Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline Jitka77
Avatar
1123 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:00
Reakce na Martula:

Tak to gratuluji Coco bych si moc přála nosit, fascinuje mě už spoustu let, ale vždycky to vydržím tak 2-3 dny a začne mi něco vadit. V EdT i EdP, EdT mi z toho vychází trochu líp.

Já jsem si EdP onehdy dala na sebe v horku a bylo to tam, velkými písmeny   Jaká bude v jiném počasí, uvidíme; před časem jsem měla po odstřiku od obou koncentrací na podzim a líbila se mi, jen jsem se s ní necítila sžitá. Teď už ano.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:20
Reakce na Jitka77:

Sakryš, musím večer doma vyštrachat vzoreček EdP a vyzkoušet ji, u nás je dnes ještě tropicky. Zítra se má ochladit, tak ať to stihnu. Je pravda, že mé pokusy s Coco se vždy odehrávaly v chladnějším počasí. Což je nejspíš chyba

Díky moc za radu.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:49
Reakce na wendulka:

No ale jak ji popisuješ, přesně taková vůně by mohla získat na oblibě.

Tak o tom nepochybuji. Každá chce nosit Chanel a mít ten flakón na polici. Takže stačí, když bude nekonfklitní, spíše jemný, takový protějšek podobně unylé Bleu de Chanel. A v tom duchu je vystavěná. Mimochodem, po opakovaném zkoušení začínám nemít ráda dojezd Gabrielle (který ovšem začíná prosakovat i do srdce parfému) - má takový zvláštní, nakyslý ocásek, určitou jakoby naředěnost a připomíná mi jednu zkušenost, kdy jsem měla tu čest posuzovat fejkovou Une Fleur de Chanel.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:54
Reakce na domenica:

kruci, já se tak bojím. moc chci, aby se mi líbila

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:57
Reakce na domenica:

Moniko, děkuji Tobě i vá všem, že jste ji i za mě vyzkoušely a já teda už nemusím.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:57

Coco má v mém srdci stálé místo. Nosila ji moje teta a pak taky, kdysi dávno, moje starší kolegyně letuška, elegantní tmavovláska s drdůlkem... Bohužel, nedávno jsem po Coco sáhla někde v Sephoře a málem mi ukápla slza. Zkoušela jsem edp i edt a obě verze jsou strašlivě zploštělé, začátek je téměř k nepoznání, ten snad přejeli parním válcem... pak si začíná být podobná, ale... jen podobná, no. Prý čistý parfém vyvázl líp - a věřím, protože teď jsem propadla Allure v této koncentraci, a je to nádhera! Takže Coco extrait mám teď v tužebníku a budu doufat.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:59
Reakce na alibi:

Neboj, třeba ti padne do noty, rozvine se na tobě zase trochu jinak... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 15:04
Reakce na černá káva:

No to ať tě ani nanapadne!  Vyzkoušet se musí všechno! Navíc kdo vleze za pár dní do parfumérie, nebude mít podle mě šanci Gabrielle nevyzkoušet, bude všude. A k tomu ta vrtkavost nosu a pokožky... ještě před pár dny jsem si říkala, že bych ji klidně unosila, kdyby ji měla a až dneska se mi tam objevilo něco skoro až nepříjemného... 

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 15:17
Reakce na domenica:

Když myslíš ... (Ale nenalákalo mě to)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:43

Zkouším Gabrielle. Opakovaně, kolik mi vzorek dovolí. Kdybych neviděla, jak je připravován z originálního flakónu, tak jsem přesvědčená, že je to nějaká odnož Jour od Hermes.

Hořký grep, sladká mandarinková šťáva a za nimi už cítím bílé a žluté květiny, jejichž vůně je sice optimistická, ale velmi tlumená - jako kdyby kytice byla pod skleněným poklopem. Ylang-ylang je zbaven své typické elegantní pronikavosti, pomerančový květ je ve velmi něžné poloze. Květiny slábnou, jejich vůně se rozpouští v šampónové pěně, která nahradila očekávaný chanelovský základ.

Tohle není Gabrielle, to je Gábina. Milá holka, která už dlouho pokukuje po No 5, protože to je přece ta legenda mezi parfémy, ale vždycky jí v nose štípe "babiččino mýdlo", které cítí i v No 5 Eau Premiere a v No 5 L´Eau. Nyní konečně kápla na to pravé! Ten nahořklý začátek je potvrzením, že zvolila patřičně zajímavou vůni, květinové srdce se nikomu nemůže nelíbit a závěrem přijde místo mýdla relaxační šampón, který Gábina důvěrně zná od mamky, jež nosí Chloé, ovšem tady je pěnový obláček z šampónu mnohem hezčí a luxusnější, ne tak agresivní.

Gábina a její kamarádky, které nenosí každý den malé černé a už jsou přeslazené životem, který je krásný a jemuž přitakávaly "Sí", mohou nyní objevit kouzlo květin. A už nezáleží na tom, že ta nádherně uvitá kytice zprostředkovaná zásilkovou službou vlastně nijak nevoní.  Projekce je slabá, ale výdrž hodnotím dobře.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:22
Reakce na Fleur:

Gábina   Tohle se určitě ujme.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 18:43
Reakce na Fleur:

Vy mi tedy s Gábinou všechny dáváte! Mám ji na cestě a nakonec ji budu muset někomu dátAle i když mi v úvodu taky připomíná nějakou mainstreamku, ještě to nechci vzdát. "Vždyť ty moje bláznivky"se do ženského mainstreamového a deo kolektivu moc nosit nedají

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 18:47
Reakce na Korsičanka:

No, tak ji v nejhorším dáš někomu z toho ženského kolektivu. Ještě ti ruce utrhnou!

Ona to samozřejmě není špatná vůně, jenom jaksi nemůže dostát očekávání, které vzbuzuje značka a odkaz k její zakladatelce. Kdyby se jmenovala "Petitte Chanel", tak nic nenamítám.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 18:54
Reakce na Fleur:

Mně to je od začátku jasné, původně jsem ji přiřkla blondýnkám...:) Ale pak mě na ní něco začlo lákat a teď se ještě utěšuji, že z nástřiku to na mně bude jiné, než vśechny píšete 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 19:33
Reakce na Fleur:

Tak s Gábinou jsi mě dostala.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 19:41
Reakce na Fleur:

"Gábina" - tam je všechno.  Po několikadenním testování to vidím dokonce na "Gabču". 

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 22:36

Také se přidám se svou  trochou  zkoušení  dlouho očekávané Gabrielle.

Mě  tedy  zklamala  a  to velice.  Je  to  pěkná vůně, jak píšete  i příjemná a nekonfliktní,ale  já čekala  něco úplně  jiného na  počest  tomu jménu

Mně  ze všeho nejvíce  připomíná v určité  fázi  Chanel Chance  eau Vive a  obecně  po celou dobu jejího  působení je to taková  směsice  mainstream  Chanelů  z posledních  let. Prostě :  tohle  tady  již bylo.

Malý odstřik  zatím bude  dostačující.Ale  ještě  ji také  vyzkouším na mládí:)),  neb  též  už  patřím  do kategorie  :  "po záruke"

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 22:52
Reakce na domenica:

Coco má v mém srdci stálé místo. Nosila ji moje teta a pak taky, kdysi dávno, moje starší kolegyně letuška, elegantní tmavovláska s drdůlkem... Bohužel, nedávno jsem po Coco sáhla někde v Sephoře a málem mi ukápla slza. Zkoušela jsem edp i edt a obě verze jsou strašlivě zploštělé, začátek je téměř k nepoznání, ten snad přejeli parním válcem... pak si začíná být podobná, ale... jen podobná, no. Prý čistý parfém vyvázl líp - a věřím, protože teď jsem propadla Allure v této koncentraci, a je to nádhera! Takže Coco extrait mám teď v tužebníku a budu doufat.

Musím potvrdit, že Coco  č.p.  je  také  nádhera:  zatím mi znich  všech  vyšel nejlépe a  také  bych  ho ráda  někdy  vlastnila. Zatím jsem se dopracovala  k č.p. No 5( není špatný), Coco Mademoiselle  je  překrásný a  třeba  Chance  mě  velmi  zklamal  , tak šel   dál

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 00:12
Reakce na Fleur:

Tak jsem dnes taky vyzkoušela a nemám co dodat. Tady se evidentně cílí jen na Gábinu, která by ráda Chanel, ale do ničeho z jejich dosavadního portfolia zatím "nedorostla". Ale co ten zbytek?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 08:24
Reakce na wendulka:

Zbytek zůstane u klasiky a bude se modlit, aby neprošla reformulací.