poprvé naskladnilo od Roja Parfums čistý parfém Risqué, taky tam byla o pěkných pár tisíc přepálená cena. Strašně dlouho jim tam visel. Bodejť taky ne. Za tu cenu by si ho koupil jen blázen. Pak se najednou ukázal vyprodaný a místo něj se od něj objevily vzorky a teprve notino naskladnilo širší sortiment, který už cenově odpovídal. Ale i ty vzorky Risqué jim tam visí pořád.